Wakacje z dziećmi Najciekawsze miejsca w Polsce warte odwiedzenia z rodziną (woj....

Najciekawsze miejsca w Polsce warte odwiedzenia z rodziną (woj. Opolskie)

-

W wirze codziennych obowiązków często zapominamy o sprawach najważniejszych dla naszej rodziny, o potrzebie bliskiego kontaktu, spokojnej rozmowy. Właśnie turystyka może być takim obszarem, który da nam szanse na odprężenie, odpoczynek od codziennych zajęć i osobisty kontakt.

Zobacz najciekawsze miejsca warte odwiedzenia  z dziećmi w województwie:

Ogród Zoologiczny w Opolu

www.zoo.opole.pl

Niewielkie Zoo zamieszkuje ponad 900 zwierząt reprezentujących 227 gatunków. Zwierzęta prezentowane są w grupach charakterystycznych dla poszczególnych kontynentów.

Park Jurajski w Krasiejowie

www.juraparkkrasiejow.pl

W okolicach podopolskiego Krasiejowa w latach 90. XX w. i na początku wieku XXI prowadzono intensywne wykopaliska. W tym czasie znaleziono tam liczne skamieniałości triasowych kręgowców, nie tylko wczesnych dinozaurów ale również płazów i ryb. Wykopaliska prowadzone są nadal. Tymczasem w pobliżu powstał Jura Park, gdzie można obejrzeć nie tylko naturalnej wielkości modele prehistorycznych gadów ale również wyeksponowane są rzeczywiste znaleziska paleontologiczne. Dla tych, którym jeszcze mało jest wrażeń przygotowano „Prehistoryczny Park Rozrywki”.

Góry Opawskie

Niewysokie Góry Opawskie udostępnione są siecią niezbyt trudnych i nie zatłoczonych szlaków turystycznych. Najciekawszy, chociaż dostępny raczej dla starszych dzieci jest szlak zwany „Gwarkowa Perć” z Pokrzywnej do Jarnołtówka. Na trasie trzeba się wspinać po skałkach i po drabince w dawnej kopalni łupków.

Muzeum Wsi Opolskiej

www.muzeumwsiopolskiej.pl

Muzeum Wsi Opolskiej składa się z prawie 50 zabytkowych budowli wiejskich, które są wyposażone w oryginalne sprzęty, meble i narzędzia. W tym miejscu możemy zapoznać się z historią wsi śląskiej, która przez bezpośredni, niemalże namacalny, kontakt z eksponatami staje się bardziej dostępna i zrozumiała dla zwiedzających.

Gród w Byczynie

www.grod.byczyna.pl

Pomysł stworzenia grodu pojawił się w 2003 roku. Miał on być związany z ruchem rycerskim, który wykorzystywałby historyczne tradycje Byczyny. W ten sposób Gmina Byczyna i Opolskie Bractwo Rycerskie współpracujące ze sobą przy organizacji dorocznych turniejów, postanowiły spróbować wspólnymi siłami wybudować wczesnośredniowieczny gród, który stanowiłby nie tylko lokalną atrakcję turystyczną, ale również byłaby centrum spotkań ruchu rycerskiego.

Udało się tego dokonać w 2005 roku. Powstała drewniana budowla, która stała się ewenementem na skalę światową i największą atrakcją regionu.

W środku budowli znajdują się wieże strażnicze, zbrojownia, kuźnia, tor łuczniczy, miejsce kaźni z dybami oraz toporem, wystawa narzędzi tortur, sklep z pamiątkami i inne. Dwa razy do roku organizowane są tutaj Międzynarodowe Turnieje Rycerskie. Impreza jest najprawdopodobniej jednym z największych przedsięwzięć tego typu w Polsce. Z całej Europy zjeżdżają się drużyny rycerskie, aby uczestniczyć w pokazach bitew przy użyciu wczesnośredniowiecznej broni. Nie brakuje także przedstawicieli dawnych profesji: łuczników, kuglarzy, tancerek oraz poszukiwaczy skarbów.

Pałac w Mosznej

www.moszna-zamek.pl

Zabytkowa rezydencja położona we wsi Moszna, w województwie opolskim. Jest jednym z najbardziej znanych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej. Od 1866 do 1945 roku był rezydencją śląskiego rodu Tiele-Wincklerów, potentatów przemysłowych.

Znajdowało się w nim Centrum Terapii Nerwic. W związku z budową nowego budynku szpitalnego, działalność medyczna od kwietnia 2013 roku zostaje przeniesiona do sąsiadującego obiektu. Pałac jest częściowo udostępniony do zwiedzania; w kaplicy odbywają się koncerty muzyki kameralnej, a w galerii wystawy dzieł sztuki. Obiekt otacza ponad dwustuhektarowy park (m.in. trzystuletnie okazy dębów).

Zamek posiada 365 pomieszczeń i 99 wież i wieżyczek. Powierzchnia wynosi 7 tys. m², a kubatura – 65 tys. m³.

Mury Paczkowa

paczkow.pl

Jedną z największych atrakcji Paczkowa są średniowieczne mury obronne pochodzące z XIV wieku, zbudowane z kamienia łamanego. Otaczają one miasto na długości ponad 1200 metrów. Mają wysokość 7 metrów (kiedyś miały 9 metrów). Do naszych czasów zachowały się także baszty i wieże. To właśnie dzięki murom obronnym Paczków znany jest jako “Polskie Carcassonne”.

Największą atrakcją jest jednak trasa turystyczna biegnąca po murach obronnych chodnikiem o szerokości 1,5 metra. po drodze można zwiedzać kolejne baszty i ganki strzelnicze.

Góra Św. Anny

Góra św. Anny położona jest ok 35 km na południowy-wschód od Opola. Wznosi się na wysokość 406 m. n.p.m. Jest doskonale widoczna z niemal każdego zakątka województwa.

Na szczycie góry znajduje się m.in Bazylika św. Anny, do której pielgrzymują rocznie tysiące wiernych. Znajdziemy tam także rezerwat geologiczny, dzięki któremu dowiemy się, że tak naprawdę góra jest wygasłym miliony lat temu wulkanem. Zaraz obok jest także Muzeum Czynu Powstańczego, w którym poznamy historię walk, które toczyły się w tym miejscu podczas III Powstania Śląskiego.

Na koniec warto wspomnieć o torze saneczkowym o długości 600 metrów, który znajduje się także na górze. Wszystko doskonale przygotowane i zabezpieczone, więc polecamy zabawę dla całych rodzin. Więcej info na stronie zjezdzalniagrawitacyjna.pl.

Rejs po Odrze

statekopole.pl

Warto wybrać się na rejs po odrze. Mamy do dyspozycji statek wycieczkowy Opolanin. Rejs rzeką trwa ok 40 min. i daje turystom możliwość zobaczenia największych atrakcji Opola z perspektywy rzeki. W sezonie na statek ludzi dowozi prawdziwy londyński autobus.

https://www.youtube.com/watch?v=ZsgjZxUkRA8

Rejsy odbywają się w weekendy i święta. W tygodniu tylko na indywidualne zamówienia. Start z przystani przy Zoo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie