Wakacje z dziećmi Najciekawsze miejsca w Polsce warte odwiedzenia z rodziną (woj....

Najciekawsze miejsca w Polsce warte odwiedzenia z rodziną (woj. Lubelskie)

-

W wirze codziennych obowiązków często zapominamy o sprawach najważniejszych dla naszej rodziny, o potrzebie bliskiego kontaktu, spokojnej rozmowy. Właśnie turystyka może być takim obszarem, który da nam szanse na odprężenie, odpoczynek od codziennych zajęć i osobisty kontakt.

Zobacz najciekawsze miejsca warte odwiedzenia z dziećmi w województwie:

Kazimierz Dolny

www.kazimierzdolny.pl

kazimierz-dolny-poland

Uroczo położone miasteczko odpowiednie jest do wypoczynku z dziećmi, szczególnie w położonych poza miastem gospodarstwach agroturystycznych.

Magiczne Ogrody – Trzcianki, gmina Janowiec

magiczneogrody.com

Jak co roku w rodzinnym parku sensorycznym Magiczne Ogrody czeka na Was wiele atrakcji przeznaczonych zarówno dla mniejszych, jak i starszych dzieci oraz ich rodziców. Ogród został zaprojektowany tak, aby wspierać rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. W cenie biletu gwarantujemy możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie parku. Wśród nich znajdziecie: linowe place zabaw, zjeżdżalnie, karuzele, drewniane tratwy, przejażdżkę kolejką i wiele więcej! Chętni będą mogli także nauczyć się fechtunku i strzelania z kuszy w Krasnoludzkim Grodzie, a także zwiedzić pobudzające wyobraźnię, podziemne tunele! Na najodważniejszych czeka wizyta w Mroczysku! Do zobaczenia w krainie baśni!

Zamość

www.zamosc.pl

Oprócz zwiedzania jednego z najpiękniejszych polskich miast z dziećmi warto zajrzeć do zamojskiego Ogrodu Zoologicznegowww.zoo.zamosc.pl. Zoo położone jest blisko centrum miasta. Na obszarze około 14 ha porośniętych piękną egzotyczną roślinnością żyje ponad 900 zwierząt reprezentujących 169 gatunków.

Poleski Park Narodowy

www.poleskipn.pl

Park obejmuje obszar pokryty jeziorami, stawami i bagnami. Torfowiska i zarastające jeziora są ulubionym miejscem gniazdowania licznych gatunków ptaków wodnych i błotnych, a także gromadzenia się ich w okresie przelotów jesiennych i wiosennych. Na terenie parku wytyczono kilka szlaków turystycznych i 6 ścieżek przyrodniczych. Aby zapewnić turystom odwiedzającym Park możliwość obejrzenia niedostępnych terenów bagiennych wzniesiono aż 57 drewnianych wież widokowych.

Muzeum Etnograficzno-Przyrodnicze “Zagroda Guciów”

www.guciow.pl

zagroda-guciow--muzeum-etnograficznoprzyrodnicze

W położonej na Roztoczu Środkowym, w pobliżu Zwierzyńca starej, drewnianej chałupie założony został prywatny skansen. Składa się z chałupy i dwóch budynków gospodarczych, w których jest ekspozycja etnograficzna i geologiczna. Gospodarze organizują liczne imprezy, pokazy dawnych rzemiosł, wycieczki. W pobliżu jest ścieżka archeologiczno-przyrodnicza prowadząca ciekawymi wąwozami.

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie

www.skansen.lublin.pl

Muzeum-Wsi-Lubelskiej-w-Lublinie

Liczne imprezy plenerowe, warsztaty, pokazy tradycyjnych zwyczajów i obrzędów.

Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie

Pojezierze-Łęczyńsko-Włodawskie

Kraina jezior, bagien i lasów, z nie skażonym środowiskiem przyrodniczym, czystymi jeziorami i rzekami. Nad niektórymi jeziorami, np. Jeziorem Białym koło Włodawy powstały ośrodki wypoczynkowe – www.jezioro-biale.pl.

Chełmskie Podziemia Kredowe

www.podziemiakredowe.pl

Chełmskie-Podziemia-Kredowe

Do zwiedzania udostępnione są pozostałości po wyrobiskach kredy, położone bezpośrednio pod starą częścią Chełma. W trakcie trwania wycieczki w podziemiach spotkamy między innymi ducha Biełucha. Co wrażliwsze dzieci trzeba o tym uprzedzić, gdyż duch pojawia się bardzo niespodziewanie!

Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Janowie Lubelskim

 

 

muzeum-kolejki-waskotorowej-w-janowie-lubelskim

W usytuowanym na przedmieściach, obok Ośrodka Edukacji Ekologicznej skansenie eksponowanych jest kilkanaście zabytkowych parowozów, wagony towarowe, platformy do przewozu drewna, również dokumenty, plany, mapy i fotografie.

Roztocze i Roztoczański Park Narodowy

Roztoczański-Park-Narodowy

Ten piękny rejon południowo-wschodniej Polski świetnie nadaje się do turystyki pieszej lub rowerowej z dziećmi w wieku szkolnym. Szlaki są urozmaicone i ciekawe, nietrudno o stosunkowo niedrogie noclegi w jednym z licznych gospodarstw agroturystycznych. Więcej informacji o Roztoczu zasięgnąć można w Roztoczańskim Parku Narodowym – www.roztoczanskipn.pl. W Szczebrzeszynie znajduje się pomnik chrząszcza, który brzmiał w trzcinie, więc warto przypomnieć sobie znany wierszyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie