AFRYKA Seszele - inny, bajeczny świat

Seszele – inny, bajeczny świat

-

“Seszele – inny świat” – Tak brzmi hasło reklamowe wysp. Wiadomo, że reklamy sprzedają marzenia, ale w tym wypadku rzeczywistość potrafi je prześcignąć. Świat na Seszelach jest inny: ładniejszy i lepszy…

Do archipelagu Seszeli należą zarówno większe wyspy wulkaniczne, tworzące górski krajobraz, jak i wyspy koralowe nieznacznie wynurzające się ponad powierzchnię oceanu. To właśnie na Seszelach zobaczymy największy atol koralowy.

seychelles1

Zaplanuj wakacje na Seszelach

Chyba nie ma drugiego miejsca na ziemi, które posiada tak wiele gatunków roślin i zwierząt, które przetrwały próbę czasu i napływu ludności. Seszele to wyspy wyjątkowe i niepowtarzalne, a ekosystem, jaki powstał przez wieki jest prawdziwie unikalny – z łatwością można spotkać tu tak zwane “drzewa meduzy” z kilkumetrowymi korzeniami, ptaki o jakich inne miejsca na świecie mogą tylko pomarzyć czy olbrzymie “żółwie giganty“. A granitowe skały dosłownie “porozrzucane” po wyspach, pokrywające plaże i tropikalne wnętrze wysp dodają Seszelom prawdziwie egzotycznego klimatu.

seychelles-islands-africa-cousine-island-giant-tortoise

Najatrakcyjniejsze wyspy koralowe to Aldabra, Amiranty, Farkuhar. Najwyższą wyspą jest górzysta wyspa Mahe ze szczytem Morne Seychellois i z malowniczo położoną stolicą Victorią. Plaże Mahe są bardzo atrakcyjne: rozległe, białe piaski oblewane są przez czyste wody oceanu bogate w bajeczne rafy koralowe.

Spośród kierunków wycieczek last minute na Seszele oprócz Mahe popularne są też wyspy PraslinLa Digue. Wyspa Praslin jest drugą co do wielkości wyspą Seszeli i słynie z gigantycznych, unikalnych kokosów morskich o bardzo niezwykłych kształtach. Romantyczną scenerię tej wyspy tworzą malownicze zatoczki z pięknymi plażami z turkusową wodą.

Seychelles-01400

Do najważniejszych miejscowości turystycznych Seszeli najczęściej wybieranych na cel wakacji należy Victoria, Anse Boileau, Anse Royal oraz Caseade. To właśnie tutaj skupia się największy ruch turystyczny i właśnie tutaj powstała najlepiej rozbudowana baza turystyczna, najbardziej luksusowe hotele i wspaniałe restauracje.

Seszele to bogata kultura i ciekawa tradycja pełna folkloru i legend. To także piękno bujnej roślinności oraz tropikalny raj przepełniony egzotycznym urokiem i malowniczymi krajobrazami. Wybrzeża są porośnięte palami kokosowymi, a wnętrza wyspy są wypełnione bujnymi, zielonymi lasami równikowymi tworzonymi po części przez rzadko spotykane gatunki drzew, jak np. mahoniowiec i hebanowiec. Lasy zamieszkałe są przez bardzo ciekawe gatunki zwierząt, np. przez największe na świecie nietoperze, żółwie oraz kolorowe ptaki.

D184-hero-seychelles-constance-ephelia-resort-beach-hero-2000x837

Niesamowite krajobrazy, piękne położenie, niezwykle malownicze plaże oraz bliskość tropikalnych i unikatowych wysp Mauritius i Malediw coraz liczniej przyciągają tu na wakacje turystów z całego świata.

seychelles3

Plaże Seszeli są bajeczne. Urocze niemal dzikie i zaciszne zatoczki wypełnione białym piaskiem i oblewane turkusowymi wodami stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku. Na wybrzeżach powstało mnóstwo hoteli, barów i restauracji oraz szereg rozrywek przeznaczonych dla turystów. Bardzo dobrze rozwinęła się także oferta sportów wodnych, zwłaszcza nurkowanie, gdyż podwodny świat jest bardzo kolorowy i urozmaicony.

Strona domowa Seszeli: www.virtualseychelles.sc

Rajskie krajobrazy, bardzo często wykorzystywane są za tło filmów o rozbitkach, którzy nagle znajdują się w surrealistycznym świecie, niezwykła historia podbojów i pirackiej zawieruchy, legenda o ukrytym skarbie, kreolska muzyka, kultura i przeszywająca wszystkich przyjeżdżających wyjątkowa energia oraz niezwykle silna chęć ochrony niepowtarzalnego wyspiarskiego naturalnego dziedzictwa sprawiła, że Seszele stały się destynacją prawdziwie ekskluzywną – wybieraną na kierunek podróży poślubnych czy rocznic przez największych celebrytów i zamożnych tego świata.

Podstawowe informacje:

Klimat

Seszele mogą pochwalić się klimatem zawsze ciepłym, bez ekstremalnych warunków. W tym tropikalnym raju temperatura rzadko spada poniżej 24 °C, ale jednocześnie bardzo rzadko wynosi ponad 32 °C, co daje wręcz wymarzone wakacyjne warunki. Niemalże cały archipelag – poza najbardziej oddalonymi południowymi wyspami leży poza obszarem cyklonów, co sprawia, iż Seszele przez cały rok mogą być odwiedzane przez miłośników słońca i surrealistycznych krajobrazów.

Wiza

Wizy nie są wymagane a zamiast nich na miejscu wydawane jest pozwolenie na pobyt na podstawie posiadanego dowodu rezerwacji hotelowej, biletu powrotnego i przedstawienia wystarczających środków na okres pobytu.

Zdrowie

Zagrożeniem może być tyfus, polio i wścieklizna. W razie pogryzienia trzeba koniecznie zgłosić się do lekarza. Warto ubezpieczyć się od kosztów leczenia.

Waluta

Walutą jest rupia (SCR) , która dzieli się na 100 centów. Występują monety o nominałach: 5, 10, 25 centów i 1, 5 rupii oraz banknoty o wartościach: 10, 25, 50, 100 rupii.

Walutę i czeki podróżne można wymienić w bankach i na lotnisku. Przy płaceniu za hotel należy posłużyć się obcą walutą w gotówce, czekiem podróżnym (najlepiej mieć go w funtach szterlingach lub dolarach) lub kartą kredytową. Pamiętajmy również, że w sklepie wolnocłowym płaci się wyłącznie w obcej walucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie