Miejsca do których warto się wybrać z dzieckiem w Europie

Pomysły na wakacje Miejsca do których warto się wybrać z dzieckiem w Europie

Szukasz pomysłu na wyjazd ze swoim dzieckiem? Może góry? Wypad gdzieś na weekend za miasto? Musisz mieć pewność, że Twoje dziecko nie będzie się tam nudzić. Musisz mu dostarczyć wrażeń, które go jednocześnie zainteresują, zajmą jak i rozbawią. Oto kilka miejsc, w które możesz się wybrać ze swoją pociechą w Polsce oraz w Europie.

EuroDisneyland

EuroDisneyland

Eurodisneyland znajdujący się pod Paryżem, to udana próba przeniesienia jego pierwowzoru na Europejską ziemię. Świetnie skomunikowany z centrum francuskiej stolicy obiekt stanowi idealne miejsce rozrywki dla najmłodszych. Tylko tutaj twoje dziecko spotka ulubionych bohaterów swoich kreskówek – Myszkę Mickey, Pluta czy Kaczora Donalda w asyście swoich niefrasobliwych kuzynów. Więcej informacji na stronie domowej.

Park Asteriksa

asteriks-i-obeliks-park

Około 25 lat temu, zaraz niedaleko Euro Disneylandu pod Paryżem powstał inny park rozrywki, w całości poświęcony dzielnym Gallom, którzy nieustannie opierali się wojskom Juliusza Cezara w komiksach René Goscinnego i Alberta Uderzo. Znaj­dzie­my tu sza­lo­ny rol­ler­co­ster Men­hir Express, obóz woj­sko­wy sa­me­go Ju­liu­sza Ce­za­ra czy ka­ru­ze­le w kształ­cie mi­to­lo­gicz­nych po­two­rów. Zapraszamy na stronę parku po więcej info.

Tropical Island

Tropical-Island

10 lat temu, 100km od polskiej granicy powstało niezwykłe miejsce – Tropical Island. Ogromna przykryta dachem powierzchnia, imitująca najprawdziwsze wyspy tropikalne pośrodku Europy. Oprócz ba­se­nów znaj­dzie­cie tutaj tro­pi­kal­ny las, fit­ness club, mi­ni­gol­fa i wiele in­nych atrak­cji dla każ­dej grupy wie­ko­wej. Jeśli więc nie macie czasu na po­dró­że w praw­dzi­we tro­pi­ki, wy­bierz­cie się do Tro­pi­cal Is­land. Strona domowa.

Legoland

legoland_park_miniland

Klocki lego od wielu lat są synonimem dobrej zabawy. To świet­ny spo­sób na roz­wi­ja­nie wy­obraź­ni, zdol­no­ści mo­to­rycz­nych i umie­jęt­no­ści pracy w gru­pie. A gdyby tak wszystko co nas ostacza było zbudowane z Lego? Duń­czy­cy, już dawno wpa­dli na ten po­mysł i stwo­rzy­li Le­go­land, kra­inę w któ­rej wszyst­ko jest z kloc­ków. Po­ło­żo­ny w miej­sco­wo­ści Bil­lund park roz­ryw­ki urzek­nie każ­de­go bo­gac­twem i po­my­sło­wo­ścią atrak­cji. Zapraszamy!

Polskie morze

Baltyk_2005_4

No tak, niektórzy powiadają, że nigdzie nie ma tak pięknych plaż jak nad polskim morzem. Delikatny piasek, fajne plaże dostarczą na pewno Waszym pociechom dawkę zabawy jak i ruchu. Poza tym mor­skie po­wie­trze bo­ga­te jest w tak ważny dla na­sze­go zdro­wia jod. Planując wypoczynek z dziećmi, bądźcie pewni, że niedaleko jest też coś co je dodatkowo zajmie po zabawie na plaży, np coś w stylu fokarium na półwyspie helskim.

Polskie góry

tatry

Dzieciaki uwielbiają piesze wycieczki po polskich górach. Już naj­młod­si po­dróż­ni­cy mogą razem z ro­dzi­ca­mi od­kry­wać cuda Su­de­tów, Tatr i Gór Świę­to­krzy­skich. Jadąc z nimi w góry musicie jednak wziąć pod uwagę ich bezpieczeństwo jak i ich możliwości fizyczne. Niech zdo­by­wa­nie ko­lej­nych szla­ków bę­dzie dla nich przy­jem­no­ścią, a nie speł­nia­niem po­dróż­ni­czych am­bi­cji ro­dzi­ców. Wybierajcie łagodne stoki, może niskie góry jak np Bieszczady? Zafundujcie waszym dzieciom przejazd kolejką, pokażcie pasące się owce i tradycyjne potrawy…

Aquaparki

AQUAPARK

W Polsce jest kilka aquaparków do których można się wybrać z dziećmi w gorący dzień. Będzie to z pewnością idealny pomysł szcze­gól­nie, jeśli oprócz pły­wa­nia, czas ten można spę­dzić w ja­cuz­zi, wy­ma­so­wać się pod bi­cza­mi wod­ny­mi czy zje­chać kil­ku­dzie­się­cio­me­tro­wą zjeż­dżal­nią! Znajdźcie coś!

 

Podobne wpisy

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce w 2018 roku

Tradycja organizacji lokalnych jarmarków jest głęboko zakorzeniona w naszej kulturze. To nie tylko okazja do...

Festiwale muzyczne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć

Już niedługo nadejdzie lato, a razem z nim rozpocznie się sezon na festiwale muzyczne. W 2019...

Zamość – Perła Renesansu idealna na weekend

Założone w 1580 roku przez kanclerza i hetmana Jana Zamoyskiego miasto jest niezwykłą w skali...

Najciekawsze miejsca w Polsce warte odwiedzenia z rodziną (woj. Podkarpackie)

W wirze codziennych obowiązków często zapominamy o sprawach najważniejszych dla naszej rodziny, o potrzebie bliskiego...

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podziel się z innymi

Polecamy także

Dlaczego warto odwiedzić Warszawę?

Warszawa jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych i zarazem stolicą...

Chania – najpiękniejsze miasto Grecji?

Chania to największe miasto zachodniej części Krety. Po odzyskaniu niepodległości została stolicą wyspy, aż do...

Chorwacja – idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek

Chorwacja jest krajem europejskim położonym nad Morzem Adriatyckim. Górzysty charakter uzyskała w większości za sprawą...