EUROPA Jedziemy na narty: Czarna Góra

Jedziemy na narty: Czarna Góra

-

Spis treści

To nowoczesny, prężnie rozwijający się ośrodek narciarski położony w Sudetach Wschodnich w Masywie Śnieżnika, we wsi Sienna, gmina Stronie Śląskie na ziemi kłodzkiej. Trasy narciarskie położone są na północno-wschodnich stokach Czarnej Góry (1205 m n.p.m.) i Żmijowca (1153 m n.p.m.) Ośrodek należy do ścisłej czołówki dużych ośrodków narciarskich nie tylko w Sudetach ale w Polsce. W latach 2013 r. i 2014 r. zajmował II miejsce w rankingu portalu informacyjnego Onet.pl na najlepsze “duże” ośrodki narciarskie w Polsce.

mapa_czarna_gora

Ośrodek w swojej ofercie ma szerokie trasy i tereny narciarskie o łącznej długości ponad 10 km, a których stopień zróżnicowania jest na tyle bogaty, ze spełni oczekiwania zarówno początkujących jak i zaawansowanych miłośników sportów zimowych. Trasa A jest jedną z kilkunastu tras zjazdowych w Polsce o czarnym stopniu skali trudności. Trasy zjazdowe w Ośrodku posiadają 11 homologacji FIS[1].

System wyciągów w ośrodku jest wydajny i charakteryzuje się jedną z najwyższych przepustowości w Polsce tj. 10.000 os./h. Od kilku lat ośrodek narciarski intensywnie się rozwija i sukcesywnie poszerza swoją ofertę obok rozbudowanej bazy gastronomicznej, noclegowej, darmowych parkingów z ok 1500 miejscami postojowymi, ośrodek posiada nowoczesny system naśnieżania stoków oraz najdłuższą w Polsce zjeżdżalnie grawitacyjną czynną także zimą. Część tras narciarskich jest profesjonalnie oświetlona co w sezonie wysokim daje możliwość korzystania z nocnych jazd w ośrodku do godziny 22.00.

Ośrodek narciarski w swojej ofercie posiada:

  • trzy koleje linowe
  • 7 wyciągów orczykowych (1114 do 157 m długości)
  • 6 tras narciarskich i dwa pola narciarskie

Strona www: www.czarnagora.pl

 

 

Ski Region Śnieżnik

Ski Region Śnieżnik to trzy ośrodki narciarskie usytuowane w regionie Masywu Śnieżnika, a do których należy Ośrodek Narciarski Czarna Góra oraz Stacja Narciarska Kamienica i Lądek Zdrój. Jest to wspólny projekt tworzących go ośrodków, wspierany przez gminę Stronie Śląskie i Lądek Zdrój. Projekt ten nawiązuje do powstałej w latach 70 koncepcji dużego ośrodka narciarskiego, umiejscowionego na tych terenach. skiregionsnieznik.pl

media-ski-pass

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie