EUROPA Jedziemy na narty: Białka Tatrzańska

Jedziemy na narty: Białka Tatrzańska

-

Białka Tatrzańska to jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się ośrodków narciarskich w Polsce. Trasy są łagodne, szerokie i bardzo dobrze utrzymane. Jest to idealne miejsce dla rodzin i początkujących narciarzy. Ze względu na warunki klimatyczne i średnio 90 dni ze śniegiem, Białka na braki turystów nie narzeka. W skład całego kompleksu wchodzą 3 ośrodki: Kotelnica, Kaniówka oraz Bania.

Bialka-tatrzańska-plan-osrodka-mini

Kotelnica i Bania

Strona www: www.bialkatatrzanska.pl

Kotelnica to dwie stacje narciarskie: Kotelnica oraz Bania. Oba tworzą jeden z największych i najpopularniejszych kompleksów narciarskich w Polsce. Łączna przepustowość w wyciągów wynosi 18.720 osób na godzinę. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Bardziej doświadczeni narciarze zainteresują się trasą na Kotlenicy Białczańskiej (957 m) i Jankulakowskim Wierchu (904 m). Początkujący i rodziny z dziećmi odnajdą się na łagodniejszych stokach Bani. Łączna długość tras wynosi 14 km, z tego aż 73 proc. to trasy łatwe – niebieskie i zielone. Narciarze mają do dyspozycji aż trzy nowoczesne, ekspresowe, wyprzęgane kanapy 6-osobowe.

W ośrodku znajdziemy wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, instruktorów którzy oferują swoje usługi przy nauce jazdy, a po szalonej jeździe, możemy zatrzymać się w karczmie i zjeść bądź napić się czegoś ciepłego. Przy stokach znajdują się bezpłatne parkingi, dom wypoczynkowy otaz słynne termy.

Bialka-tatrzanska-trasy-biegowe-mini

W stacji obowiązuje karnet Tatry Ski, który uprawnia do jeżdżenia w stacjach: Kotelnica Białczańska, Bania, Kaniówka, Jurgów Ski, Koziniec Ski i Czorsztyn-Ski (Kluszkowce).

Jedź na narty do Białki

Kaniówka

Strona www: www.kaniowka.pl

To kompleks pięciu wyciągów w górnej części Białki Tatrzańskiej na północno-wschodnim stoku Hornikowego Wierchu. Znajdują się tam trzy wyciągi orczykowe oraz jeden zaczepowy przeznaczony dla najmłodszych. Najnowszy wyciąg to 4 osobowa kanapa. Stok jest naśnieżany i oświetlony. Znajdziemy tam pełne zaplecze gastonomiczne, duży parking dla samochodów i autobusów, wypożyczalnię sprzętu i szkółkę narciarską.

W ośrodku obowiązuje karnet  Tatry Ski, który uprawnia do jeżdżenia także w stacjach: Kotelnica Białczańska, Bania, Jurgów i Czorsztyn-Ski (Kluszkowce).

Terma Białka

Strona www: www.termabialka.pl

terma-bialka

Terma Białka to kompleks basenów, łączących w sobie zalety wodnego parku rozrywki z filozofią termalnego wypoczynku. Zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne baseny napełnione są wodą termalną, przez cały rok utrzymującą temperaturę w przedziale 34oC – 38oC, charakteryzującą się korzystnym stopniem mineralizacji, czyli zawierającą między innymi takie mikroelementy jak siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Tak zróżnicowany skład wody to idealne źródło zdrowia, poprawiające kondycję fizyczną i pozytywnie wpływające na komfort życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie