Włoskie miasteczko Rimini to idealne miejsce na spędzenie udanego urlopu nad morzem. Piaszczyste plaże, słońce i śródziemnomorski klimat. Ma także coś czego inne miasta mu zazdroszczą: 15 kilometrową plaże o szerokości od 100 do 150 metrów! To jeden z najbardziej znanych włoskich kurortów nad Adriatykiem.

Niekończąca się plaża w Rimini ciągnie się na całej długości miasta – od najbardziej na północ wysuniętej dzielnicy Torre Pedrera, aż do Miramare. Jest doskonale zagospodarowana – posiada węzły sanitarne, boiska do różnych sportów. Są na niej odcinki prywatne z możliwością wynajęcia leżaka lub parasola oraz jedna bezpłatna (o niej na końcu artykułu)

Oprócz znanej plaży, w miasteczku będziemy mogli spróbować lokalnej kuchni w jednej z wielu restauracji, ochłodzić się w jednej z lodziarni oraz zwiedzić znany port jachtowy. Nieco młodsi na pewno ucieszą się z wiadomości, że życie nocne jest tutaj bogate.

Wiele osób, którzy przyjadą do Rimini, będzie się kierować głównie w stronę plaży. Warto jednak poświęcić przerwę w opalaniu na zwiedzenie miasta, bowiem znajdziemy tutaj kilka bardzo ciekawych miejsc…

Co warto zobaczyć?

Most Tyberiusza

Italy_Tiberius_Bridge_at_a_resort_in_Rimini

To doskonale zachowany rzymski zabytek, łączący starszą część miasta z nową / wypoczynkową. Zbudowany około 21 roku naszej ery przez cesarza Tyberiusza. Idealne miejsce na wieczorne romantyczne spacery.

Katedra (Tempio Malatestiano)

tempio_malatestiano_rimini

Tempio Malatestiano, to znajdująca się w centrum Starego Miasta gotycka świątynia zbudowana w XV wieku przez władcę Rimini Sigismondo Pandolfo Malatesta.  W srodku możemy podziwiać przepiękne rzeźby autorstwa Agostino di Duccio i Bernardo Ciuffagni – z okresu budowy świątyni. Na uwagę zasługują także: fresk, na którym Sigismondo klęczy przed swym patronem, świętym Zygmuntem oraz obraz Jezus na Krzyżu namalowany przez Giotta.

Łuk Augusta (Arco d’Augusto)

rimini_Arco-d'Augusto

Łuk triumfalny zbudowany na cześć cezara Augusta w 27 roku p.n.e., będący jednocześnie bramą wjazdową do miasta, u wylotu Corso d’Augusto.

Piazza Cavour

Rimini,_piazza_Cavour_04

Plac otoczony jest przez zabytkowy Teatro Galli i Palazzo del Podestá, które nadają mu niepowtarzalnego charakteru. Miejsce to zamienia się wieczorem w tętniący życiem punkt spotkań Włochów, a arkady starego targu rybnego kryją w sobie klimatyczne puby i restauracje.

Plac Trzech Męczenników (Piazza Tre Martiri)

Piazza-RN

Plac leży niemal w połowie Corso d’Augusto najbardziej reprezentacyjnej ulicy Rimini i jest formalnym centrum miasta. Warto odwiedzić go w dzień, kiedy to otaczające go budynki, jak na przykład wieża zegarowa skąpane są w słonecznych promieniach.

Delfinarium

Delfinarium-rimini

Jedna z atrakcji w Rimin, która z pewnością spodoba się dzieciom. Znajdziemy tam niewielkie oceanarium. www.leonimarinirimini.it

Mirabilandia

mirabilandia-mappa-2015

Mirabilandia to ogromne wesołe miasteczko znajdujące się na północ od Rimini, w stronę Ravenny. W parku znajdziemy nieograniczoną ilość atrakcji dla osób w każdym wieku. Dodatkową atrakcją są pokazy taneczne, akrobatyczne, kaskaderskie czy pokazy laserów. http://mirabilandia.it/en

Fiabilandia

fiabilandia-1

Kolejny Park Rozrywki, przeznaczony głównie dla dzieci. Znajdziemy tutaj baseny, horror show, domy Indian, pociąg po parku, dziki zachód, przejażdżka po jeziorze i wiele innych. www.fiabilandia.net

Oceanarium (Acquario di Cattolica)

Acquario-di-Cattolica_rimini

W miejscowości Cattolica na południe od Rimini znajduje się Oceanarium. Obejrzeć tam można z bliska m.in.: rekiny, pingwiny, żółwie, meduzy, piranie, a także rafy koralowe i inne. en.acquariodicattolica.it

Zobacz inne atrakcje warte obejrzenia na TripAdvisor.

Z Rimini do San Marino na jeden dzień…

Będąc w Rimini, warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do pobliskiego państwa San Marino. Nie jest ono duże, więc najważniejsze atrakcje można zobaczyć w trakcie kilkugodzinnego spaceru.

san-marino-wallpaper-4a064a2a

Dojazd z Rimini nie jest trudny, wystarczy skorzystać ze specjalnego autobusu odjeżdżającego z P.zza Maravelli, dworca kolejowego Stazione FFSS lub z centrum historycznego Rimini t(z przystanku Arco d’Augusto).

Co warto zobaczyć w San Marino?

Plaże w Rimini

Jak już wspomniałem na samym początku, plaże w Rimini są w 98% płatne. Jedną jedyną bezpłatną plaże znajdziemy pomiędzy delfinarium (plaża nr 1), a portem. Jako, że jej powierzchnia nie jest duża, aby znaleźć sobie wygodne miejsce, warto się udać się tam rano albo popołudniu.

rimini_beach

Każda plaża w mieście ma swój numer. Różnią się także od siebie kolorami i wyglądem. Standardową ceną za wstęp jest 16 Euro. Za tą cenę dostajemy dwa leżaki oraz parasol. W większości z nich znajdziemy toalety, przebieralnie, prysznice, a w części punkty gastronomiczne oraz place zabaw dla dzieci i boiska do piłki siatkowej. Bez problemu znajdziemy także wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Rezerwując hotel w pobliżu plaży, warto orientować się czy w jego cenie jest dostęp do prywatnej plaży.