Wakacje z dziećmi Największe parki miniatur w Polsce

Największe parki miniatur w Polsce

-

Podróżowanie po świecie może być drogie i czasochłonne. Jeżeli jesteś niecierpliwy i masz akurat za mało funduszy, proponujemy Ci wycieczkę do któregoś z Parku Miniatur, gdzie w jednej chwili zwiedzisz cały Świat lub dowolny region w Polsce. Na terenie naszego kraju mamy kilka naprawdę fajnych Parków. Każdy jest inny. Każdy prezentuje inne zabytki. Jeden promuje region w którym się znajduje, inny prezentuje największe atrakcje z całego świata. We wszystkich najważniejsze jest jedno – są idealnymi miejscami do odkrywania nieznanych zakamarków. Zachwycają starannością wykonania oraz doskonałym wkomponowaniem w urokliwy teren. Poniżej znajdziecie te największe, które mogą śmiało być Waszymi miejscami na spędzenie weekendu.

Park Miniatur w Inwałdzie

Strona www: parkminiatur.info

Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie powstał w 2007 roku. Jego powierzchnia wynosi 75 tys. m kw. co czyni go największym parkiem w Polsce. Podzielony jest na dwie części: – Świat w miniaturze i Polska w miniaturze – można podziwiać 60 doskonale odwzorcowanych cudów architektonicznych. Większość z nich wykonana jest w skali 1:25, ale są także budowle imponujących rozmiarów, na teren których można wejść – Plac św. Piotra – 1:15, Plac św. Marka – 1:10. Prawdziwą perełką w polskie części jest Stadion Narodowy w skali 1:50.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

Strona www: www.park-miniatur.com

https://www.youtube.com/watch?v=p_FQOY3Cwm4

Park powstał w 2003 roku na terenie nie działającej już dziś fabryki dywanów. Znajdziemy tam miniatury najważniejszych i najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska. Są to zamki, pałace, klasztory oraz Ratusze wykonane w skali 1:25, za wyjątkiem modelu Karkonoszy i Śnieżki, która jest w skali 1:50. Miniatury zostały wykonane za pomocą najnowszych technik modelarskich, przy użyciu materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych.

Park możemy zwiedzić w towarzystwie animatorów, którzy zapoznają chętnych z fascynującą historią całego regionu oraz zabytków, obok których wiedzie trasa zwiedzania.

Park Miniatur Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach

Strona www: www.myczkowce.org.pl

16 października 2007 r. w 29. rocznicę wyboru Jana Pawła II, w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach zostało otwarte Centrum Kultury Ekumenicznej. Jest ono dedykowane Papieżowi Polakowi, zwolennikowi pojednania między chrześcijanami. Na 10 wzgórzach zostało ustawionych 140 makiet w skali 1:25 najstarszych drewnianych kościołów, cerkwi prawosławnych, greckokatolickich, z terenów południowo-wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy.Makiety przedstawiają architekturę Pogórzan, Dolinian, Łemków i Bojków. Między wzgórzami są alejki spacerowe oraz altana do odpoczynku i refleksji. Uzupełnieniem ekspozycji jest muzyka i śpiewy religijne, odpowiednie poszczególnym grupom etnicznym, oraz komentarz w kilku językach dostępny w punkcie informacyjnym.

Park Miniatur w Pobiedziskach

Strona www: www.pobiedziska.pl

Rynek_w_Poznaniu_Pobiedziska

Skansen Miniatur w Pobiedziskach położony jest na historycznym Szlaku Piastowskim w połowie drogi pomiędzy Gnieznem a Poznaniem, przy drodze krajowej nr 5. Skansen otwarty został w maju 1998 r., w roku jubileuszu 950- lecia Pobiedzisk i jest to jeden z nielicznych tego typu obiektów w Polsce.

Na terenie skansenu zlokalizowanych jest 100 miniatur budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski, wykonanych w skali 1:20, z trwałych tworzyw, a niektóre fragmenty zrealizowane są z materiałów identycznych jak obiekty oryginalne. Podstawową funkcją skansenu jest ukazanie struktury przestrzennej Szlaku Piastowskiego w jego dzisiejszym i częściowo historycznym kształcie oraz procesu rozwoju osadnictwa i kształtowania się państwowości polskiej. Obiekty aktualnie znajdujące się w skansenie to między innymi: Pałac w Rogalnie, Biblioteka Raczyńskich, Zagroda wiejska Biskupin, Katedra w Gnieźnie i Stary Rynek w Poznaniu.

W 2010 roku na terenie Skansenu otwarte zostało Centrum Sztuki Współczesnej – galeria w formie oszklonego wieżowca, w której wystawiane są miniaturowe prace artystów z Polski i innych krajów.

Park Miniatur Mazurolandia w Parczu k. Kętrzyna

Strona www: www.mazurolandia.pl

Mazurolandia

Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Parczu k. Kętrzyna. Znajdziemy tam miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, Park Militariów, grodzisko rycerskie, Park Rozrywki oraz moc innych atrakcji. Uzupełnieniem jest wystawa prezentująca zdjęcia zabytków oraz unikatowe, archiwalne zdjęcia Królewca – dawnej stolicy Prus Wschodnich. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej.

Park Miniatur w Podzamczu k. Ogrodzieńca

Strona www: www.park-ogrodzieniec.pl

Park Miniatur znajduje się w miejscowości Podzamcze (gmina Ogrodzieniec), tuż u stóp malowniczo położonych, przepięknych ruin Zamku Ogrodzieniec. Zobaczymy tam Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25 rozciągający się od Krakowa, aż po Częstochowę: makiety zamków i warowni, malownicze doliny i kaniony o spadzistych stokach oraz urwiste skalne ściany, na których usadowione są zamki. Można tam zobaczyć także repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza m. in. katapultę, balistę – rodzaj kuszy na kołach, a także trebusz – efektowną machinę miotającą pociski, przypominającą mechaniczną procę. Prezentowane machiny zostały wykonane w skali 1:1 dzięki czemu pomogą przybliżyć sposoby prowadzenia walk zbrojnych z XIV, XV i XVI w.

Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie

Strona www: www.kaszubskiparkminiatur.pl

W jednym miejscu, w skali 1:25,  można zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski i Świata. Są tutaj kościoły, zamki, dworki, osada kaszubska, latarnie morskie. Oprócz tego zobaczymy wierne kopie takich budowli jak Statua Wolności, Sfinks, Big Ben, Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale czy Chrystus z Rio.

Na najmłodszych czeka Bajkowa Kraina czyli 60 postaci z Bajek i Baśni, MINI ZOO – żywe zwierzęta,  Gabinet Śmiechu – Krzywe Zwierciadła, Zamek Strachu,  trampolina, dmuchana zjeżdzalnia i plac zabaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie