Wiadomo, że każdy z nas ma telefon. W większości przypadków są to smartfony z możliwością instalowania różnego rodzaju aplikacji. Jeżeli wybieracie się w tym roku do Chorwacji, poniżej znajdziecie aplikacje, które mogą się Wam przydać w podróży i nie tylko (tylko na Androida) …

Niezbędne w podróży:

Croatia Traffic Info

hak

Aplikacja, którą musicie zainstalować. Dostarcza szczegółowych danych dotyczących dróg, korków, lokalizacji stacji benzynowych i innych. Dostępna w języku angielskim, niemieckim, włoskim i chorwackim.

HAKmap 

hakmap

Aplikacja niezbędna przy obliczaniu kosztów podróży po Chorwacji przy aktualnych cenach paliwa – koszty autostrady, promów.


Mapy:

Croatia Offline Map & Weather

Croatia-Offline-Map

Mapy drogowe Chorwacji. Ponadto znajdziecie tutaj ścieżki turystyczne okolic miast  Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Zadar oraz dokładną prognozę pogody.


Przewodniki:

Croatia Travel Guide by Tripos

CroatiaTravelGuidebyTripos

Dokładne mapy Chorwacji wraz z przewodnikami największych atrakcji. Opisy co należy zabrać ze sobą jadąc do konkretnych miejsc. Dokładne przewodniki po miastach – co zobaczyć, gdzie zjeść, co robić…

Chorwacji wakacje

Chorwacji-wakacje

To prosta, informacyjna aplikacja dla wszystkich podróżujących po Chorwacji: – polecane aktywności i wydarzenia w Chorwacji, – planuj aktywny wypoczynek: Żeglowanie, Rafting, Chodzenie po górach, Wędkarstwo sportowe, Muzea, Golf, Miejsca pod ochroną UNESCO, Parki narodowe, Ośrodki wellness, Trasy rowerowe, Kempingi, Gastronomia, Nurkowanie, Nautyka, Parki przyrody, – Informacje na temat regionów turystycznych, miast i wysp w Chorwacji itp.

Croatian Tourist Navigator

Croatian-Tourist-Navigator

Kompletny przewodnik po Chorwacji działający w trybie offline. Opisuje ponad 2000 miejsc. Cały czas aktualizowany o nowe miejsca, obiekty i inne.

Chorwacja Top 100

chorwacja-top-100

Setki najlepszych miejsc wypoczynkowych i turystycznych, restauracji, hoteli… Najlepsze plaże, muzea i jedzenie, którego w Chorwacji musicie koniecznie spróbować… Jeżeli jesteście w Chorwacji – koniecznie korzystajcie z tej aplikacji, by nie przegapić tego co niezwykłe. Jeżeli dopiero planujecie podróż do Chorwacji – ta aplikacja powinna być Waszym pierwszym i najbardziej niezawodnym przewodnikiem po świecie tego, co w Chorwacji naprawdę wyjątkowe i czarujące.

best CROATIA

the-best-in-croatia

Przewodnik turystyczny, planer i album ze zdjęciami w jednym. Opisuje wybrane miejscowości, regiony w Chorwacji


Bankomaty:

Bankomati HR

BankomatiHR

Lokalizacje na mapie wszystkich bankomatów w Chorwacji z możliwością wyszukiwania wg konkretnego banku.


Komunikacja:

Croatian buses

croatian-busses

Krajowy i międzynarodowy plan lokalnych chorwackich firm autobusowych. Możesz znaleźć informacje o rozkładach jazdy, numery telefonów, miejsca i inne informacje kontaktowe terminali autobusowych i przewoźników.


Parki Narodowe:

NP Paklenica – Official Guide

pakelnica-guide

NP Krka: Official Travel Guide

krka-guide

3DCro: Plitvice

plitwickie-guide


Przewodniki po miastach:

Dubrownik

Dubrovnik Guide

dubrownik-city-guide

Aplikacja prezentująca najciekawsze miejsca w mieście, bogaty zbiór zdjęć, lokalizator gps twojej pozycji i najciekawszych miejsc niedaleko Ciebie i wiele więcej…

Dubrovnik Map offline

dubrovnik-offline-map

Jak sama nazwa wskazuje, jest to mapa offline całego miasta. Można dodawać swoje ulubione punkty, wyszukiwać adresy i otrzymać wskazówki dotarcia pod wskazany adres.

Dubrovnik Travel Guide

dubrovnik-travel-guide

Aplikacja opisuje wszystkie najciekawsze miejsca w Dubrowniku jak i w najbliższej okolicy.

Dubrovnik Guided Walking Tours

dubrovnik-walk-tour

Przewodnik z prawdziwego zdarzenia. Odkrywaj miasto z przewodnikiem audio i zdjęciami podążając najlepszymi trasami turystycznymi stworzonymi przez lokalnych ekspertów.

Więcej aplikacji w sklepie Play >

Split

Split Guide

split-guide

Aplikacja prezentująca najciekawsze miejsca w mieście, bogaty zbiór zdjęć, lokalizator gps twojej pozycji i najciekawszych miejsc niedaleko Ciebie i wiele więcej…

Split City Walks Guided Tour

Split-City-Walks

Przewodnik z prawdziwego zdarzenia. Odkrywaj miasto z przewodnikiem audio i zdjęciami podążając najlepszymi trasami turystycznymi stworzonymi przez lokalnych ekspertów.

Discover Split (Croatia) Guide

Discover-Split

Praktyczny przewodnik po mieście. Znajdziemy tutaj informacje począwszy od noclegów, po najciekawsze miejsca do zobaczenia.

Zadar

Zadar Offline Map Guide

zadar-offline

Niezbędnik przy podróży do Zadaru. Znajdziemy tutaj wszystkie niezbędne informacje: mapy, atrakcje, hotele, prognozy pogody itp.

Secret Zadar

secret-zadar

Aplikacja dla osób, które chcą jeszcze lepiej poznać miasto. Znajdziemy tutaj mnóstwo informacji, tych mniej lub bardziej znanych, z bogatej historii Zadaru.

Zadar Travel

zadar-travel

Aplikacja bardzo przydatna przy poszukiwaniu noclegów. Dodatkowo znajdziemy tutaj informacje o komunikacji miejskiej, adresy biur podróży i inne.

Więcej aplikacji w sklepie Play >

Zagrzeb

mX Zagreb – Travel Guide

mx-zagrzeb

Przewodnik oferuje ponad 800 atrakcji, możliwość rezerwacji online tanich biletów lotniczych, ponad 45 hoteli, mapa miasta, atrakcji, imprez, restauracji, sklepów, lokalne porady, zdjęcia … i wiele więcej.

Zagreb Travel Guide

zagreb-travel0guide

Wycieczki po mieście i atrakcje, namiary na kluby i restauracje – wszystko opisane i sfotografowane.

Pula

Pula (Kroatien) guide

pula-guide

Przewodnik o Puli, atrakcje i wszystko co trzeba zobaczyć w mieście.


Przewodniki po wyspach:

Croatian Islands Offline Map

Croatian-Islands-Offline-Map

Mapy chorwackich wysp z zaznaczonymi punktami POI.

Hvar Island Guide

Hvar-Island-Guide

Wszystko co trzeba wiedzieć o wyspie Hvar. Opisy miast i miasteczek, historia, noclegi, restauracje, bary, kluby, sklepy, plaże i inne.

Krk Island – Travel guide

Krk-Island

Przewodnik po wyspie Krka – atrakcje, noclegi, sklepy, restauracje itp.

Rab Island – Travel guide

Rab-Island

Kompletny przewodnik po wyspie Rab – atrakcje, noclegi, sklepy, restauracje itp.


Pogoda w Chorwacji:

Pogoda w Chorwacji

weather-in-croatia

Prosta aplikacja z prognozą pogody na dziś, jutro, i 7-dniowa dla każdego miasta w Chorwacji.

Croatia Weather

Croatia-Weather

Prognoza pogody dla Chorwacji. Dodatkowo obraz z kamer online dla 20 największych miast.


Regiony Chorwacji:

Środkowa Dalmacja – Central Dalmatia travel guide

Central-Dalmatia

Odkryj najciekawsze miejsca w środkowej Dalmacji. Znajdziesz tutaj szczegółowe wytyczne dot. zabytków i atrakcji, lokalną prognozę pogody, interaktywne mapy z geolokalizacji, ważne numery telefonów, informacje kontaktowe, mapy dla hoteli, restauracji itp.

Makarska – Makarska Riviera All In

Makarska-Riviera

Aplikacja pozwala na wyszukiwanie miejsc gdzie zjeść, bawić się i nocować. Znajdziemy namiary na restauracje, atrakcje turystyczne, wycieczki, miejsca na zakupy i więcej.

Półwysep Istria – Explore Istria – Travel Guide

Explore-Istria

Mapy miast, opisy atrakcji, imprezy, sklepy, restauracje, zdjęcia i lokalne porady – wszystko w jednej aplikacji.


Plaże:

Beaches Of Croatia

Beaches-Of-Croatia

Aplikacja prezentuje praktycznie wszystkie plaże na Morzu Adriatyckim

Makarska Riviera Beaches

makarska-riwiera

Aplikacja opisuje plaże znajdujące się na Riwierze Makarskiej w miejscowościach Brela, Baska Voda, Promajna, Bratuš, Krvavica, Makarska, Tučepi, Podgora, Drašnice, Igrane, Zivogosce Drvenik, Zaostrog, Podaca, Brist i Gradac. Wszystko opisane, z galeriami zdjęć i poradami ekspertów.

Oczywiście w sklepie Google Play aplikacji na androida jest znacznie więcej, darmowych jak i płatnych. Polecam poszukać na własną rękę, a nóż coś fajnego sobie znajdziecie…