Pomysły na wakacje Festiwale muzyczne w 2020 roku, na których nie może...

Festiwale muzyczne w 2020 roku, na których nie może Cię zabraknąć

-

Już niedługo nadejdzie lato, a razem z nim rozpocznie się sezon na festiwale muzyczne. W 2020 roku będziemy mieli do wyboru naprawdę ciekawe wydarzenia na otwartym powietrzu i nie tylko… . Jeżeli chcecie wybrać się na te największe, najwyższy czas rozejrzeć się za biletami!!!

OPEN’ER FESTIVAL

Lotnisko Gdynia-Kosakowo, 1 – 4 lipca 2020 | Kup bilety | opener.pl

Open’er Festival to największy i najbardziej zróżnicowany festiwal w Polsce. Co roku występują na nim najważniejsi międzynarodowi artyści reprezentujący różne nurty muzyczne. I co ważne, każda generacja mogła znaleźć coś dla siebie.

Rok 2019 nie był jednak rekordowy. Na festiwal przybyło “tylko” około 110 tysięcy osób. Rok wcześniej przy muzyce bawiło się grubo ponad 140 tyś. osób. Główną machiną napędową były oczywiście gwiazdy: Arctic Monkeys, Depeche Mode i Bruno Mars. Niemniej jednak do znakomitej frekwencji przyczynili się też m.in.: Nick Cave, Migos, Massive Attack, Taconafide i Post Malone. Niektórzy z nich gromadzili tłumy porównywalne z tymi, który przyciągnęły główne gwiazdy.

W 2020 roku, na moment pisania tego tekstu, zapowiedzieli się: Taylor Swift, Martin Garrix, Foals, Twenty One Pilots i inni. Pełny program znajdziecie tutaj: opener.pl/program-2020.

AUDIORIVER FESTIVAL

Płock, 24 – 26 lipca 2020 | Kup bilety | www.audioriver.pl

Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 15 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już setki tysięcy fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 30 tys. osób.

Audioriver to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce, który od 2006 roku przyciąga do Płocka wielotysięczną publiczność. Wydarzenie charakteryzuje się nie tylko różnorodnym programem muzycznym, ale również wyjątkowym klimatem i niezwykłą lokalizacją. To tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie artystów związanych z muzyką elektroniczną, a także wykonawców ocierających się alternatywę, pop, rock czy hip-hop.

TAURON NOWA MUZYKA

Katowice, 11 – 14 lipiec 2020 | Kup bilety www.festiwalnowamuzyka.pl

Nowa Muzyka to ambitna propozycja dla fanów elektronicznego brzmienia, we wszelkich jego odmianach i odsłonach. Organizatorzy co roku dokładają starań, aby w trakcie festiwalu pojawiły się gwiazdy światowego formatu, znane nie z tego, że są znane, ale ze świetnych płyt i koncertów. Rangę imprezy potwierdza fakt, że została w 2010 laureatem nagrody dla najlepszego małego festiwalu muzycznego w Europie.

Dotychczas ogłoszeni artyści tegorocznej edycji TNM: Underworld, Cigarettes After Sex, Anna Calvi, Acid Arab live, Rival Consoles, SEED Ensemble, Afrodeutsch, Floating Points, Andy Stott, DJ Tennis, Gerd Janson, Jennifer Cardini. Gwiazdą koncertu otwarcia będzie zjawiskowa Soap&Skin.

ORANGE WARSAW FESTIVAL

Warszawa, 5 – 6 czerwca 2020 | Kup biletorangewarsawfestival.pl

Orange Warsaw Festival to popularna impreza muzyczna, która od 2008 roku odbywa się w stolicy. Duże, światowe gwiazdy co roku przyciągają na OWF liczną publiczność. Na imprezie można obejrzeć koncerty artystów reprezentujących wszystkie popularne gatunki muzyczne.

Na ten moment ogłoszono, że w 2020 na festiwalu wystąpią: Camila Cabello, Tyler – the Creator, 5SOS, Brockhampton, Young Thug.

FESTIWAL DŹWIĘKÓW PÓŁNOCY

[daty wkrótce] 2020 | Kup bilet? | dzwiekipolnocy.pl

Festiwal “Dźwięki Północy” jest prestiżowym projektem Nadbałtyckiego Centrum Kultury, wydarzeniem mającym swoje stałe miejsce w kulturalnym kalendarzu Gdańska oraz na folkowej mapie Polski. Prezentuje najwybitniejszych artystów, reprezentantów muzyki tworzonej z inspiracji folklorem basenu Morza Bałtyckiego, niezwykle różnorodnej stylistycznie, a zarazem jednoznacznie określającej poszczególne idiomy kulturowe. Renesans muzyki ludowej w jej obecnej, folkowej postaci wiąże się wszak z potrzebą odnajdywania własnych korzeni, ożywienia źródeł i utrwalenia lokalnej, narodowej odrębności. Północny wątek Festiwalu, niespotykany w formule innych wydarzeń w Polsce sprawia, że ma on swój oryginalny klimat, doceniany zarówno przez widzów, jak i samych artystów.

dzwieki-polnocy-festiwal„Dźwięki Północy” popularyzują muzykę współczesną, inspirowaną tradycyjną kulturą muzyczną i taneczną Polski oraz krajów nadbałtyckich. Pojemna koncepcja Festiwalu pozwala zarówno na liczne eksperymenty, jak i wierną kontynuację tradycji. Wysoka jakość artystyczna jest dla Festiwalu absolutnym priorytetem, a wspólnym mianownikiem występów zawsze pozostaje znakomity warsztat wykonawców oraz indywidualny charakter ich twórczości.

OLSZTYN GREEN FESTIVAL

Olsztyn, 14 – 16 sierpnia 2020 | Kup bilet | www.olsztyngreenfestival.com

Już po raz siódmy fani polskiej muzyki popularnej spotkają się na Olsztyn Green Festival. Na terenie plaży miejskiej w CRS „Ukiel”, w długi sierpniowy weekend 14, 15 i 16 sierpnia 2020. Drugi już raz festiwal potrwa trzy dni, co oznacza, że odbędzie się jeszcze więcej koncertów, spotkań z artystami, warsztatów ekologicznych dla dzieci i dorosłych, zajęć sportowych i innych aktywności dla całej rodziny. Pierwszymi ogłoszonymi artystami zostali Natalia Przybysz, Muniek Staszczyk i duet Karaś/Rogucki.

FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ

Kraków, 26 czerwca – 5 lipca  2020 | jewishfestival.pl

FKŻ to najstarsza i największa w Europie prezentacja współczesnej kultury żydowskiej z całego świata, organizowana od 1988 roku; jedno z największych wydarzeń kulturalnych Krakowa i jedno z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych na świecie polskich wydarzeń kulturalnych.

FKŻ pokazuje to, co ważne, nowe i znaczące w kulturze żydowskiej Izraela i całej światowej Diaspory żydowskiej, w tym również w Polsce.

FKŻ nie jest festiwalem poświęconym historii, ale przyszłości. 30 000 osób, które co roku przyjeżdża na festiwal może zobaczyć i osobiście doświadczyć, w jak kreatywny sposób kultura żydowska czerpie z wielowiekowej tradycji: pozostając jej wierną, potrafi z nią dyskutować, na nowo ją interpretować, tworzyć zupełnie nowe, nieoczekiwane często połączenia, będąc w ten sposób nie tylko ciągle aktualną i atrakcyjną, ale też wyznaczając nowe trendy w kulturze światowej.

POL’AND’ROCK

(dawniej PRZYSTANEK WOODSTOCK)

Kostrzyn nad Odrą, 2020 | polandrockfestival.pl

POL’AND’ROCK (dawniej Przystanek Woodstock) to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą. Artyści występują w jego czasie na czterech scenach: Dużej, Małej, Pokojowej Wioski Kryszny i scenie ASP.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim.

WARSAW SUMMER JAZZ DAYS

Warszawa, 9 – 12 lipca 2020 | Facebook

Festiwal powstał w 1992 r. i od razu stał się jednym z najbardziej liczących się festiwali jazzowych, posiadających wielu zwolenników. Światowa pozycja warszawskiego festiwalu jest niepodważalna. Warszawa kojarzy się jako odważny rynek dla współczesnego jazzu. Wielu muzyków z całego świata doskonale wie, że istnieje WSJD, na którym wbrew panującym trendom można prezentować odważną sztukę ku uciesze mediów, publiczności czy mecenasów państwowych i prywatnych.

Cele, czy główne założenia WSJD pozostają niezmienne – promocja jazzu współczesnego niezależnie od jego rodowodu czy przynależności państwowej, prezentowanie tego co najnowsze i najbardziej kreatywne we współczesnym jazzie. Warsaw Summer Jazz Days zachowując swój pionierski czy awangardowy charakter w postaci dwóch dni z jazzem nowatorskim, poprzez dzień masowej, niebiletowanej imprezy jazzowej , po koncert finałowy uznanych gwiazd jazzu w dniu następnym – staje się najważniejszym przedsięwzięciem jazzowym w kontekście prezentacji jazzu światowego w Polsce.

KRAKÓW LIVE FESTIVAL

Kraków, 21 – 22 sierpnia 2020 | Kup Biletlivefestival.pl

Kraków Live Festival to dwudniowy festiwal muzyczny w Krakowie organizowany przez Alter Art. W przestrzeni przeznaczonej na festiwal co roku powstają dwie sceny muzyczne, miasteczko gastronomiczne oraz miejsce działań około-muzycznych. Line-up festiwalu opiera się na wykonawcach światowego formatu, jak i starannie wyselekcjonowanej grupie polskich artystów.

Festiwal co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy fanów muzyki i jest swoistym zakończeniem sezonu festiwalowego w Polsce. Duży nacisk w pozamuzycznej ofercie festiwalu położony jest na umożliwienie festiwalowiczom korzystania z bogatej oferty kulturalnej miasta Kraków. W ramach działań około-festiwalowych co roku podejmowana jest współpraca z lokalnymi instytucjami kultury takimi jak: Muzeum Narodowe w Krakowie, MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Historyczne, Cricoteka.

BOLKÓW CASTLE PARTY

Zamek Bolków, 9 – 12 lipca 2020 | Kup biletcastleparty.com

Festiwal w Bolkowie to impreza z ponad 20-letnią historią, święto wielbicieli muzyki gotyckiej i innych odmian mrocznej muzyki, począwszy od industrialnego rocku po EBM i dark wave’owe produkcje taneczne.

Castle Party to nie tylko największy festiwal takiej muzyki w Polsce, to także jedna z największych gotyckich imprez w Europie. Muzyki można słuchać nie tylko na dziedzińcu, gdzie rozmieszczona jest scena – wielbiciele mroku mają do swojej dyspozycji prawie całe ruiny zamku. Pokłosiem festiwalu są bogate galerie zdjęć, w których można podziwiać zjawiskowe przebrania uczestników uroczystości odbywających się w Bolkowie. Tutaj nie obowiązuje historia, stroje rodem z średniowiecznych turniejów konkurują z cyber (i steam) punkowymi kreacjami.

OFF FESTIVAL

Katowice, 7 – 9 sierpnia 2020 | Kup biletoff-festival.pl

OFF Festival nie jest modny, bo wiele trendów po prostu wyprzedza. Nierzadko artyści zapraszani do Katowic najlepsze płyty mają dopiero przed sobą i swój przełomowy materiał ćwiczą na polskiej publiczności. Trudno też sprowadzić OFF do konkretnego gatunku, sceny czy stylistyki, jeśli pojawiają się na nim tuzy hałasu i geniusze melodii, bohaterowie jutra i legendy z przeszłości. Tym, co kształtuje i spaja filozofię festiwalu jest otwartość. Na to, co nieszablonowe, mniej oczywiste, zazwyczaj bardziej wymagające niż produkty serwowane w głównym nurcie. Dlatego, choć dyrektor artystyczny festiwalu Artur Rojek co roku zabiega o obecność najważniejszych przedstawicieli alternatywy, na OFF-ie nie grają nazwiska. Nie spotkacie tu twarzy telewizyjnych gali. Nie usłyszycie hitów rodem z komercyjnych rozgłośni. Sorry, taki mamy klimat.

Bezkompromisowe podejście Rojka zaowocowało jedynym takim festiwalem w tej części Europy. Nie sposób bowiem znaleźć w tej części świata drugiej imprezy, która pozwalałaby na tak dogłębną lustrację światowej alternatywy. Od nowojorskich loftów po londyńskie przedmieścia. Od eskapad przez Czarny Ląd po wizytę na gościnnej czarnej ziemi śląskiej. OFF Festival nigdy nie zamykał się w szufladkach, nie wybierał łatwych rozwiązań, a jednak zdobył sobie wierną publiczność oraz uwagę świata. O entuzjazmie jakim darzą go zagraniczni melomani zapewniają nie tylko relacje zamieszczane w najważniejszych muzycznych mediach, ale także nieustannie rosnąca grupa odwiedzających Śląsk obcokrajowców. I może trudno się dziwić, skoro od prawieków powtarza się, że muzyka to uniwersalny język. A na OFF-ie liczy się tylko ona.

SUNRISE FESTIVAL

Poczdele, 24 – 26 lipca 2020 | Kup bilet | sunrisefestival.pl

Sunrise Festival to jedno z najgorętszych wydarzeń, które przyciąga uwagę miłośników klubowych brzmień. Corocznie na festiwalu zachodzącego słońca pojawiają się największe gwiazdy, które prezentują swoje najpopularniejsze hity. W 2019 roku, na 5 potężnych scenach wystąpiło niemal 100 artystów, którzy grali niemal wszystkie gatunki muzyki elektronicznej, od house, trance, techno, progressive, bass, future, do hardstyle i electro.

Bilety pojawią się w sprzedaży na przełomie lutego i marca. W marę upływu czasu, poznawać będziemy także tegoroczny line up.

JAROCIN FESTIWAL

Jarocin, 2020 | www.jarocinfestiwal.pl

Jarocin to legenda lat 80. i kolebka polskiego punka. Dziś festiwal kontynuuje swoje najlepsze tradycje.

IMPACT FESTIVAL

Łódź, 2 czerwca 2020 | Kup bilet | Facebook

Ósma edycja tego wyśmienitego rockowo-metalowego festiwalu odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie i wiemy, że nie może Ciebie tam zabraknąć. Na scenie głównej zagra dobrze wszystkim znany nu metalowy zespół Korn, który odwiedza Polskę w ramach trasy promującej najnowszy album “The Nothing”.

Podczas imprezy nie zabraknie również brzmienia zespołów Of Mice & Men, Skillet, Royar Republic oraz The Last Internationale. Możemy spodziewać się doskonałych partii gitarowych i wybitnej gry na perkusji. Do tej pory na Impact Festival grali artyści, tacy jak Red Hot Chili Peppers, I Blame Coco, Mastodon, Behemoth, Slayer czy Rammstein.

FESTIWAL LEGEND ROCKA

Słupsk, 18 sierpnia 2020 | Kup biletwww.legendyrocka.com

Festiwal Legend Rocka jest jedyną, tak dobrze rozpoznawalną imprezą w Polsce i zagranicą, która odbywa się na środkowym wybrzeżu. Co roku przyciąga do Doliny Charlotty dziesiątki tysięcy wielbicieli muzyki rockowej.

W ramach 14. edycji festiwalu wystąpi zespół HOLLYWOOD VAMPIRES. To najsłynniejsza, amerykańska supergrupa rockowa tej dekady. Tworzą ją – legendarny wokalista Alice Cooper, słynny gitarzysta z grupy Aerosmith Joe Perry i jeden z najpopularniejszych aktorów Hollywood Johnny Depp. Zespół powstał w 2015 r., a jego nazwa nawiązuje do rozrywkowego towarzystwa, w którym obracał się Alice Cooper w latach 70,  do którego należeli m.in. John Lennon i Ringo Starr z The Beatles, czy Keith Moon z The Who. Grupa Hollywood Vampires nagrała  dwa bardzo dobrze przyjęte albumy – „Hollywood Vampires” i „Rise”.

ROCK NA BAGNIE

Plaża miejska w Goniądzu, 3 – 4 lipca 2020 | Kup biletrocknabagnie.com.pl

ROCK NA BAGNIE to festiwal który swoją atmosferą przypomina stare dobre festiwale lat 80-tych takie jak Jarocin czy Róbrege. To największy festiwal wschodniej Polski, na który do Goniądza przybywają z całego kraju tysiące fanów punkowego i rockowego brzmienia.

W tym roku zobaczymy m.in.: D.O.A., The Toasters, Armia, Alvin Gibbs & the Disobedient Servants, SexBomba i inni.

Enea Spring Break Showcase Festival & Conference

Poznań, 23 – 25 kwietnia 2020 | Kup biletspring-break.pl

Enea Spring Break Showcase Festival & Conference to pionierskie na polskim rynku wydarzenie – impreza, w ramach której koncerty młodych obiecujących zespołów sąsiadują z warsztatami i panelami dla uczestników!

Trwająca trzy dni impreza ma służyć prezentacji młodych, w tym także wielkopolskich, zespołów zarówno publiczności, jak i wpływowym osobom ze środowiska muzycznego.

OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL

Ostróda, 9-12 lipca 2020 | Kup bilet | ostrodareggae.com

Ostróda Reggae Festival największy festiwal muzyki reggae w Polsce, organizowany w Ostródzie od 2001 roku. Ze swoją 17-letnią historią jest czołową polską imprezą celebrującą muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki.

Festiwal od lat gromadzi pełen przekrój publiczności nastawionej na pokojowe współistnienie i świadomość społeczną, od młodzieży po rodziny z małymi dziećmi, czyniąc z niego prawdziwie rodzinne święto muzyki. Na kolejną muzyczną i kulturową ucztę zapraszamy już w pierwszy weekend lipca.

CIESZANÓW ROCK FESTIWAL

Cieszanów, 20 – 22 sierpnia 2019 | Kup biletcieszanowrockfestiwal.pl

CRF to ugruntowana marka na festiwalowej mapie Polski. Ogólnopolski festiwal na trwałe wpisał się w kalendarz dużych imprez muzycznych w kraju i co roku gości kilkanaście tysięcy uczestników, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, w tym m.in. z Niemiec, Ukrainy, Czech i Słowacji.

W 2012 roku, według rankingu magazynu muzycznego „Machina”, Cieszanów Rock Festiwal znalazł się na trzecim miejscu wśród najlepszych polskich letnich festiwali muzycznych. Impreza wykracza poza lokalny kontekst, zarówno ze względu na przyjeżdżających z zagranicy uczestników, jak i występujące zespoły takie jak amerykańskie Gogol Bordello, Marky Ramone’s, Madball i Agnostic Front, Kropiklani z Finlandii, brytyjskie The Animals, GBH i The Exploited, Kreator i Helloween z Niemiec, ukraińskie Jinjer).

FESTIWAL ŻYCIA

Kokotek pod Lublińcem, 6 – 12 lipca 2020 | festiwalzycia.pl

To największe plenerowe wydarzenie chrześcijańskie w regionie! O co chodzi? O radość, entuzjazm, poznanie sensu życia, odkrycie Boga (może po raz kolejny?), o relacje, spotkanie, muzykę, warsztaty, ewangelizację… o to wszystko i jeszcze więcej!

Festiwal ma już 16-letnią tradycję. Przez 15 lat festiwale odbywały się w Kodniu na Bugiem przy sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Zapoczątkowany został przez o. Ryszarda Sierańskiego OMI, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej.

W Kokotku Festiwal Życia odbył się po raz pierwszy w lipcu 2018 roku i zgromadził ponad 700 uczestników z całej Polski. Od tego roku organizowany jest wspólnie przez 5 diecezji województwa śląskiego i misjonarzy oblatów. Już jesteśmy w trakcie przygotowania kolejnego, który odbędzie się w terminie od 6-12 lipca 2020 w Kokotku, leśnej części Lublińca, na Śląsku, przy pięknym Stawie Posmyk.

Zaplecze wydarzenia zapewnia Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA.

Jeśli jesteś w wieku 16-35 lat, Festiwal jest dla Ciebie! Bez względu na to czy żyjesz blisko Boga, czy dopiero Go szukasz, a może nawet się z Nim pokłóciłeś. Wystarczy, że chcesz spotkać się z ludźmi, którzy cieszą się życiem.

METAL HAMMER FESTIVAL

Katowice | 4 czerwca 2020 | Kup bilet | www.metalmind.com.pl

Podczas dotychczasowych edycji festiwalu fani szeroko pojętego rocka mieli okazję obejrzeć tak znakomite zespoły jak Tool, Judas Priest, Opeth, Megadeth, Kreator, Bruce Dickinson, Marilyn Manson, Paradise Lost czy Moonspell. Nie zabrakło też najlepszych zespołów z Polski jak Acid Drinkers, Mech, Hunter czy Vader.

Kolejna edycja festiwalu odbędzie się się 4 czerwca 2020 roku.

Nie ma pewności czy się odbędzie:

HALFWAY FESTIVAL

(Brak danych), 2020 | kup bilet | Facebook

Halfway Festival to inicjatywa Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku oraz Komitetu Kultury Takk. To projekt mający na celu ukazanie różnorodnego oblicza muzyki folkowej, alternatywnej i songwriterskiej. Zmieniają się mody, muzyczne trendy, co i rusz sezonowi bohaterowie rozpalają wyobraźnię, a songwriting i folk nadal poruszają wyobraźnię wielu fanów. Nieważne czy chodzi o wykonawców, którzy opiewali “lato miłości”, czy o współczesnych idoli których koncerty przyciągają tłumy na największych festiwalach świata.

Halfway Festival to kameralna impreza, gdzie nikt nie powinien się spieszyć. Blisko ludzi i blisko muzyki to nasze hasło. Dlatego zależy nam, żeby nasz festiwal był nie tylko muzyczną ucztą, ale i naturalnym spotkaniem ludzi, którzy muzykę kochają – artystów i publiczności. Udało się nam to zrealizować podczas pierwszych trzech edycji imprezy. Obiecujemy, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie