City Break Szybenik - pierwsze, prawdziwie chorwackie miasto

Szybenik – pierwsze, prawdziwie chorwackie miasto

-

Miasto Szybenik znajduje się w północnej Dalmacji, w pobliżu ujścia rzeki Krka w Zatoce Sibenik. Swoim wyglądem przypomina amfiteatr. Budynki rozłożone są na wzgórzach otaczających naturalny port. Nowoczesne centrum miasta znajdujące się na północnym i południowym wschodzie, tworzy całkowity kontrast do stromych, wąskich uliczek starego miasta na zachodzie i górujących nad miastem, starożytnych fortec Świętej Anny, Świętego JanaSubicevac.

Sibenik-croatia

Szybenik posiada bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne, co przyciąga wielu turystów do samego miasta jak i w jego okolice. Panuje tutaj łagodny klimat z około 2750 słonecznymi godzinami w roku. Można uprawiać żeglarstwo lub wioślarstwo. Organizowane są kursy nurkowania i podwodne safari. Jest to jeden z najatrakcyjniejszych miejsc na całym chorwackim wybrzeżu.

Mieszkańcy Szybenika są bardzo dumni ze swojego miasta, z jego dziedzictwa. W przeciwieństwie do innych miast w Chorwacji, Sibenik nie był pod wpływem greckim lub rzymskim, ani nawet bizantyjskim… Jest podobono pierwszym prawdziwym chorwackim miastem. Znajdziemy tutaj bogaty zbiór renesansowej architektury i bogatą historię muzyki i śpiewu.

W Sibeniku znajduje się najcenniejszy kościół w kraju – katedra św. Jakuba. Warto tutaj także zwiedzić mury okalające starówkę.

01-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl

Ostatnio Sibenik otrzymał nowy tytuł: miasto festiwali – i nie bez powodu. Od ponad 50 lat jest gospodarzem wielu festiwali, w tym muzyki, tańca, jedzenia, animacji. Najpopularniejsze to Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy, Festiwal Terraneo lub Festiwal Jazzu & Bluesa i wiele innych.

Jeżeli chcesz się wybrać do Sibenika i szukasz hotelu, to polecam Ci Hotel Panorama, który położony jest na klifie górującym nad kanionem Krka. Jego dość niskie ceny ora widok roztaczający się z okien pokoi, zapiera dech w piersiach.

Polecamy także Hotel Jadran, który znajduje się na starym mieście, tuż obok zabytku wpisanego na listę UNESCO, katedry św. Jakuba.

Zaplanuj wakacje w Sibeniku

Większość miejsc noclegowych znajdujących się w mieście jest w dość przystępnych cenach i każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie.

02-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl 03-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl 04-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl 05-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl 14-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl 13-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl 12-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl 11-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl 10-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl 09-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl 08-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl 07-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl 06-sibenik-croatia-wakacyjnyklimatpl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie