EUROPA 20 propozycji na tygodniowy urlop w Europie

20 propozycji na tygodniowy urlop w Europie

-

Jeżeli nie wiesz gdzie jechać na wakacje, a masz do dyspozycji tylko jeden tydzień urlopu, może skorzystasz z poniższych propozycji. Każda z nich to połączenie kilku miejsc, które są kwintesencją tego co można zobaczyć w danym rejonie. Jeżeli masz więcej niż tydzień, pomyśl nad połączeniem tych miejsc ze sobą 😉

Florencja + Toskania + Rzym

firenze-santa-maria-del-fiore-wakacyjnyklimat-pl-01

Florencja to miasto, o którym można mówić długo, o której przepychu i sztuce słyszał chyba każdy, miasto, do którego każdy chciałby przyjechać, by choć na chwilę zobaczyć tą wspaniałą, przepełnioną duchem Renesansu, stolicę włoskiej Toskanii. Następnie jedziemy na wycieczkę na tereny gdzie znajdziemy najlepszą kuchnie na świecie oraz malownicze, pagórkowate krajobrazy. Stąd do Rzymu mamy tylko 1,5 godziny jazdy pociągiem. A tam same cuda: Forum Romanum, Fontanna di Trevi, Panteon i wiele więcej. Przygoda życia… !!!

Zobacz Florencja – stolica włoskiego renesansuWeekend w Rzymie i Watykanie – co warto zobaczyć

Monachium + Verona + Wenecja

verona

W Monachium trzeba spędzić co najmniej kilka dni. Musimy zakosztować smaku piwa w słynnym Hofbrahaus, odwiedzić słynne ogrody (English Gardens), oraz udać się do pięknego Pałacu Residenz. Do tego dodaj wycieczkę do zamku Neuschwanstein i masz Bawarię w pigułce. Z Monachium mamy dobre połączenie kolejowe z miastem Romea i Julii, czyli Veroną. Naszą podróż zakończymy w niemożliwie pięknej Wenecji. Oczywiście jeżeli nie chcemy trafić na tłumy, unikaj miasta w okresie czerwiec – sierpień. Inaczej na miejsce w gondoli będziemy czekać godzinami.

Zobacz Werona – włoskie miasto miłości Romeo i JuliiNajlepsze miasta na Walentynki | Wenecja

Florencja + Piza + Cinque Terre

11-cinque_terre

Florencja to miasto, o którym można mówić długo, o której przepychu i sztuce słyszał chyba każdy, miasto, do którego każdy chciałby przyjechać, by choć na chwilę zobaczyć tą wspaniałą, przepełnioną duchem Renesansu, stolicę włoskiej Toskanii. Jeżeli już nacieszysz swoją duszę, udaj się na szybką wizytę do Pizy, aby przytrzymać na zdjęciu Krzywą Wieżę. Następnie udamy się na wybrzeże do pięciu wiosek, które tworzą słynne Cinque Terre. Każda z nich ma własną osobowość i każdy z nas wybierze swoją ulubioną. Warto przyjechać tutaj na wiosnę. Wtedy są najlepsze warunki do zwiedzania i robienia zdjęć.

Zobacz Florencja – stolica włoskiego renesansu

Barcelona + Montserrat + Costa Brava

barcelona__wakacyjnyklimat-pl

Barcelona jest popularnym kierunkiem o każdej porze roku. Znana jest z pięknego słońca oraz smacznych przekąsek. Nie możesz pominąć najbardziej znanej atrakcji miasta: La Sagrada Familia czyli dumę Gaudiego. Potem warto zgubić się w uliczkach miasta i klubach El Born. Jak już zakosztujesz Barcelony, wybierz się do pobliskiego Montserrat – klasztoru położonego na malowniczym zboczu góry. Jedziemy dalej na północ w kierunku Costa Brava, do malowniczej miejscowości Cadaques. To rodzinne miasto Salvadora Dali. Jeżeli chcesz zakosztować prawdziwego słońca, przyjedz do Hiszpanii od późnej wiosny do połowy jesieni.

Zobacz Barcelona na weekend – co warto zobaczyćHiszpania – najciekawsze miejsca warte zobaczenia

Praga + Wiedeń

DSC_0265

Mówiąc szczerze, Praga jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Stare miasto to plątanina uliczek, pełna barokowych budowli. W końcu podczas spaceru trafiamy na słynny Most Karola. Na jego końcu są słynne Hradczany i Katedra. To kwintesencja miasta. Zwiedzimy ją w maksymalnie 3 dni. Aby nie tracić urlopu wsiadamy do pociągu i jedziemy na południe, do Wiednia. Centrum miasta wypełnione jest pięknymi pałacami i muzyką klasyczną. To idealne miejsce dla miłośników kultury, muzyki i fotografii. A jeżeli przyjedziecie do niego w grudniu, będziecie świadkiem pięknych bożonarodzeniowych jarmarków.

Zobacz Czeska Praga – miasto setek wieżWiedeń, Austria – co warto zobaczyć | Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

Lizbona + Faro + Sewilla

Tram_28;_Lisbon

Lizbona to dla wielu osób, jedno z najbardziej ulubionych miast w Europie. Miejsce to jest przepełnione kulturą, świetnym jedzeniem, urokliwymi uliczkami – i wiele więcej. Niedaleko znajdziemy warte zobaczenia, wpisane na listę UNESCO, miasteczko Sintra. Następnie wsiadamy do pociągu i po 3 godzinach wysiadamy w Faro, w regionie Algarve, znanym na całym świecie ze względu na najpiękniejsze plaże na świecie. Autobusem jedziemy do Sewilli gdzie zanurzymy się w świecie tapas, sangria i flamenco.

Zobacz Algarve – słoneczne wybrzeże Portugalii | Andaluzja – fascynująca kraina flamenco | Lizbona w Portugalii – TOP 10 muzea i zabytki

Budapeszt + Cesky Krumlov  + Praga

parlament_budapeszt

Budapeszt szybko stał się jednym z najbardziej ulubionych miast turystycznych na świecie. Głównie ze względu na kulturę i piękną architekturę. Nocny rejs po Dunaju na długo pozostaje w pamięci. Ze stolicy Węgier jedziemy do małego miasteczka, wpisanego na listę UNESCO, Cesky Krumlov w Czechach, a następnie do, chyba, najbardziej romantycznego miasta na świecie, czeskiej Pragi. Zwiedzanie Starego Miasta oraz Mostu Karola o zmierzchu to obowiązek. Zakochasz się w tym miejscu na zawsze.

Zobacz Dlaczego warto zobaczyć Budapeszt ?Czeska Praga – miasto setek wież

Sewilla + Ronda + Granada

The Alhambra Palace at sunset, Granada, Granada Province, Andalucia, Spain

Andaluzja ma wszystko: niesamowitą kulturę, świetną kuchnię, naturalne piękno, wspaniałą architekturę. Zaczynamy wycieczkę od Sewilli, czyli trzeciego największego miasta w Europie. Warto zgubić się w jej wąskich uliczkach. Następnie klifem warto odwiedzić miejsce gdzie Hemingway zaszywał się co lato, czyli miejscowość Ronda. To idealne miejsce na piesze wycieczki, a po pełnym wysiłku dniu warto wybrać się na tradycyjne churros albo czekoladę do pobliskiej kawiarni. Grenada to dom wpisanego na listę UNESCO zabytku – Alhambry. Przez wieki ten pałac był domem rodziny królewskiej. Jest uważany za jedną z najbardziej spektakularnych budowli na świecie. Miłośnicy kultury, smakosze albo fotografowie powinni odwiedzić Andaluzję wiosną lub jesienią, aby uniknąć letnich upałów. Jeżeli trafimy tam w maju, będziemy się cieszyć zabawą na festiwalu La Feria.

Zobacz Andaluzja – fascynująca kraina flamenco

Rzym + Wybrzeże Amalfi

koloseum1

Chaotyczny bałagan jednego z najbardziej zabytkowych miast Europy w połączeniu z nadmorskim miejscem odpoczynku gwiazd, to niesamowite połączenie dla osób lubiących historię, dobrą kuchnie i fotografię. Po zwiedzaniu Rzymu i jego niezwykłych zabytków, wsiądź do pociągu i jedź na południe w kierunku nadmorskich klifów, poszarpanych przez morze. To wybrzeże Amalfi, gdzie czas zwalnia. Tutaj będziesz mógł wędrować po niezwykłych terenach, kąpać się w błękitnym morzu i po prostu odpoczywać. Przyjedź do Włoch latem. Wtedy panuje tutaj znakomita pogoda.

Zobacz Weekend w Rzymie i Watykanie – co warto zobaczyć

Monachium + Salzburg + Halstatt

Salzburg_wakacyjnyklimat-pl

Monachium to nie tylko stolica słynnego Oktoberfest, festiwalu piwa, ale także jedno z najpiękniejszych miast Europy, wypełnione historią, kulturą i niemiecką architekturą. Salzburg to z kolei stolica Mozarta. W tej architektonicznej szkatułce liczne kościoły i pałace połączone wąskimi uliczkami tworzą istne arcydzieło kulturalno–historyczne. Na jeden dzień warto wyskoczyć do niewielkiego miasteczka położonego nad jeziorem – Hallstatt. To prawdziwa perełka całego regionu. Malownicze położenie nad jeziorem u podnóża Alp co roku przyciąga tłumy turystów.

Zobacz Austria – krajoznawcza podróż po kraju

Berlin + Amsterdam

berlin_image

Berlin, stolica Niemiec, urzeka nadzwyczajną różnorodnością atrakcji, bogatego życia kulturalnego i żywiołowością, a zarazem życiem na luzie. To miasto sztuki, artystów i muzeów. Ponad 170 muzeów – a wśród nich słynna Wyspa Muzeów. Znane orkiestry – jak na przykład cieszący się międzynarodową sławą Berlińscy Filharmonicy – i trzy wielkie teatry operowe z rewelacyjnymi inscenizacjami operowymi i baletowymi czynią z Berlina El Dorado dla miłośników klasyki z całego świata. Tylko 6 godzin jazdy pociągiem od Berlina, znajduje się kolejna arcyciekawa stolica europejska – Amsterdam. Dzisiejsza stolica Holandii to sieć kanałów, poprzecinanych tysiącami mostów, dziesiątki muzeów i zabytków, a także liberalna atmosfera, na którą składają się imigranci z krajów Afryki, Karaibów czy Indonezji, tolerancja wobec mniejszości seksualnych, a także niekaralny dostęp do miękkich narkotyków, legalizacja prostytucji, aborcji czy eutanazji. To wszystko może często szokować, a na pewno zaskoczyć.

Zobacz Berlin – idealne miasto na weekendAmsterdam – Miasto wolnych ludzi

Nicea + Prowansja + Monako

4834d7dda4_63797421_o2

Wyobraź sobie przepiękne widoki prowansalskich pól lawendy, najbardziej malowniczych miasteczek w Europie i zwiedzania jednego z najbardziej luksusowych miast. To wycieczka dla tych, którzy lubią być w ruchu. Riwiera francuska jest wypełniona tyloma atrakcjami, że nie sposób ich wymienić. Warto wynająć samochód, aby znaleźć drogę do wszystkich romantycznych francuskich wiosek.

Londyn + Oxford

londyn-Buckingham-Palace

Londyn to jedno z najbardziej tętniących życiem miast europejskich. Wszystko co cię otacza, warte jest zobaczenia. Lista zabytków jest długa, a czasu mało. Po kilku dniach warto pociągiem udać się od Oxfordu. Przez wieki, błyskotliwe umysły oraz instytucje skupione wokół Uniwersytetu, uczyniły to miasto, znane na całym świecie. Piękne budynki oraz archaiczne tradycje, niewiele się zmieniły od czasu jak uczyli się tutaj Einstein albo Tolkien. To idealna wycieczka dla miłośników kultury, historii i kuchni, o każdej porze roku.

Zobacz Pomysł na weekend: Londyn najciekawsze miejsca | Wielka Brytania – kraj z niezwykłą historią i tradycją

Paryż + Dolina Loary

paryz-francja4-(wakacyjnyklimat-pl)

Wino, zamki, paryskie przysmaki, piękne widoki i spełnione marzenia smakoszy. To wszystko zobaczysz na tej wycieczce. Po zwiedzaniu atrakcji Paryża (Luwr, Moulin Rouge, wieża Eiffela), wsiadamy do pociągu i godzinę później wysiadamy wśród urodzajnych pól usianych zamkami i rzekami. W Amboise zakładamy swoją bazę do zwiedzania atrakcji w Dolinie Loary. Zaplanuj swoją wycieczkę wczesną jesienią, aby być świadkiem winobrania. Jeżeli nie, każda pora jest dobra.

Zobacz Paryż – co warto zobaczyć

Cordoba + Costa del Sol

costa-del-sol-spain

Wybrzeże Costa del Sol to idealna miejscówka na wakacje. Polecamy miejscowość Nerja, gdzie znajdziesz najfajniejszą plaże w okolicy, dużo słońca oraz stare miasto idealne na wieczorne spacery. Potem udaj się do słynnego miasta Cordoba z piękną Mazquitą, krętymi uliczkami i spokojnymi placami. Jeżeli czas Ci na to pozwoli, jedź do Granady i zobacz słynną Alhambrę.

Zobacz Andaluzja – fascynująca kraina flamenco

Santorini + Kreta

Oia-Santorini-Greece

Podróż na grecką wyspę Santorini to dla wielu osób jedno z wielu marzeń. To przepiękne miejsce, wypełnione niesamowitymi widokami, nadmorskimi klifami pochodzenia wulkanicznego, białymi wioskami o niebieskich dachach. To marzenie dla fotografów. Szczególnie warto odwiedzić miejscowość Oia o zachodzie słońca, żeby nie móc wyjść z podziwu. Jeżeli będzie Ci jeszcze mało, wsiądź na prom i udaj się na pobliską Kretę. Tam znajduje się niezwykłe, nadmorskie miasteczko Chania.

Zobacz Santorini – grecka wyspa morza i ogniaKreta to idealne miejsce na jesienno – zimowy urlop | Chania – najpiękniejsze miasto Grecji?

airbnbWarto skorzystać z bogatej oferty noclegów na Airbnb.com. Dzieki promocji, którą zyskamy na start, możemy otrzymać w prezencie 19€ na pierwszą rezerwację. Zobacz szczegóły.

Szwajcarskie Alpy + Jezioro Como

Jezioro-Como

Szwajcaria – kraj gór, jezior, strumieni, wodospadów, przełęczy, krętych drug, fantastycznych punktów widokowych, nienaruszonej przyrody. Kraj kultury, tradycji, w każdym zakątku inny. Wielka podróż po Szwajcarii to podróż przez różnorodność, niepowtarzalność i wyjątkowość. Jezioro Como z kolei jest celem wielu turystów. Znane jest z licznych ośrodków wypoczynkowych i parków, leżących nad jego brzegiem. Okres od czerwca do września jest najlepszym czasem na uprawianie windsurfingu i kitesurfingu. Nad jego brzegami kręcono wiele kasowych filmów, m.in. “Casino Royale” czy “Gwiezdne Wojny”.

Zobacz Niezwykłe piękno szwajcarskich Alp (wideo) | 9 najpiękniejszych jezior w Europie idealnych na wakacje

Wycieczka po zachodniej części Irlandii

ireland-cliffs-moher-

Swoją wycieczkę rozpocznij przy klifach w miejscowości Killarney. Z rana popłyń na wycieczkę kajakiem po jeziorze Killarney albo wejdź na niezwykły szlak turystyczny, tzw Pierścień Kerry. Następnie jedziemy dalej na północ do miejscowości Dingle. Zakosztujesz tam prawdziwie morskiej bryzy oraz świeżutkich małży, prosto z morza. Jedziemy dalej na północ na Klify Moher. Tutaj znajduje się tętniące życiem miasto Galway – idealne dla aktywnych turystów i wszystkich, którzy posmakowali smaku Guinnessa.

Paryż + Brugia + Amsterdam

amsterdam-top

Najbardziej romantyczne miasto świata, urocza belgijska wioska oraz piękne miasto położone nad kanałami – co łączy to miejsca? Otóż idealne połączenie kolejowe, dzięki któremu będziemy mogli zwiedzić te miasta w tydzień czasu. Niesamowite muzea, wspaniałe jedzenia i bogate życie nocne – to przepis na idealną wycieczkę na każdą porę roku. Pamiętaj żeby zabrać ze sobą aparat i wygodne buty na długie spacery krętymi, wąskimi uliczkami.

Zobacz Paryż – co warto zobaczyć | Amsterdam – Miasto wolnych ludziNajlepsze miasta na Walentynki

Genewa + Interlaken + Luicerna + Zurich

zurich-switzerland

Podróż rozpoczynamy od Genewy. To ciekawe miasto we francuskim stylu, położone jest nad największym polodowcowym jeziorem w Europie. Wielu szokują jego krystalicznie czyste wody. W nich idealnie odbijają się pobliskie góry. Następnie jedziemy do Interlaken i Lucerny. To idealne miejsca na piesze wędrówki po Alpach, a także ideale miejsca dla miłośników fotografii. Z Lucerny do Zurichu to już tylko prawie 3 godziny jazdy pociągiem…

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie