EUROPA Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce w 2019 r

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce w 2019 r

-

Tradycja organizacji lokalnych jarmarków jest głęboko zakorzeniona w naszej kulturze. To nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów łakoci, ozdób choinkowych i prezentów, ale także niezwykła okazja by poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wraz z nadejściem końcówki listopada, w najbardziej charakterystycznych zakątkach polskich miast, pojawiają się oryginalne stragany, oferujące lokalne i zagraniczne przysmaki. Te największe i najpopularniejsze jarmarki odbywają się Krakowie, Warszawie oraz we Wrocławiu.

WROCŁAW

Gdzie: Rynek  | ul. Świdnicka  | ul. Oławska  | Plac Solny
Kiedy:  22 listopada – 31 grudnia
Strona www: jarmarkbozonarodzeniowy.com
Facebook: JarmarkBozonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej… Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii… Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego…!

NOWOŚĆ!! W Bajkowym Lasku, na najmłodszych gości Jarmarku czekać będą przepiękne bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkich maluchów do iście baśniowego świata. Ale w tym roku pośród bajkowych chatek pojawi się nowy, niezwykły dwupoziomowy domek z fabryką prezentów! Na parterze przez ogromne okna, będzie można podziwiać jak pod czujnym okiem Mikołaja, pieczołowicie pracują elfy, by zdążyć na czas z prezentem dla każdego. Magiczne wnętrze ukazywać będzie wszystkie etapy: od otrzymania worka listów ze świątecznymi marzeniami, przez akceptację projektu, po pakowanie i wysyłkę świątecznych podarunków. A po zapoznaniu się z tym skomplikowanym procesem będzie można wejść na taras, podziwiać panoramę Bajkowego Lasku i wypatrywać pędzących sań renifera Rudolfa! Więcej info na stronie jarmarku…

KRAKÓW

Gdzie: Rynek  Główny
Kiedy: 29 listopada – 26 grudnia

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie już od kilkunastu lat odbywają się na Rynku Głównym w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia. Cieszą się powodzeniem wśród mieszkańców Krakowa i odwiedzających nasze miasto turystów z Polski i zagranicy. To także powrót do handlowych tradycji Rynku Głównego – wszelkiego rodzaju jarmarki odbywały się tu przecież od stuleci.

bozonarodzeniowy_jarmark_w_krakowie

Kupcy oferują szeroką gamę świątecznych produktów, takich jak bańki ręcznie malowane, ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze. Można skosztować wyśmienitych potraw z grilla, tradycyjnego oscypka prażonego na grillu z żurawiną oraz napić się grzańca galicyjskiego. Na miłośników małego co nieco czekać będą też prażone orzechy, pieczone kasztany oraz świąteczne ciasteczka i pierniki.

Nie brakuje świątecznych łakoci, takich jak prażone orzechy w karmelu, wyroby w czekoladzie i marcepanie czy tradycyjne pierniki.

Targom Bożonarodzeniowym towarzyszą liczne imprezy: Korowód Kolędniczy, Obrzęd Dziadów Polskich, prezentacje Gmin Małopolski, spotkania opłatkowe z dostojnikami miasta itp.

W ramach targów przy pomniku Adama Mickiewicza spotkają się twórcy szopek. Najbarwniejszym elementem będzie korowód kolędników. Zaplanowano również pokaz „Dziadów polskich”, inspirowanych dramatem Mickiewicza. Na cokole pomnika wieszcza pojawią się dziady proszalne, weselne, pogrzebowe, kościelne, śpiewające ballady.

Cały program targów znajdziecie na stronie pik.krakow.pl.

GDAŃSK

Gdzie: Targ Węglowy | Wielka Zbrojownia / ASP w Gdańsku
Kiedy: Jarmark Bożonarodzeniowy: 23 listopada – 1 stycznia
Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła: 29 listopada – 22 gdudnia
Strona www: bozonarodzeniowy.gda.pl

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy postrzegany jest jako jeden z najpiękniejszych w Polsce. Jego bajkowa, świąteczna atmosfera urzeka mieszkańców Trójmiasta i turystów, którzy w zimowe dni najchętniej czas spędzają właśnie tu. Bo tu jest pięknie i pysznie!

Łoś Lucek mówiący ludzkim głosem, Anielski Młyn, Karuzela z rumakami, Adwentowa Brama, parady elfów, magiczne sanie Mikołaja, przedmioty z duszą i świąteczne smakołyki. Jarmark Bożonarodzeniowy, zlokalizowany w historycznym centrum pięknego Gdańska jest jak bajka. Urzeka turystów i mieszkańców Trójmiasta, którzy zimowy czas najchętniej spędzają właśnie tu.

Każdego roku jarmarkowa scenografia wzbogacana jest o nowe elementy. Tym razem po raz pierwszy zobaczymy 5-metrowej wysokości bramę w kształcie adwentowego świecznika, z punktem widokowym na szczycie. Brama skrywa też w sobie świąteczną niespodziankę – zdobi ją największy w Gdańsku kalendarz adwentowy. Codzienne odsłanianie kolejnego okienka (o godz. 17.00) stanie się nową tradycją Jarmarku.

Więcej szczegółów na stronie jarmarku.

WARSZAWA

Barbakan Rzemiosłem Zdobiony

Gdzie: Stare miasto
Kiedy: 22 listopada – 6 stycznia
Facebook: www.facebook.com

Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego napojów i czekoladowych wyrobów oraz tradycyjnych potraw, na mieszkańców Warszawy i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

W strefie gastronomicznej tradycyjnie królował będzie grill i staropolskie potrawy. Pojawią się tradycyjne wyroby wędliniarskie. Wśród przekąsek i łakoci zobaczymy wyroby czekoladowe, turecką chałwę, tradycyjne ciasta i ciasteczka, herbatę świąteczną i inne aromatyczne gorące napoje.

Obok niezwykłych drewnianych chatek pojawią się świąteczne dekoracje wykonane przez polskich rzemieślników. Aleje Jarmarku zdobić będą przepiękne, żywe, ozdobne choinki świąteczne.

Kiermasz Świąteczny w Powsinie

Gdzie: Ogród Botaniczny w Powsinie
Kiedy: 8 grudnia

W tym roku podobnie jak w poprzednim,  Ogród Botaniczny w Powsinie zaprasza do udziału w Kiermaszu Świątecznym, któremu będą towarzyszyć różne dodatkowe atrakcje, m.in. warsztaty kreatywne, dekorowanie domków z piernika pod okiem fachowców, interaktywny spektakl dla najmłodszych w Oranżerii, a dla osób, które nie mają pomysłu na świąteczny prezent dla najbliższych – możliwość zakupu nietuzinkowych rękodzielniczych wyrobów.

SOPOT

Gdzie: Plac Przyjaciół Sopotu
Kiedy: 28 grudnia – 6 stycznia
Informacje: esopot.pl

Do dyspozycji wystawców będzie 12 domków, które docelowo mają zawierać różnorodną ofertę gastronomiczną, tradycyjne zimowe napoje, artykuły spożywcze, pamiątki i produkty EKO.  Ważnym elementem będzie również muzyka. To ona tworzy klimat i świąteczną atmosferę – w Sopocie będzie rozbrzmiewać zarówno z głośników, jak również na żywo! Dodatkowym atutem tegorocznej edycji będą rozstawione 3 jadalnie wyposażone w płomienniki ciepła i wygodne meble.

Wzorem lat ubiegłych, czas odwiedzającym umilać będą występy artystyczne oraz klimatyczna muzyka w tle. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, a w kilkunastu świątecznie przystrojonych stoiskach, będą gościły głównie specjały na wigilijny stół.

OLSZTYN

Gdzie: Stare Miasto
Kiedy: 12 – 15 grudnia
Strona www: jarmark.olsztyn.eu

Dajmy się porwać atmosferze Świąt Bożego Narodzenia! Od 12 do 15 grudnia olsztyńską starówkę wypełnią świątecznie przystrojone stragany i wystawcy ze specjalnie dobranym asortymentem: rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi. Kolejny raz flagowe wydarzenie zimy w Olsztynie zapowiada się na mocny przedświąteczny akcent!

W tym roku Jarmark odbędzie się pod hasłem “Naturalnie Święta!”. Przy okazji Bożego Narodzenia chcemy bowiem pokłonić się też umęczonej Ziemi, w miarę możliwości ograniczając liczbę gastronomicznego plastiku, proponując naturalne atrakcje i gadżety oraz promując postawy proekologiczne.

Przyjdźcie na Stare Miasto. Bądźmy tam razem, nie tylko obok siebie. Wspólnie przekonamy się, że na chłodny dystans do rzeczywistości najlepszy jest łyk grzanego wina. Na czasem gorzką codzienność – słodycz piernikowego lukru. Na cierpkie kręcenie nosem – aromat świerków i woń korzennych przypraw.

ŁÓDŹ

Gdzie: Pasaż Schillera
Kiedy: 30 listopada – 23 grudnia

Jak co roku prawdziwy klimat świąt będzie można poczuć na ul. Piotrkowskiej i pasażu Schillera! Piotrkowska rozbłyśnie bożonarodzeniowymi ozdobami oraz zapełni się zapachami świątecznych potraw, gorącej czekolady i innych specjałów proponowanych na jarmarku.

Podobnie jak latach ubiegłych, świąteczne zakupy będzie można zrobić na Piotrkowskiej i w okolicach pasażu Schillera. W tym czasie Piotrkowska zapełni się zapachem wigilijnych potraw i aromatem grzanego wina. Nie zabraknie też  koncertów, występów artystycznych i warsztatów kulinarnych.

Na stoiskach pojawią się tradycyjne wyroby świąteczne oraz stoiska oferujące delikatesy (bakalie, miody, słodycze, produkty cukiernicze). Pojawią się wyroby rękodzielnicze i artystyczne, akcesoria świąteczne (stroiki, ozdoby choinkowe, świece, obrusy) i kulinaria. W drewnianych domkach handlowych sprzedawane będą między innymi: grillowane mięsa od lokalnych dostawców, staropolski bigos, zupy w chlebie, frytki belgijskie, pierogi, oraz mule i kalmary. Znajdziemy też ciasta, gofry, wykwintne eklerki, a także gorąca czekolada i wata cukrowa dla najmłodszych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie