Białka Tatrzańska to jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się ośrodków narciarskich w Polsce. Trasy są łagodne, szerokie i bardzo dobrze utrzymane. Jest to idealne miejsce dla rodzin i początkujących narciarzy. Ze względu na warunki klimatyczne i średnio 90 dni ze śniegiem, Białka na braki turystów nie narzeka. W skład całego kompleksu wchodzą 3 ośrodki: Kotelnica, Kaniówka oraz Bania.

Bialka-tatrzańska-plan-osrodka-mini

Kotelnica i Bania

Strona www: www.bialkatatrzanska.pl

Kotelnica to dwie stacje narciarskie: Kotelnica oraz Bania. Oba tworzą jeden z największych i najpopularniejszych kompleksów narciarskich w Polsce. Łączna przepustowość w wyciągów wynosi 18.720 osób na godzinę. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Bardziej doświadczeni narciarze zainteresują się trasą na Kotlenicy Białczańskiej (957 m) i Jankulakowskim Wierchu (904 m). Początkujący i rodziny z dziećmi odnajdą się na łagodniejszych stokach Bani. Łączna długość tras wynosi 14 km, z tego aż 73 proc. to trasy łatwe – niebieskie i zielone. Narciarze mają do dyspozycji aż trzy nowoczesne, ekspresowe, wyprzęgane kanapy 6-osobowe.

W ośrodku znajdziemy wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, instruktorów którzy oferują swoje usługi przy nauce jazdy, a po szalonej jeździe, możemy zatrzymać się w karczmie i zjeść bądź napić się czegoś ciepłego. Przy stokach znajdują się bezpłatne parkingi, dom wypoczynkowy otaz słynne termy.

Bialka-tatrzanska-trasy-biegowe-mini

W stacji obowiązuje karnet Tatry Ski, który uprawnia do jeżdżenia w stacjach: Kotelnica Białczańska, Bania, Kaniówka, Jurgów Ski, Koziniec Ski i Czorsztyn-Ski (Kluszkowce).

Jedź na narty do Białki

Kaniówka

Strona www: www.kaniowka.pl

To kompleks pięciu wyciągów w górnej części Białki Tatrzańskiej na północno-wschodnim stoku Hornikowego Wierchu. Znajdują się tam trzy wyciągi orczykowe oraz jeden zaczepowy przeznaczony dla najmłodszych. Najnowszy wyciąg to 4 osobowa kanapa. Stok jest naśnieżany i oświetlony. Znajdziemy tam pełne zaplecze gastonomiczne, duży parking dla samochodów i autobusów, wypożyczalnię sprzętu i szkółkę narciarską.

W ośrodku obowiązuje karnet  Tatry Ski, który uprawnia do jeżdżenia także w stacjach: Kotelnica Białczańska, Bania, Jurgów i Czorsztyn-Ski (Kluszkowce).

Terma Białka

Strona www: www.termabialka.pl

terma-bialka

Terma Białka to kompleks basenów, łączących w sobie zalety wodnego parku rozrywki z filozofią termalnego wypoczynku. Zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne baseny napełnione są wodą termalną, przez cały rok utrzymującą temperaturę w przedziale 34oC – 38oC, charakteryzującą się korzystnym stopniem mineralizacji, czyli zawierającą między innymi takie mikroelementy jak siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Tak zróżnicowany skład wody to idealne źródło zdrowia, poprawiające kondycję fizyczną i pozytywnie wpływające na komfort życia.