Ciekawostki Wspaniała zabawa w domu przy grze GeoGuessr

Wspaniała zabawa w domu przy grze GeoGuessr

-

GeoGuessr to darmowa gra, w którą można grać w przeglądarce internetowej. Została zaprojektowana przez szwedzkiego konsultanta IT Antona Walléna i wydana 9 maja 2013 r. Cała zabawa polega na tym, że zostajesz rzucony na losowe miejsce na mapie i korzystając z widocznych wskazówek, musisz odgadnąć gdzie się znajdujesz. Darmowe konto ogranicza nas do zdjęć dostarczonych przez www.mapillary.com. Natomiast opcja Premium dostarcza nam mapy z Google Maps.

GeoGuessr daje nam za zadanie odgadnięcie 5 losowych lokalizacji znajdujących się w dowolnym miejscu na świecie. Lokalizację są ograniczone do dróg i innych miejsc, do których dotarły aparaty Google Street View (dla konta Premium) co wyklucza większość Azji i Afryki, większość dorzecza Amazonki w Ameryce Południowej, większą część Australii Środkowej i Australii Zachodniej oraz większość dalekiej północy w Kanadzie i Rosji. Co i tak daje nam nieokreśloną ilość miejscówek do odgadnięcia. Żeby lepiej wyjaśnić o co chodzi w tej grze, możecie obejrzeć poniższy film:

Żeby utrudnić graczom zadanie, okno nie zawiera żadnych informacji poza obrazami widoku ulicy i kompasem. Często jedynymi wskazówkami dla gracza są znaki drogowe, roślinność, firmy, klimat lub punkty orientacyjne. Gracz może również poruszać się po drogach, korzystając ze zwykłych kierunkowych elementów sterujących dostępnych w Street View.

W momencie gdy gracz jest pewny swojej lokalizacji, umieszcza znacznik na mapie widocznej w rogu ekranu. Dopiero w tym momencie, mechanizm gry ujawnia mu prawdziwe położenie na mapie i w zależności od tego jak był on blisko, nagradza go określoną liczbą punktów w przedziale od 0 do 5000 punktów, jeśli trafienie znajduje się w odległości około 150 metrów od właściwej lokalizacji. Sumy punktów różnią się między różnymi mapami. Następnie gracz otrzymuje nową lokalizację, a proces powtarza się, aż gracz odgadnie pięć lokalizacji, uzyskując maksymalnie 25 000 możliwych punktów.

Jak widać na poniższej rozpisce, w GeoGuessr można grać za darmo nawet bez zakładania konta. Jednak założenie darmowego konta, da nam raz dziennie dostęp do wszystkich map w grze za pomocą Mapillary. Wtedy jednak lokalizacje mają ograniczone możliwości przesuwania i powiększania w porównaniu z Google Street View. Płatne konto daje nam nieograniczony dostęp do całej zawartości, w którą można wliczyć nawet nałożenie swojej własnej ligi i współzawodnictwo ze znajomymi.

Jeżeli chcesz przetestować GeoGuessr, zapraszam na stronę www.geoguessr.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie