Strona główna EUROPA Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce w 2018 roku

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce w 2018 roku

Tradycja organizacji lokalnych jarmarków jest głęboko zakorzeniona w naszej kulturze. To nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów łakoci, ozdób choinkowych i prezentów, ale także niezwykła okazja by poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wraz z nadejściem końcówki listopada, w najbardziej charakterystycznych zakątkach polskich miast, pojawiają się oryginalne stragany, oferujące lokalne i zagraniczne przysmaki. Te największe i najpopularniejsze jarmarki odbywają się Krakowie, Warszawie oraz we Wrocławiu.

WROCŁAW

Gdzie: Rynek  | ul. Świdnicka  | ul. Oławska  | Plac Solny
Kiedy:  23 listopada – 31 grudnia
Strona www: jarmarkbozonarodzeniowy.com
Facebook: JarmarkBozonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej… Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii… Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego…!

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy po raz pierwszy zagości w przestrzeni Placu Solnego. W pobliżu wrocławskich kwiaciarek na Placu Solnym pojawią się ptysiowe gofry, maślane bułeczki Roti, placki ziemniaczane, cepeliny, kartacze, pyry z gzikiem, szynki pieczone, oryginalna chałwa, góralskie serki, czekoladowe pierniki, unikatowa ceramika ukraińska, świąteczne ozdoby z drewna, kosmetyki naturalne. Na Plac Solny zawita oryginalny domek z tarasem widokowym, gdzie będzie można skosztować gorących napojów, podziwiając jednocześnie panoramę Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zostanie również ustawiony Zimowy Labirynt, a każdy kto spróbuje przez niego przejść, przeżyje niezapomnianą przygodę. W jednym z domków najmłodsi odwiedzający Jarmark będą mogli wykonać własny odlew dłoni woskowej. Więcej info na stronie jarmarku…

KRAKÓW

Gdzie: Rynek  Główny
Kiedy: 30 listopada – 26 grudnia

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie już od kilkunastu lat odbywają się na Rynku Głównym w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia. Cieszą się powodzeniem wśród mieszkańców Krakowa i odwiedzających nasze miasto turystów z Polski i zagranicy. To także powrót do handlowych tradycji Rynku Głównego – wszelkiego rodzaju jarmarki odbywały się tu przecież od stuleci.

bozonarodzeniowy_jarmark_w_krakowie

Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy może poszczycić się miejscem na liście 20 najlepszych europejskich świątecznych jarmarków sporządzonej przez magazyn Times. Na straganach pojawią się drewniane anioły i inne ozdoby, futra, akcesoria oraz regionalne przysmaki, w tym tradycyjna polska kiełbasa.

W ramach targów przy pomniku Adama Mickiewicza spotkają się twórcy szopek. Najbarwniejszym elementem będzie korowód kolędników. Zaplanowano również pokaz „Dziadów polskich”, inspirowanych dramatem Mickiewicza. Na cokole pomnika wieszcza pojawią się dziady proszalne, weselne, pogrzebowe, kościelne, śpiewające ballady.

Na 15 metrowej choince rozbłyśnie 26000 diod. Drzewko będzie przystrojone elementami nawiązującymi do domowych choinek, gdzie ozdoby w formie „pawich ok” i migoczących „świeczek” wplatają się w biały zimne oświetlenie pokrywające powierzchnię gałęzi a całość zwieńczona jest przestrzenną gwiazdą w kolorze białym.

Cały program targów znajdziecie na stronie pik.krakow.pl.

GDAŃSK

Gdzie: Targ Węglowy
Kiedy: 1 – 23 grudnia
Strona www: bozonarodzeniowy.gda.pl

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy postrzegany jest jako jeden z najpiękniejszych w Polsce. Jego bajkowa, świąteczna atmosfera urzeka mieszkańców Trójmiasta i turystów, którzy w zimowe dni najchętniej czas spędzają właśnie tu. Bo tu jest pięknie i pysznie!

Na Targu Węglowym przybędzie kilkadziesiąt domków i straganów wypełnionych towarami i świątecznymi smakołykami – w tym regionalnymi i tradycyjnymi przysmakami. W dużym pawilonie handlowym będą prezentowane wyroby artystów i twórców rękodzieła artystycznego.

Po raz pierwszy jarmark zawita też na drugą stronę Wałów Jagiellońskich, bo stoiska z rękodziełem i rzemiosłem usytuowane będą również na dziedzińcu Forum Gdańsk. Tu zachwycać nas też będzie najwyższa w Polsce 28-metrowa świecąca choinka i wspaniałe iluminacje, jak ogromny okręt galeon czy blisko 7-metrowy renifer.

Po raz pierwszy też na wieży Katowni będzie można oglądać niezwykły pokaz – świetlną animację z elementami 3D: Święta pełne światła, na którą we wszystkie soboty i niedziele (tylko o 18.00 i o 20.00) zaprasza Grupa GPEC.

WARSZAWA

Barbakan Rzemiosłem Zdobiony

Gdzie: Stare miasto
Kiedy: 23 listopad – 6 stycznia
Strona www: www.barbakanrzemioslemzdobiony.pl
Facebook: www.facebook.com

Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego napojów i czekoladowych wyrobów oraz tradycyjnych potraw, na mieszkańców Warszawy i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

W strefie gastronomicznej tradycyjnie królował będzie grill i staropolskie potrawy. Pojawią się tradycyjne wyroby wędliniarskie. Wśród przekąsek i łakici zobaczymy wyroby czekoladowe, turecką chałwę, tradycyjne ciasta i ciasteczka, herbatę świąteczną i inne aromatyczne gorące napoje.

Obok niezwykłych drewnianych chatek pojawią się świąteczne dekoracje wykonane przez polskich rzemieślników. Aleje Jarmarku zdobić będą przepiękne, żywe, ozdobne choinki świąteczne.

Kiermasz Świąteczny w Powsinie

Gdzie: Ogród Botaniczny w Powsinie
Kiedy: 9 grudnia

W tym roku podobnie jak w poprzednim zapraszamy serdecznie do udziału w Kiermaszu Świątecznym, któremu będą towarzyszyć różne dodatkowe atrakcje, m.in. warsztaty kreatywne, dekorowanie domków z piernika pod okiem fachowców, interaktywny spektakl dla najmłodszych w Oranżerii, a dla osób, które nie mają pomysłu na świąteczny prezent dla najbliższych – możliwość zakupu nietuzinkowych rękodzielniczych wyrobów.

SOPOT

Gdzie: Skwer kuracyjny
Kiedy: 19 grudnia – 3 stycznia
Facebook: www.facebook.com

Tegoroczny Jarmark Świąteczny odbędzie się na Skwerze Kuracyjnym od 21 grudnia 2018 do 1 stycznia 2019 roku.

Wzorem lat ubiegłych, czas odwiedzającym umilać będą występy artystyczne oraz klimatyczna muzyka w tle. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, a w kilkunastu świątecznie przystrojonych stoiskach, będą gościły głównie specjały na wigilijny stół.

OLSZTYN

Gdzie: Stare Miasto
Kiedy: 13 – 16 grudnia
Strona www: jarmark.olsztyn.eu

Dajmy się porwać atmosferze Świąt Bożego Narodzenia! Już po raz dziesiąty – od 13 do 16 grudnia olsztyńską starówkę wypełnią świątecznie przystrojone stragany i wystawcy ze specjalnie dobranym asortymentem: rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi. Kolejny raz flagowe wydarzenie zimy w Olsztynie zapowiada się na mocny przedświąteczny akcent!

Przez cztery dni olsztyńska starówka będzie magicznym miejscem pełnym zimowych atrakcji. W ten piękny przedświąteczny weekend, w atmosferze zbliżającego się Bożego Narodzenia będzie można zrobić wspaniałe gwiazdkowe zakupy. Serdecznie zapraszamy!

ŁÓDŹ

Gdzie: Pasaż Schillera
Kiedy: 6 – 23 grudnia

Jarmark bożonarodzeniowy na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi rozpocznie się w sobotę ( 1 grudnia). W tym roku ma być wyjątkowo ładnie oświetlony, a środek ciężkości przeniesie się do pasażu Schillera. Jarmark bożonarodzeniowy w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej w tym roku trwać będzie od soboty (1 grudnia) do przedświątecznej niedzieli (23 grudnia). Odbędzie się tradycyjnie w rejonie pasażu Schillera.

Organizatorzy zapowiadają, że większość atrakcji stanie w pasażu Schillera. Tam pojawi się główna scena, stragany, świąteczna iluminacja i mapping na budynkach, oraz duża spożywcza strefa food court z miejscami do siedzenia i konsumpcji. Na ulicy Piotrkowskiej pozostanie natomiast część stoisk handlowych. Pojawią się elementy znane z poprzednich edycji oraz całkiem nowe: ekran wyświetlający zimowe prezentacje multimedialne, tor do snowtubingu, piernikowa chatka i domek św. Mikołaja. Jarmark rozpocznie się w sobotę (1 grudnia) zapaleniem świątecznej iluminacji na ulicy Piotrkowskiej oraz korowodem ulicznym.

Pasaż Schillera jak co roku znajduje się także na trasie świątecznej ciężarówki Coca-Coli. Niecodzienne atrakcje takie jak wirtualna przejażdżka saniami św. Mikołaja, animacje i zabawy dla całej rodziny a także rozdawanie prezentów to tylko część niespodzianek, które w ramach akcji przygotowują organizatorzy. W Łodzi charakterystyczna ciężarówka pojawi się 18 grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Najsłynniejsze zamki w Polsce

Wszystkie zamki są olbrzymimi atrakcjami turystycznymi. Tych znajdujących się w Polsce są setki. Potężne i niewielkie, średniowieczne i znacznie nowsze, zrujnowane i odbudowane, państwowe...

Florencja – stolica włoskiego renesansu

Florencja to miasto, o którym można mówić długo, o której przepychu i sztuce słyszał chyba każdy, miasto, do którego każdy chciałby przyjechać, by choć...

20 propozycji na tygodniowy urlop w Europie

Jeżeli nie wiesz gdzie jechać na wakacje, a masz do dyspozycji tylko jeden tydzień urlopu, może skorzystasz z poniższych propozycji. Każda z nich to...

Zamość – Perła Renesansu idealna na weekend

Założone w 1580 roku przez kanclerza i hetmana Jana Zamoyskiego miasto jest niezwykłą w skali światowej realizacją urbanistyczną opartą na traktatach XVI-wiecznych architektów. Plan...

Najlepsze miasta na Walentynki

W tym roku Walentynki wypadają w niedzielę, więc jest to po prostu wymarzona okazja, żeby wyjechać gdzieś ze swoją drugą połówką na cały weekend....