Pomysły na wakacje Gdzie jechać na wakacje w 2017 roku

Gdzie jechać na wakacje w 2017 roku

-

Wszystkie zagraniczne media zgodnie twierdzą, że rok 2017 będzie należał do Europy Wschodniej. To nie popularne greckie wyspy albo gorące hiszpańskie wybrzeże będą przyciągać turystów, ale właśnie kraje takie jak Litwa, Rumunia, Bułgaria, Chorwacja, Słowenia czy np. Polska. Serwis Travelzoo.com uważa, że 45% mieszkańców Wielkiej Brytanii wybierze jakiś kraj w Europie Wschodniej. Także Amerykanie rozważają na poważnie przyjazd na stary kontynent (pewnie ma na to wpływ żona Donalda Trumpa, która pochodzi ze Słowenii).

A więc gdzie warto jechać w 2017 roku?

Chorwacja

https://www.youtube.com/watch?v=mdy4PF9zPO8

Tradycyjnie moją propozycją nr 1, będzie Chorwacja. Od kilku lat jest to jeden z najpopularniejszych celów turystycznych polaków. Jest tam bezpiecznie, taniej niż np we Włoszech, są tam upalne lata, ciepłe morze, góry, jeziora, no i moc zabytków i uroczych, klimatycznych miasteczek, które chce się wszystkie zwiedzić.

Poczytaj więcej o Chorwacji:

Bułgaria

Bułgaria to kolejne miejsce gdzie lubią wyjeżdżać Polacy. Po latach zastoju, Złote Piaski znowu przyciągają turystów z naszego kraju. Urokliwe krajobrazy tworzy tu natura i historia przeplatające się na każdym kroku. Lasy akacjowe i piniowe nad piaszczystymi plażami, płytkie i ciepłe morze, a na nim łodzie rybackie tworzą piękny obraz bułgarskiego wybrzeża. W Bułgarii odnajdziemy tysiącletnie cerkwie, wielkie monastyry ukryte w dolinach górskich, oraz unikalną architekturę z charakterystycznymi uliczkami pokrytymi winoroślą.

Poczytaj więcej:

Polska

Na liście pożądanych destynacji wakacyjnych znalazła się w tym roku nasza kochana Polska. Na liście rzeczy do zobaczenia wymienia się Kraków i Tatry, a także Wieliczkę, Wilczy Szaniec czy np. obóz Auschwitz-Birkenau. Jak dobrze wszyscy wiemy w Naszym kraju jest znacznie więcej pięknych i ciekawych rzeczy do zobaczenia.

Poczytaj koniecznie:

Bośnia i Hercegowina

Kraj ten w 2017 może się okazać wielkim odkryciem. Wycieczki stają się sprzedażowym hitem i wolne miejsca dość szybko znikają. Znajdziemy tutaj mieszankę wielu kultur, wielu religii. Warto odwiedzić np. Mostar czy Sarajewo.

Czytaj dalej: 

Czarnogóra

Czarnogóra to doskonała alternatywa dla popularnej od lat Chorwacji. Jest położona niewiele dalej, a kusi podobnie piękną pogodą i równie malowniczymi widokami. Wielu turystów doceni fakt, że – choć z roku na rok przybywa jej entuzjastów – Czarnogóra nie jest tak obleganym krajem, jak Chorwacja, w związku z czym tutejsze plaże i hotele są znacznie spokojniejsze.

Czarnogóra to stosunkowo młody (niepodległość uzyskał dopiero w 2006 roku), ale nie można tu narzekać na brak atrakcji. Poza przepięknymi, piaszczystymi plażami można tu odnaleźć liczne zabytki (św. Stefan, Budva) oraz jedyny fiord nad Morzem Śródziemnym – Zatokę Kotorską. Do spędzenia wakacji w Czarnogórze nakłaniają także atrakcyjne ceny (niższe niż w konkurencyjnej Chorwacji).

Polecam poczytać:

Litwa

Litwa, to chyba najmniej doceniane miejsce pod względem walorów turystycznych w Europie. A jednak na liście krajów “must see” w 2017 toku znajduje się na czele. Co najważniejsze jest bardzo blisko Polski więc może być łakomym kąskiem. Jest dość tanio. Jest co zwiedzać np. Wilno czy Kowno, jest pięknie i urokliwie.

Słowenia

Słowenię znają prawie wszyscy, którzy jadą samochodem do Chorwacji. Jednak większość ją tylko mija, nawet się nie zatrzymując. A to błąd. Ten niewielki kraj ma tyle do zaoferowania… W tym roku będzie szczególnie odwiedzana przez Amerykanów, a to za sprawą nowej pierwszej damy, która właśnie pochodzi z tego kraju.

Polecam poczytać:

Rumunia

Przez lata omijana z daleka, z racji wzmożonego zainteresowania tą częścią Europy, może stać się popularnym kierunkiem. Kraj ten ma wszystko co trzeba: dostęp do morza, góry, znakomite zabytki i naprawdę piękną naturę. Warto odwiedzić Bukareszt, Transylwanię.

Polecam lekturę:

Czechy

Czechy Polacy znają już od dawna. Lubimy tam jeździć. Lubimy to tętniące życiem państwo, pełne pięknych krajobrazów, wspaniałej kultury i niższych cen. Oprócz nas jeżdżą tam Niemcy, Austyiacy, Hiszpanie. Dlatego czeska Praga jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast Europy.

Zobacz:

Węgry

Językiem węgierskim nie mówi się nigdzie indziej na świecie, jego pieśni ludowe nie przypominają żadnych innych, chociaż naród węgierski już od ponad 1100 lat żyje w centrum Europy. Historia Węgier obfituje w wydarzenia niszczące naród i jego spuściznę, a mimo to kraj ten posiada wiele wartości, które przyciągają ludzi z najdalszych zakątków świata. Stolicę kraju, Budapeszt, “Perłę Dunaju”, ze względu na jej wspaniałą panoramę wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jezioro, które często nazywane jest morzem, Balaton odwiedza więcej turystów niż niejeden kurort nadmorski. Powodów żeby odwiedzić Węgry jest znacznie więcej…

Albania

Na koniec zostawiłem sobie Albanię, kraj który może stać się tegorocznym zaskoczeniem. Jeszcze kilka lat temu wszyscy myśleli, że “… tam nie ma dróg. Ludzie mają po domach kałachy. Rządzi mafia i wszyscy mają mercedesy.” Tak naprawdę to fascynująca kraina kontrastów, a uderzający ogrom różnorodności wyzwala nieuniknione wrażenie, jakoby kraj ten był naturalnie złożony z trzech różnych światów. Rajskie południe ozłocone dziewiczymi plażami; gwarny, barwny zachód oraz tajemnicza, niezbadana północ gór.

Czytaj koniecznie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie