Wakacje z dziećmi Najciekawsze miejsca w Polsce warte odwiedzenia z rodziną (woj....

Najciekawsze miejsca w Polsce warte odwiedzenia z rodziną (woj. Łódzkie)

-

W wirze codziennych obowiązków często zapominamy o sprawach najważniejszych dla naszej rodziny, o potrzebie bliskiego kontaktu, spokojnej rozmowy. Właśnie turystyka może być takim obszarem, który da nam szanse na odprężenie, odpoczynek od codziennych zajęć i osobisty kontakt.

Zobacz najciekawsze miejsca warte odwiedzenia z dziećmi w województwie:

Zoo Safari w Borysewie

zoosafari.com.pl

Ogród Zoologiczny Zoo Safari Borysew to wyjątkowe miejsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. Safari ZOO znajduje się w miejscowości Borysew, (gmina Poddębice, województwo łódzkie). Wyjątkowa aranżacja przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury, to powody dla których Ogród Zoologiczny w Borysewie stanowi jedną z największych atrakcji w Polsce.

Podziwiać tu można nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta – Białe Tygrysy bengalskie, Białe Lwy, Pumę, Białe Wilki, Serwale, ale także Lemury, Bawoły indyjskie, jedyne w Polsce Bawoły afrykańskie i Tapira. Na terenie ogrodu mieszka już 8 gatunków antylop, 2 gatunki zebr: Bezgrzywe, Greviego oraz 4 gatunki małp. Wielką sympatią zwiedzających cieszy się rodzina Mandryli licząca 9 osobników. Są tu także Kangury,  wielbłądy jednogarbne i dwugarbne. Do tej pory udało się zgromadzić około 90 gatunków zwierząt dzikich.

Będąc w Zoo warto poczekać na pokazowe karmienie zwierząt. Już o godz. 11 będzie można zobaczyć lwy, potem pora na małe tygrysy, w samo południe posiłek dostaną foki oraz surykatki, a o godz. 12.30 – tapir. W programie pokazowego karmienia przewidziano jeszcze: tygrysy – godz. 13, madryle – godz. 13.45, patasy rude i mangaby zwyczajne – godz. 14.30 oraz lemury katta o godz. 14.40. Wszystkie godziny znajdziemy także na stronie Zoo albo na ulotkach rozdawanych w całym parku.

Experymentarium CH Manufaktura

www.experymentarium.pl

experymentarium-lodz

Interaktywne centrum nauki na terenie Centrum Handlowego “Manufaktura”. Organizuje wystawy, warsztaty i wykłady, przyjęcia urodzinowe dla dzieci, imprezy okolicznościowe. Na terenie Experymentarium jest między innymi park dinozaurów “Dinolandia”, wystawy “Świat Zmysłów”, “Tajemnice Fizyki”, „Tajemnice Starożytnego Egiptu”. Na terenie CH “Manufaktura” można również odwiedzić Muzeum Fabryki, Akwarium, Centrum Wspinaczkowe Stratosfera oraz Park Zabaw i Rozrywki dla dzieci.

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi

www.zoo.lodz.pl

zoo-lodz

Zoo zamieszkuje ponad 2800 zwierząt reprezentujących 392 gatunków. Dla dzieci jest “Mini-Zoo” oraz piękny plac zabaw. Na terenie Zoo organizowane są liczne imprezy dla dzieci i całych rodzin, np. “Dzień Dziecka”, konkursy fotograficzne i plastyczne.

Park Jurajsko-Botaniczny “Dino-Park” w Kołacinku koło Łodzi

www.dino-park.pl

Dinopark___kolacinek

Na terenie parku można się przespacerować “Ścieżką ery mezozoicznej” z przewodnikiem lub samodzielnie, obejrzeć film popularnonaukowy o prehistorii, projekcje multimedialne o życiu dinozaurów, zwiedzić Muzeum Geologiczno-Paleontologiczne.

Muzeum Animacji przy studiu filmowym Se-Ma-For w Łodzi

muzeum.se-ma-for.com

muzeum-animacji-lodz

Tutaj spotkać można postacie z filmów wyprodukowanych w tym znanym studio, między innymi Misia Uszatka i Pik-Poka. Prezentowane są również dekoracje do najnowszych filmów. Muzeum organizuje liczne imprezy, warsztaty i seanse filmowe, spotkania dla dzieci – od 3-latków do uczniów szkół podstawowych.

Park Edukacyjno-Rozrywkowy “Indianie Świata” w Chociszewie koło Parzęczewa

www.indianieswiata.pl

indianie-swiata

Noclegi w indiańskim tipi lub Chacie Trapera, strzelanie z łuku, łapanie bizona na lasso i inne tego typu atrakcje. Dla najmłodszych plac zabaw i mini-zoo.

Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich

W bezpośrednim sąsiedztwie Łodzi, na północny-wschód od miasta położony jest Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, który stanowi ulubiony teren wypoczynku rodzinnego dla mieszkańców miasta. Urozmaicony teren parku pokrywają pola i lasy, na jego terenie wytyczono 67 km szlaków pieszych i 84 km szlaków rowerowych.

Park-Krajobrazowy-Wzniesien-Lodzkich

Przełomy Warty pod Działoszynem i Załęczem – Załęczański Park Krajobrazowy

zaleczanski_park_krajonbrazowy

Północny skrawek Jury Krakowsko-Wieluńskiej, położony w południowej części województwa łódzkiego jest doskonałym miejscem na uprawianie rodzinnej turystyki pieszej i rowerowej, ewentualnie na stosunkowo nietrudny spływ rzeką Wartą. Dolina rzeki przecinającej Park łukiem o długości około 40 km jedynie w niewielkim stopniu nosi ślady ludzkiej gospodarki, natomiast koryto rzeki jest całkowicie naturalne. Otaczają je sosnowe lasy, piaszczyste nadrzeczne plaże i wznoszące się nad nimi niewysokie wapienne skałki. Teren jest jeszcze nie odkryty przez masową turystykę, chociaż nad rzeką położonych jest kilkanaście ośrodków wypoczynkowych.

Na skraju Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, nad brzegiem Warty położona jest zbudowana z jurajskich wapieni Góra Zelce, na stokach której znajduje się kilka jaskiń. Utworzono tu rezerwat przyrody nieożywionej “Węże”.

Sulejowski Park Krajobrazowy i Spalski Park Krajobrazowy

spalski-park-krajobrazowy

Park Sulejowski obejmuje środkową część doliny Pilicy wraz z utworzonym na niej zbiornikiem Sulejowskim, Park Spalski położony jest dalej wzdłuż biegu rzeki w rejonie Tomaszowa Mazowieckiego i Spały. Na terenie równinnego, pokrytego polami krajobrazu środkowej Polski dolina rzeki Pilicy wyróżnia się malowniczością i różnorodnością krajobrazu. Rejon ten może byćmiejscem ciekawych rodzinnych wycieczek rowerowych i stosunkowo nietrudnych spływów Pilicą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie