Wydarzenie Festiwale muzyczne w 2015 roku, na których nie może...

Festiwale muzyczne w 2015 roku, na których nie może Cię zabraknąć

-

Już niedługo nadejdzie lato, a razem z nim rozpocznie się sezon na festiwale muzyczne. W 2015 roku będziemy mieli do wyboru naprawdę ciekawe wydarzenia na otwartym powietrzu i nie tylko… . Jeżeli chcecie wybrać się na te największe, najwyższy czas rozejrzeć się za biletami!!!  

AUDIORIVER

Audioriver_2015

Płock, 24 – 26 lipca | Kup bilety | www.audioriver.pl

Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 9 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 175 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 25 tys. osób.

TAURON NOWA MUZYKA

tnm2015

Katowice, 20 – 23 sierpnia | Kup bilety www.festiwalnowamuzyka.pl

Nowa Muzyka to ambitna propozycja dla fanów elektronicznego brzmienia, we wszelkich jego odmianach i odsłonach. Organizatorzy co roku dokładają starań, aby w trakcie festiwalu pojawiły się gwiazdy światowego formatu, znane nie z tego, że są znane, ale ze świetnych płyt i koncertów. Rangę imprezy potwierdza fakt, że została w 2010 laureatem nagrody dla najlepszego małego festiwalu muzycznego w Europie.

OPEN’ER FESTIVAL

opener-festival-2015

Lotnisko Gdynia-Kosakowo, 1 – 4 lipca | Kup bilety | opener.pl

Od legendarnych Pearl Jam i świeżo reaktywowanych Faith No More, przez najważniejszych artystów ostatnich lat – The Black Keys czy Jacka White’a, po tych, którzy dopiero piszą swoją muzyczną historię: Haim, Bastille i Banks – tak brzmiał Open’er Festival 2014, po raz kolejny zapewniając pełen przekrój muzyczny i podtrzymując pozycję jednego z najważniejszych festiwali w Europie.

ORANGE WARSAW FESTIVAL

owf_2015

Warszawa, 12-14 czerwca | Kup biletorangewarsawfestival.pl

Orange Warsaw Festival to popularna impreza muzyczna, która od 2008 roku odbywa się w stolicy. Duże, światowe gwiazdy co roku przyciągają na OWF liczną publiczność. Na imprezie można obejrzeć koncerty artystów reprezentujących wszystkie popularne gatunki muzyczne: Queens of The Stone Age, Beyoncé, Kings of Leon, The Prodigy, Florence And The Machine, Moby, David Guetta i wielu innych.

FESTIWAL DŹWIEKÓW PÓŁNOCY

dzwieki-polnocy-festiwal

Gdańsk, 16 – 20 lipca | Kup biletdzwiekipolnocy.pl

Festiwal „Dźwięki Północy” jest prestiżowym projektem Nadbałtyckiego Centrum Kultury, wydarzeniem mającym swoje stałe miejsce w kulturalnym kalendarzu Gdańska oraz na folkowej mapie Polski. Prezentuje najwybitniejszych artystów, reprezentantów muzyki tworzonej z inspiracji folklorem basenu Morza Bałtyckiego, niezwykle różnorodnej stylistycznie, a zarazem jednoznacznie określającej poszczególne idiomy kulturowe. Renesans muzyki ludowej w jej obecnej, folkowej postaci wiąże się wszak z potrzebą odnajdywania własnych korzeni, ożywienia źródeł i utrwalenia lokalnej, narodowej odrębności. Północny wątek Festiwalu, niespotykany w formule innych wydarzeń w Polsce sprawia, że ma on swój oryginalny klimat, doceniany zarówno przez widzów, jak i samych artystów.

FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ

festiwal-kultury-zydowskiej2

Kraków, 26 czerwca – 5 lipca | jewishfestival.pl

FKŻ to najstarsza i największa w Europie prezentacja współczesnej kultury żydowskiej z całego świata, organizowana od 1988 roku; jedno z największych wydarzeń kulturalnych Krakowa i jedno z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych na świecie polskich wydarzeń kulturalnych.

FKŻ pokazuje to, co ważne, nowe i znaczące w kulturze żydowskiej Izraela i całej światowej Diaspory żydowskiej, w tym również w Polsce.

FKŻ nie jest festiwalem poświęconym historii, ale przyszłości. 30 000 osób, które co roku przyjeżdża na festiwal może zobaczyć i osobiście doświadczyć, w jak kreatywny sposób kultura żydowska czerpie z wielowiekowej tradycji: pozostając jej wierną, potrafi z nią dyskutować, na nowo ją interpretować, tworzyć zupełnie nowe, nieoczekiwane często połączenia, będąc w ten sposób nie tylko ciągle aktualną i atrakcyjną, ale też wyznaczając nowe trendy w kulturze światowej.

PRZYSTANEK WOODSTOCK

przystanek-woodstock

Kostrzyn nad Odrą, 30 lipca – 1 sierpnia | woodstockfestival.pl

Przystanek Woodstock to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą. Artyści występują w jego czasie na czterech scenach: Dużej, Małej, Pokojowej Wioski Kryszny i scenie ASP.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim.

Na każdym Przystanku Woodstock występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Od kilkunastu lat Fundacja organizuje przesłuchanie chętnych zespołów, które chcą zaprezentować się przed ogromną publicznością. W związku z tym każda kapela (zarówno ta znana jak i debiutująca), może wysłać swoją płytę do Fabryki Zespołów (od roku 2009 zajmującej się rekrutacją zespołów na Przystanek Woodstock).

WARSAW SUMMER JAZZ DAYS

warsawsummerjazzdays

Warszawa w Soho Factory, 8 – 12 lipca | Facebook

Festiwal powstał w 1992 r. i od razu stał się jednym z najbardziej liczących się festiwali jazzowych, posiadających wielu zwolenników. Światowa pozycja warszawskiego festiwalu jest niepodważalna. Warszawa kojarzy się jako odważny rynek dla współczesnego jazzu. Wielu muzyków z całego świata doskonale wie, że istnieje WSJD, na którym wbrew panującym trendom można prezentować odważną sztukę ku uciesze mediów, publiczności czy mecenasów państwowych i prywatnych.

Cele, czy główne założenia WSJD pozostają niezmienne – promocja jazzu współczesnego niezależnie od jego rodowodu czy przynależności państwowej, prezentowanie tego co najnowsze i najbardziej kreatywne we współczesnym jazzie. Warsaw Summer Jazz Days zachowując swój pionierski czy awangardowy charakter w postaci dwóch dni z jazzem nowatorskim, poprzez dzień masowej, niebiletowanej imprezy jazzowej , po koncert finałowy uznanych gwiazd jazzu w dniu następnym – staje się najważniejszym przedsięwzięciem jazzowym w kontekście prezentacji jazzu światowego w Polsce.

BOLKÓW CASTLE PARTY

Castle_Party_bolkow

Zamek Bolków, 16 – 18 lipca | Kup biletcastleparty.com

Festiwal w Bolkowie to impreza z 20-letnią historią, święto wielbicieli muzyki gotyckiej i innych odmian mrocznej muzyki, począwszy od industrialnego rocku po EBM i dark wave’owe produkcje taneczne. Castle Party to nie tylko największy festiwal takiej muzyki w Polsce, to także jedna z największych gotyckich imprez w Europie. Muzyki można słuchać nie tylko na dziedzińcu, gdzie rozmieszczona jest scena – wielbiciele mroku mają do swojej dyspozycji prawie całe ruiny zamku. Pokłosiem festiwalu są bogate galerie zdjęć, w których można podziwiać zjawiskowe przebrania uczestników uroczystości odbywających się w Bolkowie. Tutaj nie obowiązuje historia, stroje rodem z średniowiecznych turniejów konkurują z cyber (i steam) punkowymi kreacjami.

OFF FESTIVAL

Off-festival

Katowice, 7 – 9 sierpnia | Kup biletoff-festival.pl

OFF Festival nie jest modny, bo wiele trendów po prostu wyprzedza. Nierzadko artyści zapraszani do Katowic najlepsze płyty mają dopiero przed sobą i swój przełomowy materiał ćwiczą na polskiej publiczności. Trudno też sprowadzić OFF do konkretnego gatunku, sceny czy stylistyki, jeśli pojawiają się na nim tuzy hałasu i geniusze melodii, bohaterowie jutra i legendy z przeszłości. Tym, co kształtuje i spaja filozofię festiwalu jest otwartość. Na to, co nieszablonowe, mniej oczywiste, zazwyczaj bardziej wymagające niż produkty serwowane w głównym nurcie. Dlatego, choć dyrektor artystyczny festiwalu Artur Rojek co roku zabiega o obecność najważniejszych przedstawicieli alternatywy, na OFF-ie nie grają nazwiska. Nie spotkacie tu twarzy telewizyjnych gali. Nie usłyszycie hitów rodem z komercyjnych rozgłośni. Sorry, taki mamy klimat.

Bezkompromisowe podejście Rojka zaowocowało jedynym takim festiwalem w tej części Europy. Nie sposób bowiem znaleźć w tej części świata drugiej imprezy, która pozwalałaby na tak dogłębną lustrację światowej alternatywy. Od nowojorskich loftów po londyńskie przedmieścia. Od eskapad przez Czarny Ląd po wizytę na gościnnej czarnej ziemi śląskiej. OFF Festival nigdy nie zamykał się w szufladkach, nie wybierał łatwych rozwiązań, a jednak zdobył sobie wierną publiczność oraz uwagę świata. O entuzjazmie jakim darzą go zagraniczni melomani zapewniają nie tylko relacje zamieszczane w najważniejszych muzycznych mediach, ale także nieustannie rosnąca grupa odwiedzających Śląsk obcokrajowców. I może trudno się dziwić, skoro od prawieków powtarza się, że muzyka to uniwersalny język. A na OFF-ie liczy się tylko ona.

LIFE FESTIVAL OŚWIĘCIM

LIFE-FESTIVAL

Oświęcim, 17 – 20 czerwca | Kup biletlifefestival.pl

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Life Festival Oświęcim jest Darek Maciborek. Urodzony i mieszkający do dziś w Oświęcimiu dziennikarz muzyczny radia RMF FM postanowił „odczarować” 40-tysięczne miasto, funkcjonujące w świadomości wielu ludzi jedynie w powiązaniu z muzeum Auschwitz-Birkenau.

Wśród gwiazd, jakie wystąpiły podczas dotychczasowych edycji festiwalu należy wymienić przede wszystkim: Erica Claptona (2014), Soundgarden (2014), Stinga (2013), Petera Gabriela (2012), Jamesa Blunta (2011), Matisyahu(2011) i Raya Wilsona (2010, 2013). Na scenie pojawiła się również czołówka polskiej sceny muzycznej, m.in. Edyta Bartosiewicz, Luxtorpeda, Perfect, Brodka, Voo Voo, Varius Manx, T.Love, Blue Cafe, Dżem, Kroke oraz Anna Maria Jopek. Kulturową i stylistyczną wielobarwność wprowadzili tacy artyści, jak np. amerykańsko-izraelski Balkan Beat Box, Kozak System z Ukrainy, Jamaram z Niemiec, Hatikva 6 z Izraela, francuska Kana, belgijska Antwerp Gipsy-Ska Orkestra czy Jamajczycy z Twinkle Brothers.

HALFWAY FESTIVAL

Halfway-festival

Białystok, 26 – 28 czerwca | halfwayfestival.com

Halfway Festival to inicjatywa Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku oraz Komitetu Kultury Takk. To projekt mający na celu ukazanie różnorodnego oblicza muzyki folkowej, alternatywnej i songwriterskiej. Zmieniają się mody, muzyczne trendy, co i rusz sezonowi bohaterowie rozpalają wyobraźnię, a songwriting i folk nadal poruszają wyobraźnię wielu fanów. Nieważne czy chodzi o wykonawców, którzy opiewali “lato miłości”, czy o współczesnych idoli których koncerty przyciągają tłumy na największych festiwalach świata.

Halfway Festival to kameralna impreza, gdzie nikt nie powinien się spieszyć. Blisko ludzi i blisko muzyki to nasze hasło. Dlatego zależy nam, żeby nasz festiwal był nie tylko muzyczną ucztą, ale i naturalnym spotkaniem ludzi, którzy muzykę kochają – artystów i publiczności. Udało się nam to zrealizować podczas pierwszych trzech edycji imprezy. Obiecujemy, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

JAROCIN FESTIWAL

jarocin

Jarocin, 17 – 19 lipca | www.jarocinfestiwal.pl

Jarocin to legenda lat 80. i kolebka polskiego punka. Dziś festiwal kontynuuje swoje najlepsze tradycje.

IMPACT FESTIVAL

Slipknot-i-Godsmack-na-Impact-Festival-2015

Łódź, 9 czerwca | Kup bilet | Facebook

To już 4 rok z Impact Festivalem, wydarzeniem, które przez 3 ostatnie lata dostarczało fanom rozrywki, muzyki na żywo i wyjątkowych wrażeń. Przyszłoroczna edycja po raz kolejny odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie.

Headlinerem głównej sceny będzie długo wyczekiwany Slipknot! Nie zabraknie także drugiej sceny, której gwiazdą będzie zespół Godsmack!Obok amerykańskiej grupy wystąpi na niej także Hollywood Undead.

Więcej info: www.antyradio.pl

Inne festiwale:

Cieszanów Rock Festiwal, 20-23 sierpnia 2015 – cieszanowrockfestiwal.pl

Seven Festival, Węgorzewo, 10-12 lipca 2015 – www.sevenfestival.com

Festiwal Legend Rocka, Dolina Charlotty – Słupsk, 3-4 lipca 2015 – www.legendyrocka.com

Rock Na Bagnie, Goniądz, 3-4 lipca – rocknabagnie.com.pl

Springbreak Festival, Poznań 23-25 kwietnia – spring-break.pl

Dark Fest, Gród Rycerski w Byczynie, 19-20 czerwca – www.darkfest.pl

Rock In Summer, Kraków / Warszawa, czerwiec – www.facebook.com/rockinsummer

Live Music Festival, Kraków, 20-22 sierpnia – livefestival.pl

Sonisphere Polska 2015?? – pl.sonisphere.eu

Ostróda Reggae Festival, 6-9 sierpnia – www.ostrodareggae.com

Sourceinternet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie