EUROPA Szpindlerowy Młyn - jeden z największych ośrodków narciarskich w...

Szpindlerowy Młyn – jeden z największych ośrodków narciarskich w czeskich Karkonoszach

-

Szpindlerowy Młyn (Špindlerův Mlýn) jest położony na wysokości 715 – 1310 m n.p.m. gdzie przez pięć miesięcy w roku, panują idealne warunki na jazdę na nartach.  Jest to jeden z największych ośrodków narciarskich w Czachach. Nazywa się go często “Czeskim Zakopanym“. Zimą czy latem, miejsce te zapełnia się tysiącami turystów, których dodatkowo przyciąga urok przytulnego, górskiego kurortu.

bigmapaspindleruvmlyn-small

Samo miasteczko jest niewielkie, ale bardzo malownicze. Obroniło się przed nowoczesnością. Ma swój styl i urok. Jednak turyści nie będą się tutaj nudzić popołudniami. Mogą odwiedzić jedną z licznych restauracji, pubów, mogą pójść do aquaparku, winiarni, na dyskotekę, do fitness-centra itp. Do tego trzeba wspomnieć o dużej i zróżnicowanej bazie noclegowej.

-442

Swoją nazwę miejscowość zawdzięcza młynowi należącemu do rodziny Szpindlerów. Już od końca XVIII w. miasteczko było popularne jako kurort turystyczny, a masowy przyrost turystów obserwowany jest nieustannie od XIX w. W sezonie bywa tu nawet 15 tys. gości.

medvedin

Szpindlerowy Młyn, dzielimy na dwe stacje narciarskie: Svaty Petr i Medvedin. Pomiędzy nimi kursuje darmowy skibuss. Znajduje się tu doskonała infrastruktura narciarska – liczne wyciągi, sklepy i wypożyczalne sprzętu, a także bogaty wybór tras o różnych stopniach trudności. W razie potrzeby stoki są sztucznie naśnieżane

špindlerův_mlýn_hromovka_2_141052

Najdłuższa trasa (niebieska Turisticka 2700 m) i najtrudniejsza (czarna trasa FIS) znajdują się w Svaty Petr. Dla rodzin z dziećmi lub początkujących narciarzy zdecydowanie lepszym wyborem będą trasy w okolicy Medvědína, gdzie znajdują się liczne ośle łączki i łagodne zbocza.

p2040004_1024_1024

Sezon w Szpindlerowym Młynie rusza już w najbliższy weekedn 12 i 13 grudnia. I od tego sezonu w stacji Święty Piotr, oddano do użytku nową sześcioosobową kanapę firmy Leitner wyposażoną w podgrzewane siedziska i osłony chroniące przed złymi warunkami pogodowymi. Wybudowana kosztem 210 mln koron będzie wwozić narciarzy i snowboarderów na Plan w ciągu zaledwie 5,5 minuty.

Przydatne linki: www.skiareal.czwww.aquaparkspindl.czwww.spindleruv-mlyn.com |

 

 

 

-311

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie