Pomysły na wakacje Festiwale muzyczne w 2019 roku, na których nie może...

Festiwale muzyczne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć

-

Już niedługo nadejdzie lato, a razem z nim rozpocznie się sezon na festiwale muzyczne. W 2019 roku będziemy mieli do wyboru naprawdę ciekawe wydarzenia na otwartym powietrzu i nie tylko… . Jeżeli chcecie wybrać się na te największe, najwyższy czas rozejrzeć się za biletami!!!

[post będzie aktualizowany – kilka festiwali nie ma jeszcze określonych dat]

OPEN’ER FESTIVAL

Lotnisko Gdynia-Kosakowo, 3 – 6 lipca 2019 | Kup bilety | opener.pl

Open’er Festival to największy i najbardziej zróżnicowany festiwal w Polsce. Co roku występują na nim najważniejsi międzynarodowi artyści reprezentujący różne nurty muzyczne. I co ważne, każda generacja mogła znaleźć coś dla siebie. Organizatorzy chwalą się, że przez wszystkie cztery dni w 2018 w Gdyni bawiło się łącznie ponad 140 tys. osób. To rekordowy wynik. Główną machiną napędową były oczywiście gwiazdy: Arctic Monkeys, Depeche Mode i Bruno Mars. Niemniej jednak do znakomitej frekwencji przyczynili się też m.in.: Nick Cave, Migos, Massive Attack, Taconafide i Post Malone. Niektórzy z nich gromadzili tłumy porównywalne z tymi, który przyciągnęły główne gwiazdy.

AUDIORIVER FESTIVAL

Płock, 26 – 28 lipca 2019 | Kup bilety | www.audioriver.pl

Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 14 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już setki tysięcy fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 30 tys. osób.

Audioriver to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce, który od 2006 roku przyciąga do Płocka wielotysięczną publiczność. Wydarzenie charakteryzuje się nie tylko różnorodnym programem muzycznym, ale również wyjątkowym klimatem i niezwykłą lokalizacją. To tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie artystów związanych z muzyką elektroniczną, a także wykonawców ocierających się alternatywę, pop, rock czy hip-hop.

TAURON NOWA MUZYKA

tnm2015

Katowice, 20 – 22 czerwiec 2019 | Kup bilety www.festiwalnowamuzyka.pl

Nowa Muzyka to ambitna propozycja dla fanów elektronicznego brzmienia, we wszelkich jego odmianach i odsłonach. Organizatorzy co roku dokładają starań, aby w trakcie festiwalu pojawiły się gwiazdy światowego formatu, znane nie z tego, że są znane, ale ze świetnych płyt i koncertów. Rangę imprezy potwierdza fakt, że została w 2010 laureatem nagrody dla najlepszego małego festiwalu muzycznego w Europie.

Podjęliśmy decyzję o modyfikacji dotychczasowej formuły i przyszłoroczny Festiwal skondensujemy do 3 dni. Tradycyjnie rozpoczniemy wyjątkowym koncertem otwarcia, który odbędzie się w czwartek. Piątek i sobota – tak jak dotychczas – będą pełnowymiarowymi dniami Festiwalu z udziałem kilkudziesięciu artystów z całego świata. Miejsce oczywiście pozostaje bez zmian – zapraszamy do unikatowej Strefy Kultury w sercu Katowic. Nowa Muzyka cały czas się zmienia, z uwagą obserwujemy zainteresowania naszych uczestników i wsłuchujemy się w ich głosy, dlatego postanowiliśmy zrezygnować z uroczystego, biletowanego koncertu zamknięcia w niedzielę, ale w zamian przygotowujemy na ten dzień nową propozycję. Jesteśmy przekonani, że spotka się z dobrym przyjęciem przez fanów Festiwalu – Adam Godziek, organizator Tauron Nowa Muzyka Katowice

ORANGE WARSAW FESTIVAL

Warszawa, 31 maja – 1 czerwca 2019 | Kup biletorangewarsawfestival.pl

Orange Warsaw Festival to popularna impreza muzyczna, która od 2008 roku odbywa się w stolicy. Duże, światowe gwiazdy co roku przyciągają na OWF liczną publiczność. Na imprezie można obejrzeć koncerty artystów reprezentujących wszystkie popularne gatunki muzyczne: Queens of The Stone Age, Beyoncé, Kings of Leon, The Prodigy, Florence And The Machine, Moby, David Guetta i wielu innych.

FESTIWAL DŹWIEKÓW PÓŁNOCY

dzwieki-polnocy-festiwal

Gdańsk, ? lipca 2019 | Kup biletdzwiekipolnocy.pl

Festiwal “Dźwięki Północy” jest prestiżowym projektem Nadbałtyckiego Centrum Kultury, wydarzeniem mającym swoje stałe miejsce w kulturalnym kalendarzu Gdańska oraz na folkowej mapie Polski. Prezentuje najwybitniejszych artystów, reprezentantów muzyki tworzonej z inspiracji folklorem basenu Morza Bałtyckiego, niezwykle różnorodnej stylistycznie, a zarazem jednoznacznie określającej poszczególne idiomy kulturowe. Renesans muzyki ludowej w jej obecnej, folkowej postaci wiąże się wszak z potrzebą odnajdywania własnych korzeni, ożywienia źródeł i utrwalenia lokalnej, narodowej odrębności. Północny wątek Festiwalu, niespotykany w formule innych wydarzeń w Polsce sprawia, że ma on swój oryginalny klimat, doceniany zarówno przez widzów, jak i samych artystów.

FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ

festiwal-kultury-zydowskiej2

Kraków,  2019 | jewishfestival.pl

FKŻ to najstarsza i największa w Europie prezentacja współczesnej kultury żydowskiej z całego świata, organizowana od 1988 roku; jedno z największych wydarzeń kulturalnych Krakowa i jedno z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych na świecie polskich wydarzeń kulturalnych.

FKŻ pokazuje to, co ważne, nowe i znaczące w kulturze żydowskiej Izraela i całej światowej Diaspory żydowskiej, w tym również w Polsce.

FKŻ nie jest festiwalem poświęconym historii, ale przyszłości. 30 000 osób, które co roku przyjeżdża na festiwal może zobaczyć i osobiście doświadczyć, w jak kreatywny sposób kultura żydowska czerpie z wielowiekowej tradycji: pozostając jej wierną, potrafi z nią dyskutować, na nowo ją interpretować, tworzyć zupełnie nowe, nieoczekiwane często połączenia, będąc w ten sposób nie tylko ciągle aktualną i atrakcyjną, ale też wyznaczając nowe trendy w kulturze światowej.

POL’AND’ROCK

(dawniej PRZYSTANEK WOODSTOCK)

Kostrzyn nad Odrą, 2019 | polandrockfestival.pl

POL’AND’ROCK (dawniej Przystanek Woodstock) to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą. Artyści występują w jego czasie na czterech scenach: Dużej, Małej, Pokojowej Wioski Kryszny i scenie ASP.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim.

WARSAW SUMMER JAZZ DAYS

warsawsummerjazzdays

Warszawa, 2019 | Facebook

Festiwal powstał w 1992 r. i od razu stał się jednym z najbardziej liczących się festiwali jazzowych, posiadających wielu zwolenników. Światowa pozycja warszawskiego festiwalu jest niepodważalna. Warszawa kojarzy się jako odważny rynek dla współczesnego jazzu. Wielu muzyków z całego świata doskonale wie, że istnieje WSJD, na którym wbrew panującym trendom można prezentować odważną sztukę ku uciesze mediów, publiczności czy mecenasów państwowych i prywatnych.

Cele, czy główne założenia WSJD pozostają niezmienne – promocja jazzu współczesnego niezależnie od jego rodowodu czy przynależności państwowej, prezentowanie tego co najnowsze i najbardziej kreatywne we współczesnym jazzie. Warsaw Summer Jazz Days zachowując swój pionierski czy awangardowy charakter w postaci dwóch dni z jazzem nowatorskim, poprzez dzień masowej, niebiletowanej imprezy jazzowej , po koncert finałowy uznanych gwiazd jazzu w dniu następnym – staje się najważniejszym przedsięwzięciem jazzowym w kontekście prezentacji jazzu światowego w Polsce.

KRAKÓW LIVE FESTIVAL

Lotnisko – Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, 2019 | Kup Biletlivefestival.pl

Kraków Live Festival to dwudniowy festiwal muzyczny w Krakowie organizowany przez Alter Art. W przestrzeni przeznaczonej na festiwal co roku powstają dwie sceny muzyczne, miasteczko gastronomiczne oraz miejsce działań około-muzycznych. Line-up festiwalu opiera się na wykonawcach światowego formatu, jak i starannie wyselekcjonowanej grupie polskich artystów. Festiwal co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy fanów muzyki i jest swoistym zakończeniem sezonu festiwalowego w Polsce. Duży nacisk w pozamuzycznej ofercie festiwalu położony jest na umożliwienie festiwalowiczom korzystania z bogatej oferty kulturalnej miasta Kraków. W ramach działań około-festiwalowych co roku podejmowana jest współpraca z lokalnymi instytucjami kultury takimi jak: Muzeum Narodowe w Krakowie, MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Historyczne, Cricoteka.

BOLKÓW CASTLE PARTY

Castle_Party_bolkow

Zamek Bolków, 11 – 14 lipca 2019 | Kup biletcastleparty.com

Festiwal w Bolkowie to impreza z 20-letnią historią, święto wielbicieli muzyki gotyckiej i innych odmian mrocznej muzyki, począwszy od industrialnego rocku po EBM i dark wave’owe produkcje taneczne. Castle Party to nie tylko największy festiwal takiej muzyki w Polsce, to także jedna z największych gotyckich imprez w Europie. Muzyki można słuchać nie tylko na dziedzińcu, gdzie rozmieszczona jest scena – wielbiciele mroku mają do swojej dyspozycji prawie całe ruiny zamku. Pokłosiem festiwalu są bogate galerie zdjęć, w których można podziwiać zjawiskowe przebrania uczestników uroczystości odbywających się w Bolkowie. Tutaj nie obowiązuje historia, stroje rodem z średniowiecznych turniejów konkurują z cyber (i steam) punkowymi kreacjami.

OFF FESTIVAL

Katowice, 2 – 4 sierpnia 2019 | Kup biletoff-festival.pl

OFF Festival nie jest modny, bo wiele trendów po prostu wyprzedza. Nierzadko artyści zapraszani do Katowic najlepsze płyty mają dopiero przed sobą i swój przełomowy materiał ćwiczą na polskiej publiczności. Trudno też sprowadzić OFF do konkretnego gatunku, sceny czy stylistyki, jeśli pojawiają się na nim tuzy hałasu i geniusze melodii, bohaterowie jutra i legendy z przeszłości. Tym, co kształtuje i spaja filozofię festiwalu jest otwartość. Na to, co nieszablonowe, mniej oczywiste, zazwyczaj bardziej wymagające niż produkty serwowane w głównym nurcie. Dlatego, choć dyrektor artystyczny festiwalu Artur Rojek co roku zabiega o obecność najważniejszych przedstawicieli alternatywy, na OFF-ie nie grają nazwiska. Nie spotkacie tu twarzy telewizyjnych gali. Nie usłyszycie hitów rodem z komercyjnych rozgłośni. Sorry, taki mamy klimat.

Bezkompromisowe podejście Rojka zaowocowało jedynym takim festiwalem w tej części Europy. Nie sposób bowiem znaleźć w tej części świata drugiej imprezy, która pozwalałaby na tak dogłębną lustrację światowej alternatywy. Od nowojorskich loftów po londyńskie przedmieścia. Od eskapad przez Czarny Ląd po wizytę na gościnnej czarnej ziemi śląskiej. OFF Festival nigdy nie zamykał się w szufladkach, nie wybierał łatwych rozwiązań, a jednak zdobył sobie wierną publiczność oraz uwagę świata. O entuzjazmie jakim darzą go zagraniczni melomani zapewniają nie tylko relacje zamieszczane w najważniejszych muzycznych mediach, ale także nieustannie rosnąca grupa odwiedzających Śląsk obcokrajowców. I może trudno się dziwić, skoro od prawieków powtarza się, że muzyka to uniwersalny język. A na OFF-ie liczy się tylko ona.

LIFE FESTIVAL OŚWIĘCIM

Oświęcim, 2019 | Kup biletlifefestival.pl

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Life Festival Oświęcim jest Darek Maciborek. Urodzony i mieszkający do dziś w Oświęcimiu dziennikarz muzyczny radia RMF FM postanowił „odczarować” 40-tysięczne miasto, funkcjonujące w świadomości wielu ludzi jedynie w powiązaniu z muzeum Auschwitz-Birkenau.

Głównymi gwiazdami dotychczasowych edycji festiwalu byli: Scorpions, Queen & Adam Lambert, Elton John, Manu Chao, Eric Clapton, Soundgarden, Sting, Peter Gabriel oraz James Blunt.

W trakcie dotychczasowych ośmiu edycji TLFO kulturową i stylistyczną wielobarwność wprowadzili m.in. amerykański wokalista reggae żydowskiego pochodzenia Matisyahu, Kozak System z Ukrainy, Jamaram z Niemiec, Ninet Tayeb z Izraela, francuska grupa Kana, belgijska Antwerp Gipsy-Ska Orkestra, Jamajczycy z Twinkle Brothers, czy amerykańsko-izraelski Balkan Beat Box. Na scenie pojawiła się również czołówka polskiej sceny muzycznej, m.in. Kroke z Anną Marią Jopek, Hey, Kasia Kowalska, Brodka, Edyta Bartosiewicz, Kayah, LemOn, Kortez, Dawid Podsiadło, Luxtorpeda, Perfect, Voo Voo, Varius Manx, T.Love, Blue Cafe i Dżem.

HALFWAY FESTIVAL

Białystok, 28 – 30 czerwca 2019 | kup bilet | Facebook

Halfway Festival to inicjatywa Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku oraz Komitetu Kultury Takk. To projekt mający na celu ukazanie różnorodnego oblicza muzyki folkowej, alternatywnej i songwriterskiej. Zmieniają się mody, muzyczne trendy, co i rusz sezonowi bohaterowie rozpalają wyobraźnię, a songwriting i folk nadal poruszają wyobraźnię wielu fanów. Nieważne czy chodzi o wykonawców, którzy opiewali “lato miłości”, czy o współczesnych idoli których koncerty przyciągają tłumy na największych festiwalach świata.

Halfway Festival to kameralna impreza, gdzie nikt nie powinien się spieszyć. Blisko ludzi i blisko muzyki to nasze hasło. Dlatego zależy nam, żeby nasz festiwal był nie tylko muzyczną ucztą, ale i naturalnym spotkaniem ludzi, którzy muzykę kochają – artystów i publiczności. Udało się nam to zrealizować podczas pierwszych trzech edycji imprezy. Obiecujemy, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

JAROCIN FESTIWAL

Jarocin, 12 – 14 lipca 2019 | www.jarocinfestiwal.pl

Jarocin to legenda lat 80. i kolebka polskiego punka. Dziś festiwal kontynuuje swoje najlepsze tradycje.

IMPACT FESTIVAL

https://www.youtube.com/watch?v=vO5FRuZv60g

Łódź, 11 czerwca 2019 | Kup bilet | Facebook

TOOL główną gwiazdą Impact Festival 2019! Koniec oczekiwania! To już 11 lat minęło od ostatniego występu TOOL w Polsce. Po długiej przerwie fani zostaną w przyszłym roku wynagrodzeni za cierpliwość i będą mogli ponownie zobaczyć zespół na żywo.

Alice In Chains zdobyli wiele nominacji do Grammy, sprzedali ponad 20 milionów albumów i obok z Nirvany, Pearl Jam i Soundgarden, jako „Wielka Czwórka z Seattle”, zmienili brzmienie współczesnego rocka.

Ozzy Osbourne, System of a Down, Linkin Park, Aerosmith, Black Sabbath, Red Hot Chili Peppers, Rammstein, Slayer, Kasabian, Godsmack, Thirty Seconds To Mars, Korn, Paramore, Slipknot i wiele więcej  – to już za nami….

Teraz czas na siódmą edycję!

FESTIWAL LEGEND ROCKA

Dolina Charlotty – Słupsk, 3-4 lipca 2015| Kup biletwww.legendyrocka.com

Festiwal Legend Rocka jest jedyną, tak dobrze rozpoznawalną imprezą w Polsce i zagranicą, która odbywa się na środkowym wybrzeżu. Co roku przyciąga do Doliny Charlotty dziesiątki tysięcy wielbicieli muzyki rockowej.

ROCK NA BAGNIE

https://www.youtube.com/watch?v=F0XVYULkOuU

Plaża miejska w Goniądzu, 5 lipca 2019 | Kup biletrocknabagnie.com.pl

ROCK NA BAGNIE to festiwal który swoją atmosferą przypomina stare dobre festiwale lat 80-tych takie jak Jarocin czy Róbrege. W tym roku zobaczymy m.in.:
Anti-Nowhere League, Corruption, ID, Chupacabras, Kinsky, Bobcat, Arogants, Headless Frog, Deathreat.

Enea Spring Break Showcase Festival & Conference

Poznań 2019 | Kup biletspring-break.pl

Enea Spring Break Showcase Festival & Conference to pionierskie na polskim rynku wydarzenie – impreza, w ramach której koncerty młodych obiecujących zespołów sąsiadują z warsztatami i panelami dla uczestników!

Trwająca trzy dni impreza ma służyć prezentacji młodych, w tym także wielkopolskich, zespołów zarówno publiczności, jak i wpływowym osobom ze środowiska muzycznego.

OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL

Ostróda, 11-14 lipca 2019 | Kup bilet | ostrodareggae.com

Ostróda Reggae Festival największy festiwal muzyki reggae w Polsce, organizowany w Ostródzie od 2001 roku. Ze swoją 17-letnią historią jest czołową polską imprezą celebrującą muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki.

Festiwal od lat gromadzi pełen przekrój publiczności nastawionej na pokojowe współistnienie i świadomość społeczną, od młodzieży po rodziny z małymi dziećmi, czyniąc z niego prawdziwie rodzinne święto muzyki. Na kolejną muzyczną i kulturową ucztę zapraszamy już w pierwszy weekend lipca.

CIESZANÓW ROCK FESTIWAL

Cieszanów, 2019 | Kup biletcieszanowrockfestiwal.pl

Cieszanów Rock Festiwal 2018, jedna z największych imprez muzycznych południowo-wschodniej Polski.

W 2012 roku, według rankingu magazynu muzycznego „Machina”, Cieszanów Rock Festiwal znalazł się na trzecim miejscu wśród najlepszych polskich letnich festiwali muzycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie