Strona główna EUROPA Najpiękniejsze plaże w Europie

Najpiękniejsze plaże w Europie

Jesteście gotowi odkryć z Nami najpiękniejsze plaże w Europie? Oto wyselekcjonowanie miejsca idealne na relaks, plażowanie, imprezowanie albo po prostu na spacery. Zapakujcie więc kostiumy kąpielowe, okulary przeciwsłoneczne i w drogę!!! Nie zapomnijcie o kremie do opalania…

Plaża Galapinhos – Praia dos Galapinhos (Portugalia)

Portugalia jest naprawdę niesamowita. Coraz więcej turystów z całego świata odkrywa jej uroki. Będąc tutaj nie zapomnij odwiedzić dwóch pięknych miast: Lizbony oraz Porto. Pojedź do niezwykle romantycznej Sintry albo odkryj wiecznie zielony raj na Ziemi, czyli  Azory. Możesz także zwiedzić niezwykle popularną Maderę.

Na południe od Lizbony znajduje się niezwykły Park Przyrody Setubal. Turyści z całego świata wybrali ją najpiękniejszą plażą w Europie w 2017 roku. “Idealna plaża w naturalnym otoczeniu”

Plaża Punta Rata (Chorwacja)

wybrzeze-w-brela

Plaża Punta Rata na chorwackiej Makarskiej Riwierze jest zaliczana do 10 najpiękniejszych plaż na świecie. Położona jest nieopodal urokliwego miasteczka Brela, między górą Biokovo a Morzem Adriatyckim. Amerykańskie czasopismo Forbes umieścił ją na liście 10 najpiękniejszych plaż świata, na której zajmuje ona wysokie 6 miejsce, a 1 w Europie (najpiękniejsza plaża europejska!).

Ze względu na niezwykłą czystość wody, samej plaży i jej okolic, co roku jest nagradzana Błękitną Flagą. To międzynarodowe wyróżnienie, którym może pochwalić się niewiele miejsc na świecie.

Zatoka Hyères – Lazurowe Wybrzeże (Francja)

lady-beach-in-porquerolles-copyright-audrey-elvis

Jako najlepszy ośrodek wczasowy na francuskiej riwierze, Hyères oferuje niesamowite plaże, czystą wodę oraz gwarancje pięknego słońca. Jeżeli szukacie cienia, prywatności albo miejsc przyjaznych rodzinom z małymi dziećmi, znajdziecie je na wybrzeżu które ma ponad 40 km długości.

Zakynthos – Zatoka Wraku (Grecja)

Zakynthos-wakacyjnyklimatpl-01

Na północny wschód od miejscowości Volimes z urwiska nad Zatoką rozpościera się piękny widok na zatokę z wrakiem statku, który stał się już legendą wyspy Zakynthos. Zatoka dostępna jedynie od strony morza i organizowane są na nią wycieczki statkami.

Złoty Róg (Chorwacja)

bol-zlatni-rat

Jedna z najpiękniejszych plaż na Adriatyku i największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Położona na wyspie Brač, w miejscowości Bol. Przez wielu uważana za jedyną plażę na świecie prostopadle położoną w stosunku do nabrzeża.

Żwirowa plaża ma kształt rogu, którego długości ramion wynoszą odpowiednio 420 m (“lewy”) i 360 m (“prawy”), a bezdrzewny odcinek plaży wychodzący bezpośrednio w morze ma aż 158 m. Zlatni Rat zmienia swój kształt i pozycję w zależności od wiatrów i fal. Także ze względu na silne wiatry jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem dla surferów i fanów nart wodnych.

Calo des Moro (Majorka)

Calo-des-Moro

Calo des Moro jest plażą mieszczącą się w małej zatoczce, w południowo-wschodniej części Majorki. Ma wymiary około 10 na 20 metrów. Otaczają ją malownicze, urwiste klify, na szczytach porośnięte sosnami.

Wypoczywając na piaszczystej plaży Colo des Moro, można podziwiać piękny krajobraz – piasek jest tutaj jasny, a woda krystalicznie czysta. Dzięki łagodnemu zejściu do wody bawić mogą się w niej nawet małe dzieci. Warunki panujące na Colo des Moro sprzyjają uprawianiu snorkelingu.

Plaża Oludeniz (Turcja)

Ölüdeniz-Türkiye

Oludeniz to zdecydowanie najpiękniejsza plaża Turcji. Oddalone o 13 km od Fethiye miasteczko jest przepięknie położone w malowniczej zatoce, otoczonej z trzech stron wysokimi górami, z których najwyższą jest Babadag (1950 m n.p.m.). Piękna, szeroka plaża kończy się słynną Błękitną Laguną (wstęp na lagunę jest płatny), której piękno corocznie przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Praia da Marinha (Portugalia)

Marinha-portugalia

Praia da Marinha to jedna z najpiękniejszych plaż turystycznego regionu Algarve. Plaża położona jest kilka kilometrów od miejscowości Carvoeiro i znana jest także pod nazwą Beach of the Navy. Złoty piasek oraz malownicze skalne klify i zbocza przyciągają tu wielu turystów.

Plaża Praia da Marinha bardzo często służy jako plener przy kręceniu różnych telewizyjnych spotów reklamowych.

Bretania (Francja)

gwenn-ile-vierge-crozon

Wyglądem przypomina śródziemnomorską plaże, otoczona sosnami, naturalna zatoka “Île Vierge” (Virgin Island), znana także jako “punkt św. Hernota”, to niesamowite miejsce w Bretanii.

Przyjedź tutaj i zobacz wszystkie aspekty tego niezwykłego miejsca. Możesz przypłynąć łodzią, kajakiem albo pieszo szlakiem GR34. Warto zobaczyć te plaże!

Plaża w Sveti Stefan (Czarnogóra)

sveti-stefan-island

Wyspa Sveti Stefan położona jest w centralnej części adriatyckiego wybrzeża Czarnogóry, na południe od Budvy, pomiędzy miejscowościami: Przno oraz Sveti Stefan. Długość wybrzeża półwyspu sięga 2 km. Różowe piaszczyste plaże Sveti Stefan, Miločer Beach i słynna Queen’s Beach, wchodzą w skład linii wybrzeża półwyspu. Po prawej i po lewej stronie grobli, która łączy półwysep św.Stefan z lądem. Długość plaży św.Stefan wynosi 700 m. Na wyspie obecnie znajduje się ekskluzywny kompleks wypoczynkowy odwiedzany często przez międzynarodowych gości.

Półwysep Gargano (Włochy)

baia-delle-zagara

Półwysep Gargano z krystalicznym morzem, rajskimi zatoczkami, przepięknymi piaszczystymi plażami, nad którymi górują malownicze wapienne skały, oraz pysznym jedzeniem i winem jest idealnym celem wakacyjnych wypraw. Półwysep Gargano nazywany jest “Ostrogą włoskiego buta.

Plaża Miramar (Portugalia)

miramar-copyright-joaquim-pinho

Miramar to niewielka nadmorska miejscowość, znajdująca się niedaleko miast Gulpilhares oraz Arcozelo na przedmieściach Porto. Jest to bardzo ekskluzywny region słynący głównie z plaży Praia de Miramar oraz niewielkiej kapliczki Senhor da Pedra (widocznej na zdjęciu), w której odbywa się coroczny festiwal.

Wzdłuż plaży znajduje się wiele kafejek, w których w ciepłe miesiące, odpoczywają mieszkańcy okolicznych miast.  

Plaża Porto Katsiki (Grecja)

porto-katsiki-beach-greece

Plaża Porto Katsiki znajduje się na greckiej wyspie Lefkada znajdującej się na wodach Morza Jońskiego.  Nazwa mówi, że “tylko kozy potrafią się tam dostać” . Sama plaża znajduje się w dolnej części klifu, który znajdziemy ok 35 km od miasta Lefkada, niedaleko wioski Athani.

Plaża w Ribadessela (Hiszpania)

ribadessela-beach-in-asturia-spain

Ribadesella to mała gmina w Autonomicznej Wspólnocie Asturii w Hiszpanii. Znana głównie ze swojego położenia nad Zatoką Biskajską oraz u ujścia rzeki Sella. Jest częścią tzw. Szczytów Europy.

Miasteczko jest znane również z prehistorycznych jaskiń zwanych Tito Bustillo, które są otwarte dla zwiedzających przez cały rok. Ribadesella oferuje turystom historię, aktywności sportowe, przepiękne widoki, naturalne środowisko oraz bardzo dobre jedzenie.

Plaża na Isola bella (Włochy)

isola-bella-beach-in-italy

Miasteczko Toarmina znajduje się 210 metrów nad poziomem morza. Linia brzegowa poniżej, w kierunku północnym i południowym jest jedna z najpiękniejszych plaż położonych na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Każdego roku przyciąga mnóstwo turystów, kusi swoją naturalną przyrodą i krystalicznie czystą wodą.

Wielka Wydma Piłata (Francja)

dune-du-pilat-in-arcachon-france

Wielka Wydma Piłata (fr. la Dune du Pilat) znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Francji, około 60 kilometrów od Bordeaux, w miejscowości La Teste-de-Buch. To największa wydma w Europie.

Wydma składa się z około 60’000’000 m³ piasku. Rozciąga się na długości 2,7 km (w kierunku północno-południowym) i szerokości 500 m (kierunek wschód-zachód). Ma wysokość 110 m, która stale wzrasta. Wydma również przemieszcza się w tempie 5 m/rok.

3 KOMENTARZE

Jedziemy na narty: Zieleniec

Zieleniec to dość duży i nowoczesny ośrodek narciarski, znajdujący się w Górach Orlickich tuż przy granicy z Czechami. Jest to idealne miejsca dla całych...

Zadar – chorwackie miasto gdzie morze gra na organach

Zadar to zabytkowe miasto śródziemnomorskie i port. Stare miasto otoczone jest murami i wieżami, leży na półwyspie, z nową częścią połączone jest mostem, który...

Dlaczego warto odwiedzić Warszawę?

Warszawa jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych i kulturalnych i zarazem stolicą kraju. Symbolem miasta jest widniejąca w jej herbie Syrenka....

17 powodów aby nie jechać nad polskie morze

Właśnie zaczęły się wakacje. Tysiące Polaków jak co roku wybierze na swój urlop polskie morze. Ja jednak zebrałem relacje świadków i zdjęcia, które pokażą...

Najciekawsze miejsca w Polsce warte odwiedzenia z rodziną (woj. Lubelskie)

W wirze codziennych obowiązków często zapominamy o sprawach najważniejszych dla naszej rodziny, o potrzebie bliskiego kontaktu, spokojnej rozmowy. Właśnie turystyka może być takim obszarem,...