Tunezja jest krajem leżącym w Afryce Północnej nad basenem Morza Śródziemnego. To najbardziej europejski, chętnie odwiedzany kraj arabski, gdzie gościnni i pogodni mieszkańcy są mile nastawieni do licznie przybywających turystów z całego świata. Sezon rozpoczyna się tu już kwietniu i trwa do listopada. Duża część kraju pokrywa największa na świecie piaszczysta pustynia Sahara, a Góry Atlas dzielą Tunezję na górzysta część północną i nizinną część południową.

Tunezja to kraj pachnący szafranem, z rzymskimi ruinami i islamskimi meczetami. Jest plątanina wąskich uliczek, małych sklepików, kolorowych suków, złotych plaż i ciekawej kultury. Niebo zawsze jest błękitne i oddzielone od lądu białymi domami.

Tunezja jest krajem kontrastów i różnorodności krajobrazowych. Ta kraina słońca jest doskonałym pomysłem na niepowtarzalne wakacje. Wybierając się na wycieczkę do Tunezji odnajdziemy tu urocze gaje oliwne, dzikie pustynie, bujną roślinność oraz, niepowtarzalne Góry Atlas i białe piaszczyste plaże nad krystalicznie czystym morzem.

Oferty wycieczek last minute do Tunezji koncentrują się głównie na największych kurortach: Hammamet, Port El Kantoui, Sousse, Tunis i Monastir.

Hammamet_wakacyjnyklimat-pl

Hammamet jest popularną, uroczą i najstarszą turystyczną miejscowością Tunezji. Zachęca do wypoczynku szerokimi, piaszczystymi plażami, na których piasek przybiera kolor bursztynu. Walorem jest też bujna, tropikalna roślinność, pomarańczowe i jaśminowe drzewa, kwitnące ogrody palmowe i doskonałe rozwinięta infrastruktura turystyczna z szeregiem nowoczesnych i najbardziej luksusowych hoteli usytuowanych wzdłuż plaż. Wybierając się na wycieczkę na stare miasto – Medyne nie sposób ominąć oryginalnych, gwarnych suków, meczetu i murów miejskich, z których rozpościera się wspaniały widok na morze i miasto. Turysci chętnie odwiedzają rozrywkową dzielnice Yasmine – Hammamet, gdzie znajduje się ciekawy port jachtowy z promenadą.

port-el-kantaoui_wakacyjnyklimat-pl

Malowniczą miejscowością wypoczynkowa Tunezji jest także Port El Kantaoui. Charakterystyczne są tu biało – niebieskie domy z bujnymi ogrodami oraz jachtowy port z uliczkami. Dla osób umiłowanych w aktywnym wypoczynku Port El Kantoui oferuje grę na popularnych tu polach golfowych, otoczonych gajami oliwnymi. Z Portu El Kantoui można wybrać się do Sousse na wycieczkę autobusem liniowym lub mikrokolejką turystyczną. Sousse, nazywane Perla Sahelu, jest miastem o orientalnej atmosferze. Będąc na wakacjach w Sousse należy zobaczyć twierdzę Ribat, wieże sygnalizacyjną Kasbah, Muzeum Archeologiczne oraz pięcio kilometrowe katakumby rzymskie. W Sousse mnóstwo jest kolorowych suków, na których pewnego rodzaju tradycją i atrakcją jest targowanie się. Miasto znane jest także z bogatego życia nocnego w licznych klubach, kawiarniach, restauracjach oraz w kasynach. Dużo rozrywki znajdziemy takze w stolicy kraju – Tunis, które jest połączeniem nowoczesności i tradycji. Atrakcją Tunisu jest Muzeum Bardo z piekną kolekcją mozaik rzymskich oraz pobliskie ruiny starożytnego miasta fenickiego Kartaginy wpisane na listę UNESCO.

Częstym kierunkiem wycieczek do Tunezji jest tez Monastir – czyste, piękne portowe miasto z największym i zarazem najstarszym w Afryce Ribatem – muzułmanskim klasztorem. Piekno architektury i urokliwa panorama są atutami Monastiru.

Wakacje w Tunezji warto urozmaicić wycieczką do Mahdi. Tu w jednym miejscu odnajdziemy monumentalne ruiny, kolorowe łodzie rybackie, meczet, targi, minarety i kawiarnie. Miasto słynie z jeszcze dziewiczych plaż, wzdłuż których wyrastają nowoczesne hotele.

Wybrzeże Tunezji jest doskonale rozwinięte i rokrocznie przyciąga miliony turystów. Na pięknych, piaszczystych plażach, położonych tuż przy hotelach, odpoczynek znajdą zarówno rodziny z dziećmi jak i miłośnicy aktywnych sportów wodnych. Plaże Tunezji sprzyjają spacerom oraz przejażdżkom na wielbłądach. Będąc tu na wakacjach warto przeżyć niespotykany wschód słońca nad piaszczystą Saharą i odpocząć w daktylowych oazach.

Wysokie zainteresowanie turystów wpłynęło na szeroki wybór hoteli gwarantujących wysoki standard usług. Dobrze wyposażone pokoje z niepowtarzalnymi widokami zachęcają do wakacji w Tunezji.

Kultura

Bezepieczeństwo

Konsulaty

Na granicy

Zdrowie

Co zabrać ze sobą