AUSTRALIA i OCEANIA 17 niesamowitych miejsc w Nowej Zelandii (galeria)

17 niesamowitych miejsc w Nowej Zelandii (galeria)

-

1. Jezioro Pukaki, Canterbury

nowa_zelandia_gora_cooka_jezioro_pukaki_las

Przy polodowcowym jeziorze Pukaki kręcono sceny z fikcyjnego miasta Esgaroth i Gór Mglistych w filmie “Hobbit“. Jest to doskonałe miejsce do spacerowania, wędkowania i jazdy na rowerze, a widok położonego nieopodal ośnieżonego szczytu Cook czyni krajobraz jeszcze bardziej magicznym. W okolicy jest wiele miejsc, w których można wynająć domek i spędzić parę relaksujących dni na zwiedzaniu okolicy.

2. Szlak Karangahake Gorge, Bay of Plenty

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-02

Historyczny szlak Karangahake Gorge wiedzie wzdłuż dawnego toru kolejowego pomiędzy Paeroa i Waihi, dając okazję do zwiedzenia miejsc związanych z wydobyciem złota w epoce rozwoju kolei parowych. Czytaj więcej | Zobacz broszurę pdf

3. Cathedral Cove, Coromandel

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-03

Z przepięknej plaży Hehei, znajdującej się na półwyspie Coromandel, można dojść pieszo do niezwykłej formacji skalnej, łuku który jest na pewno zaciekawi wszystkich fotografów.

4. Zatoka Milforda, Southland

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-04

Zatoka Milforda znajduje się o obrębie Parku Narodowego Fiordland. Jest to miejsce gdzie spotka was mnóstwo przygód! Jest wąska, ma 20 kilometrów długości i wysokie strome brzegi, co przypomina typowy norweski fiord. Charakterystycznym punktem jest Mitre Peak, prawie 1700 metrowa stercząca skała odbijająca się w wodzie, jeden z najczęściej fotografowanych widoków Nowej Zelandii.

5. Port Jackson, Coromandel

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-05

Niesamowite pole kampingowe, znajdujące się zaraz obok plaży. Może pomieścić ponad 450 osób.

6. Waitakere Ranges, Auckland

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-06

Park Waitakere Ranges zajmuje powierzchnię ponad 16 tyś. hektarów i obejmuje swoim zasięgiem lasy oraz linie brzegową. Na jego terenie znajdziemy ponad 250 km ścieżek pieszych, plaże, przepiękne punkty widokowe, wodospady oraz klify.

7. Sterling Falls, Southland

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-07

To jest jeden z tych wodospadów “które musisz zobaczyć” będąc w Nowej Zelandii. Jego druga nazwa to Waimanu Falls. Zobaczyć go możesz z pokładu łódki albo samolotu.

8. The Catlins, Otago

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-08

Catlins to obszar wielkich kontrastów, pięknej przyrody z bogactwem pryrody. Znajdziecie tutaj wspaniałe nadmorskie klify, długie piaszczyste plaże, piękne zatoczki, rozległe deszczowe lasy, wspaniałe wodospady. Catlins to miejsce fascynujące i dzikie…

9. Park Narodowy Abel Tasman, Nelson/Tasman

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-09

Park Narodowy Abel Tasman słynie ze światowej sławy tras pieszych biegnących wzdłuż wybrzeża, po piaszczystych plażach, obok niezmodyfikowanych ujść rzek, obok granitowych skał. Park można odwiedzać o każdej porze roku. Panuje tutaj łagodny klimat, w lecie sprzyjający wycieczkom na łodziach i kajakach.

10. Plaża Maraetai, Auckland

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-10-2

Ta niezwykle popularna plaża znajduje się w Pohutukawa na wschodnim wybrzeżu. Oferuje niezapomniane widoki. Jest przyjazna rodzinom z dziećmi, które tutaj na pewno nie będą się nudzić.

11. Jezioro Tekapo, Mckenzie Country

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-11

Jezioro Tekapo jest położone w samym sercu Nowej Zelandii na Wyspie Południowej. Jezioro leży u podnóża Alp Południowych, które wznoszą się na wysokość 3 kilometrów. Najwyższy szczyt Nowej Zelandii, Mt Cook ( Aoraki ) jest niedaleko i ma wysokość 3753 m n.p.m.

12. Castlepoint, Wairarapa

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-12

Castlepoint została uznana jedną z 10 najlepszych plaż w całej Nowej Zelandii. Znajduje się niecałą godzinę jazdy od Masterton i oferuje ideanle miejsce na rodzinny odpoczynek, surfing albo piesze wyprawy do szlakach znajdujących się w około.

13. Miasto Wanaka, Otago

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-13

Wanaka to tętniące życiem miasto, idealna baza na wakacje. Znajduje się zaraz obok malowniczego jeziora otoczonego pięknymi górami.

14. Laka Wakatipu, Otago

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-14

Niesamowite jezioro Wakatipu o kształcie błyskawicy, jest trzecim co do wielkości jeziorem w Nowej Zelandii. Otoczone jest niewysokimi, ale za to bardzo malowniczymi górami. Poprzez swój kształt, można zaobserwować na nim niezwykłe zjawisko: co ok 25 minut woda podnosi się i opada o ok 10 cm. To tzw. “stojąca fala”. Legenda mówi, że to spowodowane jest przez bicie ogromnego potwora o nazwie Matau, który śpi na dnie jeziora.

15. Miasteczko Mangawhai Heads, Northland

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-15

To urocze miasteczko na północ od Auckland, Mangawhai oferuje dwa rózne podejścia do odpoczynku na plaży. Od strony morza mamy plaże przeznaczoną na dynamiczne sporty, np surfing, od strony zatoki są plaże spokojne, idealne dla rodzin z dziećmi.

16. Głazy Moeraki, Otago

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-16

Moeraki Boulders to niezwykłe głazy leżące wzdłuż Koekohe Beach na wybrzeżu Nowej Zelandii. Na wyspie występują jako rozproszone, pojedyncze kule lub jako zwarte grupy.

Najbardziej uderzającym aspektem głazów są ich wyjątkowo duże rozmiary i prawie idealny kulisty kształt. Około jednej trzeciej z głazów ma wielkość w zakresie od około 0,5 do 1,0 m (1,5 do 3 m) średnicy, pozostałe dwie trzecie z 1,5 do 2,2 m (4,6 do 6,7 m). Podobne głazy, znane jako “Katiki”, znajdują się na północnym brzegu Shag Point około 12 km na południe od miejsca, gdzie znajdują się głazy Moeraki.

17. Wulkaniczna dolina Waimangu, Rotorua

niezwykle-miejsce-nowa-zelandia-17

Jedną z największych atrakcji wyspy północnej w Nowej Zelandii jest wulkaniczna dolina Waimangu, w której gorące źródła, gejzery i wydostające się ze skorupy ziemskiej gazy przeplatają się z zielenią młodych lasów i błękitem okolicznych jezior.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie