Niesamowite miejsce Niesamowite miejsce: Niebieska Laguna, Islandia

Niesamowite miejsce: Niebieska Laguna, Islandia

-

Niebieska Laguna (The Blue Lagoon) znajduje się kilka kilometrów od małej, rybackiej wioski Grindavík, która z kolei znajduje się prawie 50 km od stolicy kraju, Reykjavíku. Jest to najpopularniejsza atrakcja turystyczna Islandii. Corocznie odwiedza ją ponad 400 tys. osób.

Jest to geotermalne kąpielisko-spa, które oferuje niezwykłe doznania. Gdy temperatura powietrza oscyluje na poziomie 5 stopni C (a zimą jest jeszcze chłodniej), woda w basenach wynosi prawie 40.

Blue-Lagoon4

Woda w lagunie jest wodą morską zawierającą wiele minerałów. Podgrzewa się naturalnie we wnętrzu ziemi. Następnie trafia do pobliskiej elektrowni geotermalnej gdzie zasila turbiny i generuje prąd. Schłodzona woda następnie trafia do basenów – nie oznacza to że traci jakieś właściwości lecznicze.

Woda zawiera dużo krzemionki. Bardzo popularne są zabiegi smarowania całego ciała błotem krzemionkowym, które zbiera się z brzegów basenów.

Blue-Lagoon

National Geographic umieścił Błękitną Lagunę na swojej liście 25 cudów świata, argumentując że “dymiące baseny o turkusowej barwie zamknięte w wulkanicznej pułapce przypominają krajobraz z innej planety“. Blue Lagoon otrzymała również wiele innych nagród, m.in. Błękitną Flagę, “certyfikat doskonałości TripAdvisor“, “najlepszego SPA w Skandynawii” wg SpaFinder i “jednego z 10 najlepszych SPA na świecie” oraz “najlepszego SPA zdrowotno-termalnego na świecie” wg Conde Nast Traveller.

Blue-Lagoon3

Więcej info (ang) Wikipedia

Blue-Lagoon-light

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie