Najciekawsze miejsca w Polsce warte odwiedzenia z rodziną (woj. Podlaskie)

Wakacje z dziećmi Najciekawsze miejsca w Polsce warte odwiedzenia z rodziną (woj. Podlaskie)

W wirze codziennych obowiązków często zapominamy o sprawach najważniejszych dla naszej rodziny, o potrzebie bliskiego kontaktu, spokojnej rozmowy. Właśnie turystyka może być takim obszarem, który da nam szanse na odprężenie, odpoczynek od codziennych zajęć i osobisty kontakt.

Zobacz najciekawsze miejsca warte odwiedzenia  z dziećmi w województwie:

Białowieski Park Narodowy

www.bpn.com.pl

bialowieski-park-narodowy

Najstarszy polski park narodowy słynie przede wszystkim z hodowli żubrów, tutaj ten gatunek został z powodzeniem restytuowany, a obecnie żyje tu największe na świecie stado żubrów. Ochroną objęty jest ostatni na niżu europejskim pierwotny las naturalny i wszystkie żyjące w nim gatunki roślin i zwierząt. Z dziećmi warto wybrać się na wycieczkę rowerem po parku oraz odwiedzić Muzeum Przyrodniczo-Leśne wraz z wieżą widokową.

Twierdza Osowiec

Twierdza-Osowiec

Dawna rosyjska twierdza, która położona jest w zwężeniu doliny Biebrzy i która nie została nigdy zdobyta, zainteresuje z pewnością wszystkich miłośników militariów. W twierdzy zwiedzać można tylko fort centralny w tym również znajdujące się w nim Muzeum Twierdzy zawierające elementy uzbrojenia, mundury żołnierzy oraz szereg innych przedmiotów charakterystycznych dla wojen jakie miały miejsce w okresie funkcjonowania twierdzy. Poznać można również historię budowy twierdzy. Zwiedzanie twierdzy i muzeum możliwe jest tylko z przewodnikiem.

Narwiański Park Narodowy

www.npn.pl

Narwianski-Park-Narodowy

Na rozlewiskach Narwi spotkać można łosia, bobra, liczne gatunki ptaków wodnych i brodzących. Przez teren parku i w jego bezpośrednim sąsiedztwie prowadzą liczne szlaki piesze, rowerowe i ścieżki dydaktyczno-przyrodnicze, ale najprzyjemniej i najciekawiej jest zwiedzać park z wody. W okolicy jest kilka wypożyczalni sprzętu pływającego, można również zamówić u miejscowych gospodarzy wycieczkę starodawną łodzią „pychówką”, taką jakie służyły do przewozu siana z łąk położonych pomiędzy korytami rzeki oraz połowów ryb. W trakcie pływania prowadzący łódź odpycha się od dna długim wiosłem lub tyczką.

Biebrzański Park Narodowy

www.biebrza.org.pl

biebrzanski_park_narodowy

Wizytę w największym polskim parku narodowym warto polecić rodzinom z dziećmi w wieku szkolnym. Park udostępniony jest siecią wyznakowanych szlaków turystycznych i przyrodniczych, po niedostępnych bagnach prowadzą drewniane kładki, a w miejscach szczególnie ciekawych udostępniono turystom wieże i platformy widokowe służące przede wszystkim do obserwacji ptaków. W rejonie parku jest prawie 30 miejsc gdzie można wypożyczyć sprzęt pływający jak również rowery.

Białostockie Muzeum Wsi

www.bialostockiemuzeumwsi.pl

Bialostockie-Muzeum-Wsi

Muzeum położone jest przy drodze do Augustowa, zawiera 33 budynki oraz wiele elementów “małej architektury” zgrupowane w trzech sektorach: leśnym, dworskim oraz drobnoszlacheckim. Jak w wielu innych skansenach prawie w każdą wiosenną i letnią niedzielę można wziąć udział w ciekawych festynach, wystawach, warsztatach i spotkaniach dedykowanych głównie dzieciom i młodzieży. Jako jedną ze stałych wystaw obejrzeć można ekspozycję “Dziecko w społeczności wiejskiej Podlasia XIX / XX w.“.

Rejs Kanałem Augustowskim

www.zeglugaaugustowska.pl

Rejs-Kanalem-Augustowskim

Jeden z najciekawszych w Polsce szlaków wodnych przebiega Kanałem Augustowskim, na którym znajduje się 18 śluz, w tym 14 na terenie Polski. Każda ze śluz jest zabytkiem techniki, a żegluga przez nie dostarcza niezapomnianych wrażeń. Kanałem kursują statki pasażerskie Żeglugi Augustowskiej. Oprócz tego z Augustowa można popłynąć w rejs po okolicznych rzekach lub jeziorach.

Jurajski Park Dinozaurów w Jurowcach koło Białegostoku

www.jurajskiparkdinozaurow.pl

Jurajski-Park-Dinozaurow

W Parku Dinozaurów połączono wypoczynek z edukacją. Park powstał z myślą o osobach, które pragną wypocząć z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi. Na terenie parku można zaplanować i spędzić cały dzień w towarzystwie prehistorycznych gadów. Dzieci i dorośli mogą przeżyć tu wspaniałą przygodę i wzbogacić swoja wiedzę o dinozaurach.

Arboretum im. Powstańców 1863 r. w Kopnej Górze

Arboretum-im.Powstancow1863

Rozległy ogród dendrologiczny powstały w celu upamiętnienia wydarzeń Powstania Styczniowego, jakie miały miejsce w tym rejonie. Rośnie w nim około 500 gatunków roślin.

Muzeum Straży Pożarnej w Nowodworcach Zawiera kilkanaście eksponatów, wszystkie sprawne i w każdej chwili gotowe do użycia.

Muzeum_wozow_pozarniczych

Podobne wpisy

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce w 2018 roku

Tradycja organizacji lokalnych jarmarków jest głęboko zakorzeniona w naszej kulturze. To nie tylko okazja do...

Festiwale muzyczne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć

Już niedługo nadejdzie lato, a razem z nim rozpocznie się sezon na festiwale muzyczne. W 2019...

Zamość – Perła Renesansu idealna na weekend

Założone w 1580 roku przez kanclerza i hetmana Jana Zamoyskiego miasto jest niezwykłą w skali...

Najciekawsze miejsca w Polsce warte odwiedzenia z rodziną (woj. Podkarpackie)

W wirze codziennych obowiązków często zapominamy o sprawach najważniejszych dla naszej rodziny, o potrzebie bliskiego...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Podziel się z innymi

Polecamy także

Ciepłe kraje zimą – 8 najlepszych pomysłów cz.1

Wakacje się już skończyły. Niedługo dzień będzie coraz krótszy, a temperatura coraz niższa. Liście zaczną żółknąć,...

Evora – portugalskie miasteczko z plątaniną uliczek

Evora to jedno z najpiękniejszych miasteczek regionu Alentejo w Portugalii. Dzięki znajdującemu się tutaj Uniwersytetowi...

Czeska Praga – miasto setek wież

Czeska Praga to jedno z najpiękniejszych miast w Europie jak i na świecie. Nazywana jest...