EUROPA 7 miast w Europie, które czekają na odkrycie

7 miast w Europie, które czekają na odkrycie

-

Europa jako kierunek turystyczny jest bardzo popularna wśród Azjatów, amerykanów czy Australijczyków. Jednak istnieją jeszcze miejsca, które nie przyciągają tak wielu turystów na ile zasługują. Dla zatwardziałych podróżników jest to bardzo dobra okazja, aby zwiedzić tam dosłownie wszystko bez stania w gigantycznych kolejkach do atrakcji. Miasta, które zobaczycie poniżej niedługo zapewne zostaną “dostrzeżone” i staną się popularnymi kierunkami, ale na razie jeszcze masz szansę odkryć je samemu.

Bergen, Norwegia

Bergen

Kiedy myślimy o Norwegii, od razu mamy przed oczami Oslo, ale czy ten kraj kojarzy Ci się także z Bergen?. Otoczone przez naturę, miasto z niesamowitymi widokami, leżące nad wodą. To jedno z najpiękniejszych lokalizacji w Norwegii… ale większość ludzi o nim nawet nie słyszała. Myślę, że niedługo miasto zostanie odkryte… Pojawią się turyści, zrobi się tłoczono. Już teraz powoli, Bergen zaczyna interesować się prasa. Jedź tam puki inni jeszcze tam nie pojechali!

Mostar, Bośnia i Hercegowina

Mostar

Ta niewielka wioska w Bośni i Hercegowinie to niesamowite miejsce, które z pewnością pokochają zapaleni fotografowie. Jest to jedno z najbardziej niedocenianych miejsc w Europie. 2016 rok to idealna pora na podróż!

Lille, Francja

Na północy Francji znajduje się Lille, całkiem nieodkryte miasteczko, ale za to bardzo piękne. Ma urok francuskiego miasteczka, z barami, bistrami, butikami oraz uliczkami, po których można się szwędać godzinami. To z pewnością najbardziej niedoceniane miasto we Francji. Jeżeli już się o nim dowiedziałeś, poczytaj, kup bilet np. do Paryża, bo stamtąd już łatwo do niego trafić.

Antwerp, Belgia

Flower-Carpet-Grand-Place-Antwerp-Belgium

Jako, że Antwerp nie jest typowym miastem dla turystów, nie jest jeszcze tłoczno. Jednak z powodu tego, że jest to największe miasto Belgii, warto tutaj przyjechać. Można je porównać do Brukseli, jeżeli spojrzy się na budynki oraz typową architekturę. To bardzo sympatyczne miasto, w którym mieszkają bardzo ciekawi ludzie i gdzie są urocze restauracje…

Ljubljana, Słowenia

ljubljana

Ljubljana to jedno z najładniejszych miast w Europie, ale o dziwo nie słyszało o tym za wiele osób. Miasto jest pełne wspaniałych budynków, rynków oraz placów. Nie ma niestety wielu zabytków stad może właśnie niewielkie zainteresowanie turystów. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że jest warta zobaczenia…

Ryga, Łotwa

Ryga

Ryga to stolica Łotwy. Jak na stolicę to raczej małe miasto, ale za to pełne uroku. Coraz więcej osób interesuje się tym miejscem, ale większość jeszcze nie wie co można tam robić. Ryga inwestuje bardzo dużo środków w swoją promocję, więc to jest kwestią czasu kiedy zostanie dostrzeżona. Kiedyś stolica jak i całe państwo było częścią Związku Radzieckiego, tak więc ma bogatą historię, mnóstwo wspaniałych zabytków oraz ciekawych muzeów.

Kijów, Ukraina

ukraine-kiev

Wiele osób nawet nie bierze po uwagę Ukrainy jako miejsca, do którego można bezpiecznie pojechać. Dlatego właśnie jest to miejsce nieodkryte, gdzie nie znajdziesz za wielu turystów. To wcale nie znaczy, że nie jest to wspaniały kraj. Dla przykładu: Kijów to jedno z najpiękniejszych miast na Ukrainie i jedno z najbardziej niedocenianych. Pewnie jeszcze przez długi czas pozostanie nieodkryte, choć są podróżnicy, którzy nie boją się odwiedzać miejsc “mniej bezpiecznych“.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie