Wakacje z dziećmi Najciekawsze miejsca w Polsce warte odwiedzenia z rodziną (woj....

Najciekawsze miejsca w Polsce warte odwiedzenia z rodziną (woj. Kujawsko-Pomorskie)

-

W wirze codziennych obowiązków często zapominamy o sprawach najważniejszych dla naszej rodziny, o potrzebie bliskiego kontaktu, spokojnej rozmowy. Właśnie turystyka może być takim obszarem, który da nam szanse na odprężenie, odpoczynek od codziennych zajęć i osobisty kontakt.

Zobacz najciekawsze miejsca warte odwiedzenia  z dziećmi w województwie:

Miasteczko Westernowe “Kansas City” Rudnik koło Grudziądza

www.mega-park.pl

mega-park

Tu przenieść się można do Ameryki z końca XIX w., spotkać szeryfa, kowbojów, Indian i traperów. Można spróbować swoich kowbojskich umiejętności, samemu poszukać samorodków złota w kopalni, odbyć przejażdżkę ciuchcią i bryczką.

Planetarium w Toruniu

www.planetarium.torun.pl

Planetarium-w-Toruniu

Dla dzieci od 6 do 10 lat i od 8 do 12 lat organizowane są specjalne seanse. Na terenie planetarium znajduje się Sala Orbitarium, czyli interaktywna wystawa. Z pulpitów rozmieszczonych wokół modelu sondy Cassini można sterować jej urządzeniami, a także sprawdzić do czego służą. Jest tu również zestaw interaktywnych urządzeń i modeli, które tłumaczą ciekawe zjawiska zachodzące we Wszechświecie.

Teatr Baj Pomorski w Toruniu

www.bajpomorski.art.pl

Teatr-Baj-Pomorski-w-Toruniu

Teatr lalek z repertuarem tradycyjnym i współczesnym.

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy

www.zoo.bydgoszcz.com

zoo-bydgoszcz

Ogród specjalizuje się w hodowli i prezentacji fauny krajowej, chociaż jest też kącik “Skrawek świata”. Dla najmłodszych przygotowano Mini-Zoo, gdzie na wybiegach przebywają przyjazne człowiekowi zwierzęta, które można dotknąć i pogłaskać, np. króliki,  świnki morskie, żółwie czerwonolice, owce wrzosówki.

Szkoła Leśna na Barbarce w Toruniu

www.szkola-lesna.torun.pl

Szkola-Lesna-na-Barbarce-w-Toruniu

Liczne imprezy edukacyjne, organizowanie ognisk, wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego, a także ścieżki turystyczno – edukacyjne i park linowy z trasą dla dzieci.

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji

www.muzeumznin.pl

Muzeum-Kolei-Waskotorowej-w-Wenecji

Znajduje się tu 17 parowozów i ponad 60 innych pojazdów szynowych – lokomotywy spalinowe, drezyny motorowe i ręczne, wagony dwu i czteroosiowe, wózki leśne, wagoniki węglarki, kolebki, towarowe kryte, wagon cysterna i wagony osobowe oraz urządzenie dworcowe. Muzeum ma formę dużego dworca z urządzeniami technicznymi kolei wąskotorowych. Są tu rogatki z domkiem dróżnika, obrotnica z 1908 r., żuraw wodny, rozjazdy różnego typu, zwrotnice itp. Skansen zlokalizowany jest przy linii kolei wąskotorowej Żnin – Wenecja – Biskupin – Gąsawa.

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu

www.muzeumpiernika.pl

Zywe-Muzeum-Piernika-w-Toruniu

Działająca bez przerwy od XVI w. piernikarnia. Odwiedzający mogą wziąć udział w przygotowaniu i ciasta i tradycyjnym wypieku toruńskich pierników.

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

www.zoo.torun.pl

Ogród-Zoobotaniczny-w-Toruniu

Jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów zwiedzania Torunia z dziećmi. Rośnie w nim blisko 500 drzew reprezentujących ponad 50 gatunków, jest ptaszarnia, herpetarium oraz mini-zoo i plac zabaw.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu

www.etnomuzeum.pl

muzeum-etnograficzne-torun

Liczne imprezy plenerowe dla rodzin.

Prom po Wiśle w Nieszawie

www.nieszawa.pl

Jest to konstrukcja o napędzie boczno-kołowym, jak parowce na Missisipi, jedyna taka jednostka pływającą w Polsce.

Park Dinozaurów w Solcu Kujawskim

juraparksolec.pl

JuraPark-Solec

Wzdłuż wiodącej przez JuraPark ścieżki dydaktycznej podziwiać można ponad 100 okazów dinozaurów. Poza tym jest tu plac zabaw, kino 5D i inne atrakcje.

Bydgoski tramwaj wodny

www.zdmikp.bydgoszcz.pl

bydgoski-tramwaj-wodny

Tramwaj wodny kursuje po Brdzie i Kanale Bygdgoskim trzema trasami. Dwa statki mają napęd solarny.

Żnin – centrum rejonu Pałuki

Muzeum-Ziemi-Pałuckiej

Warto odwiedzić Muzeum Ziemi Pałuckiej umiejscowione w gotyckiej Baszcie (na jej ostatnim piętrze można obejrzeć mechanizm zegara) oraz jego oddział “Magistrat” gdzie eksponowane są wystawy poświęcone historii drukarstwa, etnografii i sportom motorowodnym www.muzeumznin.pl. Na odcinku na odcinku Żnin – Wenecja – Biskupin – Gąsawa kursują w sezonie kolejki wąskotorowe – www.ciuchciaznin.pl.

Biskupin – osada archeologiczna i Muzeum Archeologiczne

www.biskupin.pl

biskupin

Doskonale zachowane pozostałości osady kultury łużyckiej, pochodzącej z VIII–VI w. p.n.e. są obecnie eksponowane w „Parku Archeologicznym”. W zrekonstruowanej osadzie odbywają się liczne spotkania, festyny, lekcje muzealne, pikniki archeologiczne.

Miasteczko Western “Silverado City” koło Żnina

www.silveradocity.pl

miasto-westernowe-silverado-city

Przejażdżki na kucykach, osiołkach i koniach oraz wozem taborowym, mini-zoo, plac zabaw, rodeo byk, piaskownice-poszukiwanie złota, basen z piłeczkami, pole paintball z torem przeszkód, strzelnica indiańska i wiele innych atrakcji.

Park dinozaurów “Zaurolandia”

www.zaurolandia.pl

zaurolandia

Położony dwadzieścia kilometrów na północ od Gniezna, tuż obok niewielkiej wioski Rogowo. Wzdłuż liczącej 2 km ścieżki prowadzącej wśród odtworzonej roślinności zobaczyć można kilkanaście scenek rodzajowych z udziałem dinozaurów.

Park Miniatur Zamków Krzyżackich

www.chelmno.pl

Park-Miniatur-Zamków-Krzyżackich

Położony nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie liczy dziewięć miniatur zamków z Radzynia Chełmińskiego, Bierzgłowa, Grudziądza, Papowa Biskupiego, Kurzętnika, Rogóźna, Torunia, Pokrzywna oraz zamku wysokiego z Malborka. Wszystkie wykonane są w skali 1:30.

Zamek w Gołubiu-Dobrzyniu

www.zamekgolub.pl

Zamek-w-Gołubiu-Dobrzyniu

Doskonale zachowany średniowieczny zamek krzyżacki. Liczne turnieje rycerskie i inne imprezy plenerowe.

Muzeum Indian Ameryki Północnej im. Sat Okha w Wymysłowie

www.huuskaluta.com.pl

sat-okh

Powstało dzięki miłośnikom wywodzących się z Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian, w Borach Tucholskich.

Park Etnograficzny w Kłóbce

www.muzeum.wloclawek.pl

Park-Etnograficzny-w-Kłóbce

Położony 25 km od Włocławka w kierunku południowo-wschodnim, w miejscowości Kłóbka w gminie Lubień Kujawski, oddalony około 3 km od drogi Gdańsk – Toruń – Łódź. Tu zobaczyć można jak wyglądała dawna, drewniana i murowana z gliny zabudowa wsi. Skansen zawiera 17 obiektów z końca XVIII, z XIX i początku XX w.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie