Ciekawostki Zwiedzaj świat siedząc w domu przed komputerem

Zwiedzaj świat siedząc w domu przed komputerem

-

Jeżeli zamiast jeździć po świecie, bardziej wolisz spędzać czas w domu, to jeszcze nic straconego. Możesz wybrać się na wirtualną wycieczkę w każdy zakątek kuli ziemskiej. Tak samo jak prawdziwa podróż, także ta przed komputerem, potrafi dostarczyć wiele niezapomnianych wrażeń. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych adresów, które umożliwią Wam wirtualną turystykę.

Ciekawe miejsca w Polsce:

Zamek w Malborku

Zamek w Malborku wznoszony był w kilku etapach od 3 ćw. XIII w. do poł. XV w. przez zakon krzyżacki. W latach 1309–1457 był siedzibą wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego i władz Prus Zakonnych, a w latach 1457–1772 rezydencją królów Polski. W 1949 został wpisany do rejestru zabytków, w roku 1994 uznany za pomnik historii. W 1997 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 1961 stał się siedzibą Muzeum Zamkowego w Malborku.

Zamek w Malborku jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno-rezydencyjnej w Europie.

Muzeum Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau to zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i obozu zagłady, działający w latach 1940–1945 w Oświęcimiu i pobliskich miejscowościach; symbol Zagłady Żydów, nazywany też „fabryką śmierci”.

Na stronie muzeum możemy podejrzeć panoramę obozów z lotu ptaka, a także obejrzeć słynną rampę kolejową, budynki obozu Brzezinka oraz Oświęcim. Dodatkowo znajdziesz tutaj dokumenty oraz fotografię obozu.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum zostało otwarte 31 lipca 2004, w przeddzień 60. rocznicy wybuchu powstania. Mieści się w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 79. Główne wejście do muzeum znajduje się od strony ul. Przyokopowej.

Placówka dokumentuje historię powstania warszawskiego. Prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz edukacyjną poświęconą dziejom powstania, a także historii i działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Ma stanowić hołd wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę, pokazując następnym pokoleniom Polaków sens tamtych wydarzeń.

Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji, poprzez ukazanie złożonej sytuacji międzynarodowej, aż po powojenny terror komunistyczny i losy powstańców w PRL. Muzeum wykorzystuje nowoczesne techniki audiowizualne. Są one bardzo przydatne w dotarciu do jednego z głównych jego adresatów, jakim jest młodzież, pozwalają także w sposób inspirujący opowiadać o historii i patriotyzmie.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Gęste lasy wokół Pszczyny bogate w jelenie i żubry były znakomitym miejscem na polowania. Upodobali je sobie piastowscy książęta i w XI lub XII wieku postawili tu warowny zamek. W kolejnych wiekach ziemia pszczyńska przechodziła z rąk do rąk. W XVI stuleciu jej właścicielem stał się biskup wrocławski Baltazar Promnitz. Jego spadkobiercy kilkakrotnie przebudowywali zamek, który w połowie XVIII wieku ostatecznie stracił charakter obronny i stał się wytworną rezydencją.

W 1846 roku majątek przejęli Hochbergowie, jedna z najbogatszych w Europie rodzin magnackich z tytułem książęcym. Za ich czasów, w latach 60. XIX wieku, dokonano ostatniej przebudowy, tym razem w stylu neobarokowym. Pracami kierował francuski architekt Aleksander Destailleur, który też zaprojektował westybul i paradne schody, wzorowane na wersalskich. Wiodły one ku szklanym drzwiom prowadzącym do sklepionej sieni wyłożonej kostką z dębowego drewna. Dziś nad schodami wisi gobelin otrzymany przez jednego z właścicieli zamku od carycy Katarzyny II. W pałacowych wnętrzach sporo jest myśliwskich trofeów z organizowanych przez Hochbergów polowań, na których często bywali monarchowie. By uatrakcyjnić im tę rozrywkę, w 1865 roku sprowadzono do pszczyńskich lasów żubry. Do dziś w Jankowi-cach pod Pszczyną żyje w specjalnym rezerwacie stado tych zwierząt.

Zamek Królewski w Warszawie

Zamek Królewski to dawna siedziba władców Polski. To jeden z najcenniejszych zabytków Warszawy i obowiązkowy punkt zwiedzania, każdej wycieczki po mieście. Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej: króla i Sejmu (Izby Poselskiej i Senatu). Wirtualna wycieczka po bogatych wnętrzach i podziwianie wszystkich eksponatów, może sprawić prawdziwą przyjemność.

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza

Kopalnia ropy naftowej w Bóbrce, obecnie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza – otwarta w 1854 roku i nadal działająca, kopalnia ropy naftowej w Bóbrce w Gminie Chorkówka, koło Krosna. Jej założycielami byli Ignacy Łukasiewicz, Tytus Trzecieski i Karol Klobassa-Zrencki.

Muzeum znajduje się na terenie jednej z najstarszych na świecie kopalni ropy naftowej, założonej w 1854 r. Wewnątrz pawilonu wystaw znajdziemy liczne modele instalacji przemysłowych służących do przeróbki ropy. W Muzeum zachowały się dwa oryginalne szyby naftowe z XIX wieku o imionach “Franek” i „Janina”. Na powierzchni można zobaczyć takie zabytkowe urządzenia związane z eksploatacją ropy naftowej jak szyby wiertnicze, pompy, kiwony i wiertnice.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

We wnętrzach, które zachowały autentyczny wystrój z przełomu XIX wieku i XX wieku możemy podziwiać piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety, zgromadzona jest również niezwykła kolekcja malarstwa (przeważają portrety rodzinne oraz kopie arcydzieł malarstwa europejskiego), mebli, rzeźb, luster, kobierców, porcelany, złoconych brązów i sreber, które swego czasu stanowiły dawne wyposażenie pałacu. Wnętrza są doskonale utrzymane i posiadają nieporównywalny w Polsce i bardzo rzadki w Europie stopień autentyzmu.

Bazylika Katedralna pw. WNMP w Łowiczu

Katedra łowicka została uznana za pomnik historii w 2012 r. Świątynia ma szczególne znaczenie dla historii i kultury Polski. Fundowali ją, a następnie hojnie wyposażali najwięksi rangą dostojnicy kościelni – arcybiskupi gnieźnieńscy (prymasi Polski od XV w.). To miejsce spoczynku dwunastu arcybiskupów gnieźnieńskich i prymasów Polski, którzy od roku 1136 często rezydowali w będącym ich własnością Łowiczu.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Od wielu lat, kopalnia soli w Wieliczce jest naszą narodową atrakcją. Szyby wykute w soli (najgłębszy leżący pod ziemią na 327 metrze), komory, podziemne jeziora, a także kompleks noclegowy znajdujący się 100 metrów pod ziemią – to wszystko przyciąga rocznie ponad milion turystów z całego świata.

Wieliczka opowiada praktycznie całą historię wydobycia soli w Polsce. Jest jedną z najstarszych kopalni soli na świecie, produkującą sól stołową od XIII wieku, aż do 2007 roku.

Spacer po Krakowie

Kraków to miasto z ponad tysiącletnią historią, siedziba królów, a kiedyś nawet stolica Polski. Jest piękny, dostojny i wyjątkowy. Należy do najpiękniejszych miast w Polsce – powie to praktycznie każdy kto tam choć raz zawitał.

Mury kamienic na starówce były świadkami wielu historycznych chwil.  Kraków jest także jednym z najważniejszych ośrodków akademickich i naukowych w kraju. Szczególną rolę w historii i współczesnym funkcjonowaniu miasta spełnia Uniwersytet Jagielloński – najstarsza uczenia na ziemiach polskich.

Stare Miasto wraz ze wzgórzem wawelskim oraz zabytkami Kazimierza, w 1978 zostało zapisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czytaj dalej… 

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Znajduje się na dawnym lotnisku wojskowym, jednym z najstarszych na świecie, bowiem założonym przez Cesarstwo Austro-Węgierskie w 1912 roku. Było wykorzystywane do szkolenia załóg i napraw samolotów przez całą wojnę, a podczas II wojny światowej było najważniejszym lotniskiem dla Niemców, bowiem wykorzystywane było do zaopatrywania całego frontu wschodniego.

Kolekcja muzeum składa się z ponad 200 samolotów, w tym kilku unikalnych i niezwykle rzadkich w okresu I wojny światowej, a także ogromnej ilości kolekcji archiwów i fotografii. CNN uznało je za ósme najlepsze muzeum lotnictwa na świecie.

XIX-wieczna Osada Fabryczna w Żyrardowie

Wirtualny spacer po Żyrardowie

Osada fabryczna w Żyrardowie została uznana za pomnik historii w 2012 roku. Jest to modelowy przykład organizacji przestrzennej XIX-wiecznego ośrodka przemysłowego. Tutejsze zakłady lniarskie pod koniec stulecia należały do największych w Europie. Żyrardów zaliczany jest do pierwszych nowoczesnych miast w Polsce, których układ urbanistyczny i typ architektury podporządkowane zostały konsekwentnie jego funkcji, tworząc w efekcie zwarty, kompletny i zintegrowany organizm.

Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK) w Krakowie

Muzeum mieści się dwóch betonowo – szklanych galeriach znajdujących się na ulicy Lipowej, na południe od Starego Miasta, w dzielnicy zwanej Podgórze, na ziemiach zajmowanych kiedyś przez fabrykę emalii Oskara Schindlera, uwiecznioną w filmie Stevena Spielberga “Lista Schindlera“. Zaprojektowane zostało przez włoskiego architekta Claudio Nardiego i otwarte w 2011 roku.

W stałych ekspozycjach muzeum znajdują się współczesne rzeźby, instalacje oraz fotografię polskich jak i europejskich artystów, w tym Kristofa Kintera, Tymka Borowskiego, Krzysztofa Wodiczko i Roberta Kusmirowskiego. Stale zmieniający się repertuar wystaw czasowych koncentruje się na sztuce konceptualnej z całego świata.

Zwiedzanie Wrocławia

Wirtualny spacer po stolicy Dolnego Śląska, może spowodować szybsze bicie serca u osób, które widziały to miasto na żywo oraz zachęcić do zachęcić do pojechania tam osoby, które dopiero miały to w planach. W mieście można odnaleźć dzieła architektury wszystkich epok, prawie 120 mostów łączących 12 pięknych wysp, piękne budowle no i wiele fajnych miejsc, które warto zobaczyć.

Pomorze Zachodnie w 360 stopniach

PomorzeZachodnie360.pl to interaktywny portal łączący wirtualne wycieczki, video 360 i zjawiskowe multimedia (zdjęcia, zdjęcia z drona, zdjęcia z ziemi i powietrza) z najpiękniejszych zakątków regionu. Na ten moment możemy przeglądać miasta i miejsca na ponad 500 panoramach i 30 filmach w technologii 360 stopni. Jeżeli nie możecie się doczekać letnich miesięcy, już dzisiaj możecie poczuć bryzę na włosach…

Ciekawe miejsca na świecie:

Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie

natural-historyWycieczki po muzeach warto rozpocząć od tych najsłynniejszych na świecie. Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku to najczęściej odwiedzane muzeum w Ameryce. Udostępnia ono interfejs dla starannie przygotowanej, wirtualnej wycieczki. Zdjęcia pomieszczeń są zrobione w bardzo wysokiej rozdzielczości, połączone w dobrze oznaczone odnośniki, które ułatwiają poruszanie się między salami. Dodatkowo każdy widok, można powiększać. Dzięki temu dojrzymy wszystko co jest poukrywane za gablotami. A jest wiele, np. skamieniałości prehistorycznych zwierząt i roślin, także dinozaurów, meteoryty, minerały oraz wytwory ludzkiej cywilizacji.

Narodowe Muzeum Sił Powietrznych & Muzeum Lotnictwa i Astronautyki Pima w USA

muzeum-lotnictwa

Dwa największe amerykańskie muzea poświęcone lotnictwu: Narodowe Muzeum Sił Powietrznych oraz Muzeum Lotnictwa i Astronautyki Pima, stworzyły wirtualne prezentacje swoich hal wystawowych. Można się po nich poruszać w identyczny sposób jak w Google Street View. Warto wspomnieć, że kolekcje obu muzeów należą do najbogatszych na świecie. W każdym jest po kilkaset samolotów ze wszystkich okresów rozwoju lotnictwa. Wśród nich są prawdziwe perełki, takie jak najszybszy samolot w historii SR-71 czy niewidzialny bombowiec B-2. Każdy eksponat ma wirtualną tabliczkę i opisem oraz zdjęciami. Dodatkowo Narodowe Muzeum Sił Powietrznych daje możliwość “wejścia” do kokpitu samolotów i rozglądanie się dookoła. Zdjęcia są tak dokładne, że można odczytać z nich wszystkie wskaźniki.

Muzeum Luwr w Paryżu

Dawna rezydencja królewska leżąca nad prawym brzegiem Sekwany, dziś znana przede wszystkim jako największy pałac i jedno z najbogatszych muzeów świata. Składa się ono z siedmiu działów: starożytna sztuka Wschodu, Egiptu, Grecji i Rzymu, malarstwo, rzeźba, sztuka dekoracyjna, rysunek. Do najświetniejszych eksponatów należą z pewnością Mona Lisa Leonarda da Vinci, Wenus z Milo czy stela z kodeksem Hammurabiego. Muzeum posiada około 200 tysięcy eksponatów, z których tylko część jest dostępna dla zwiedzających. W 1988 r. prezydent François Mitterand odsłonił nowe wejście do muzeum: piramidę z przezroczystego szkła. Piramida o identycznych proporcjach, jak piramidy w Gizie, umożliwia dostęp do sal muzealnych przez podziemia.

Muzeum Brytyjskie

Muzeum Brytyjskie to jedno z największych muzeów poświęconych historii starożytnej na świecie, liczące około 8 milionów eksponatów. Prezentuje dzieje ludzkości od jej początków, aż do czasów współczesnych. Wśród eksponatów znajdziemy m.in. mumie egipskie, statuy faraona Sesotrisa III, a także szkice takich osób jak Michał Anioł, Rafael albo Leonardo da Vinci.

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku

Jest to największe i zarazem najstarsze muzeum w Stanach Zjednoczonych. Jego zbiory obejmują tematykę malarstwa, militariów, instrumentów muzycznych, mody oraz fotografii. W ramach wirtualnej wycieczki można zobaczyć np. najbardziej imponujące dzieła Vincenta van Gogha, Jacksona Pollocka i Giotto di Bondone.

Muzeum Królowej Zofii w Madrycie

Muzeum znajduje się w dawnym gmachu XVIII-wiecznego szpitala. Poświęcone jest przede wszystkim sztuce hiszpańskiej, ale znajdują się w nim także nieliczne pracy artystów niehiszpańskich, takich jak Robert Delaunay, Yves Tanguy, Man Ray, Jacques Lipchitz, Lucio Fontana i Yves Klein. Są tam m.in. sale poświęcone twórczości Pabla Picassa, Salvadora Dalego i Joana Miró. W kolekcji muzeum są m.in. takie obrazy jak GuernicaPejzaż z Cadacués i Wypadek. W budynkach muzeum znajduje się także biblioteka artystyczna, której kolekcja liczy ponad 100 tysięcy książek, 3,500 nagrań dźwiękowych i prawie 1000 nagrań wizualnych.

Rijksmuseum, Amsterdam

Muzeum Rijksmuseum to podróż przez ponad 800 lat holenderskiej historii i sztuki. Znajdziemy tam aż 80 galerii z licznymi dziełami i eksponatami. Zbiory muzeum stanowią nie tylko dzieła malarskie, których jest ponad 5 tysięcy sztuk, ale również rzeźba, rękodzieło i grafiki.

Muzeum Salvadora Dali w Katalonii

Muzeum Savadora Dali znajduje się w miasteczku Figueres w hiszpańskiej Katalonii. Podczas naszej wirtualnej wycieczki możemy zwiedzić niesamowity budynek muzeum. Tego nie zobaczymy, ale jego fasada jest przyozdobiona… ogromnymi jajkami. W muzeum będziemy mogli podziwiać niemal 360 prac tego słynnego surrealisty, za sprawą których stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych artystów XX wieku.

Co ciekawe, jeżeli macie w domu google VR, możecie ich użyć podczas wirtualnego spaceru po muzeum.

Uffizi Gallery we Florencji

Galeria w całości zajmuje pierwsze i drugie piętro dużego budynku zbudowanego w latach 1560–1580 według projektu Giorgio Vasari. Słynie na całym świecie za sprawą swoich wybitnych kolekcji starożytnych rzeźb i obrazów (od średniowiecza do okresu nowożytnego). W zbiorach obrazów z XIV wieku i okresu renesansu znajdują się dzieła: Giotto, Simone Martini, Piero della Francesca, Beato Angelico, Filippo Lippi, Botticelli, Mantegna, Correggio, Leonardo, Raffaello, Michelangelo i Caravaggio, a także wielu innych europejskich malarzy.

Ponadto w Galerii znajduje się bezcenna kolekcja starożytnych posągów i popiersi od rodziny Medici, która zdobi korytarze. Składa się ona ze starożytnych rzymskich kopii zaginionych rzeźb greckich.

Inne sposoby zwiedzania

Safari przed komputerem

africam-scrNa stronach AfriCam znajdziesz obrazy z kamer na żywo, rozsianych po afrykańskich parkach narodowych. Masz szanse zobaczyć na nich dzikie zwierzęta takie jak żyrafy, antylopy, słonie, lwy itp. Jednak co ciekawe, kamery te znajdują się przy miejscach najczęściej odwiedzanych przez dzikie zwierzęta, takie jak wodopoje, a nie przy hotelach albo drogach. Obraz nadawany jest na żywo, z dźwiękiem. Niektóre kamery posiadają także czujniki ruchu, więc odwracają się w kierunku poruszających się zwierząt. Jeżeli nie masz cierpliwości, żeby czaić się na zwierzynę, możesz obejrzeć krótki film prezentujący najciekawsze ujęcia z danego dnia.

Mapy Google

wirtualglobetrotting-srcMapy od giganta Google to prawdziwe eldorado dla każdego wirtualnego turysty. Od wielu lat, społeczność skupiona wokół map, wyławia z nich co ciekawsze miejsca/ujęcia. Informacje te są udostępniane później na blogach Virtual Globetrotting oraz Google Sightseeing. Wśród polecanych miejsc są cuda natury, jak też interesujące obiekty zbudowane ręką człowieka, np. zabytki, cuda architektury. Bardzo ciekawie prezentują się też widoki zarejestrowane z samochodów Google, fotografujących ulice. Szczególnie niezapomniane są panoramy z odcinków górskich dróg w Szwajcarii albo Norwegii.

Panoramy z ciekawych miejsc

airpanoWspaniałym sposobem na wirtualne zwiedzanie może być także oglądanie dookólnych panoram. Jest wiele stron na którym znajdziemy takie zdjęcia, ale najlepiej zobaczyć takie zrobione przez profesjonalnych fotografów. Jedną z nich jest AirPano, która specjalizuje się w panoramach robionych z pokładu helikoptera. Do zdjęć dodane są opisy oraz często muzyka. Oprócz tego znajdziemy panoramy z wielu punktów widokowych.

Google Earth

geOprócz map satelitarnych oraz zdjęć zrobionych przez samochody google, mamy jeszcze trzecią możliwość “zwiedzania” świata z Google. Jest nią desktopowa aplikacja Earth. Niektórzy pomyślą, ze oferuje ona to samo co wspomniane wcześniej mapy satelitarne. Otóż nie. Earth dodatkowo posiada możliwość wyświetlania licznych warstw informacyjnych, wśród których są prawdziwe perełki. Po pierwsze warto włączyć możliwość przeglądania zdjęć z serwisu Panoramio, który gromadzi zdjęcia z geotagami. Poza tym, w Earth można oglądać panoramiczne zdjęcia z serwisu 360 Cities, a także uruchomić Street View. Unikatowym zasobem Google Earth są modele trójwymiarowe terenu i zabudowy w dużych miastach. Dzięki temu możesz udać się w wysokie Himalaje albo zwiedzić dolny Manhattan, wiernie odwzorowany co do jednego budynku. W sieci znajdziesz także liczne trasy z zapisanymi wirtualnymi spacerami stworzonymi na podstawie API Google Earth. Oprócz Ziemi, w programie możemy zwiedzić nawet Księżyc albo planetę Mars i wybrać się w jeden z gotowych spacerów.

Kamery online na świecie

webcams

Co powiedzie na zwiedzanie świata poprzez kamery online, które są rozmieszone w najciekawszych miejscach na świecie. Serwis Windy, oprócz pokazywania pogody, agreguje obrazy z kamer i nanosi je na mapy. Dzięki wygodnemu interfejsowi, z łatwością znajdziemy kamerę z miejsca do którego chcesz się udać na wirtualną podróż. Jeżeli interesuje cie dostęp do kamer na jakimś urządzeniu mobilnym, polecamy Worldscope Mobile.

A może wyprawa w kosmos?

Wycieczka po stacji kosmicznej ISS

Dwóch astronautów: Luca Parmitano z ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) i Drew Morgan z NASA, zabierają Nas na wyjątkową wycieczkę po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Obaj Panowie na zmianę prowadzą nas przez wszystkie moduły i statki kosmiczne zadokowane do stacji. Materiał nakręcono w okolicach Nowego Roku 2020, więc jest dość aktualny, tak więc zapraszam na wycieczkę…

Wycieczka po Centrum Operacyjnym teleskopu Hubble’a

Co powiesz na wirtualną wycieczkę w 360 stopniach, po centrum operacyjnym NASA Goddard Space Flight Center w stanie Maryland, gdzie dowodzi się misją teleskopu Hubble’a?

Naszą wycieczkę po centrum sterowania misją Hubble’a rozpoczynamy w lobby. Jest to pierwsza część z pięciu, wirtualnej 360-stopniowej wycieczki po Centrum Kontroli Operacji Kosmicznego Teleskopu w w Greenbelt w stanie Maryland. Tylko nie zapomnij się rozejrzeć !! Wszystkie części zobaczysz tutaj.

Teleskop Splitzera

Teleskop Spitzer’a zakończył swoją ponad 16-letnią misję 30 stycznia 2020 r. W uznaniu jego niesamowitych osiągnięć naukowych, postanowiono stworzyć możliwość przeżycia “jego” historii poprzez wirtualną wycieczkę.

Wycieczka na egzoplanetę” to program obejmujący wycieczkę przez całą historię działalności teleskopu, zaczynając od podstawowych informacji o nim samym, jak i możliwości kontrolowania samego teleskopu, spoglądania “jego oczami”.

Na stronie projektu mamy możliwość wybrania wersji na google VR, albo możemy znaleźć tam linki do filmów na YouTube. Jeden z nich powyżej.

Commercial Crew Program (CCP)

CCP to program prowadzony przez NASA od ponad 11 lat. Ma on na celu wspieranie prywatnych inicjatyw prowadzących do wysyłania ludzi w przestrzeń kosmiczną m.in. na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Jak wszyscy wiemy, promy kosmiczne nie latają od 2011 roku. NASA korzysta z rosyjskich statków Sojuz. Natomiast prywatne firmy zaczynają odgrywać coraz to poważniejszą rolę, m.in SpaceX, która jest bardzo blisko osiągnięcia sukcesu.

Aby zainspirować kolejne rzesze ludzi i ogólnie wyjaśnić na czym polega współpraca państwo-prywatne inicjatywy w USA, NASA stworzyła cykl programów nagranych w technologii 360-stopni. Powyżej znajdziecie film nagrany z głównej siedziby SpaceX w Hawthorne w Kalifornii. M.in. zobaczymy projekt i produkcję statku Dragon, którego fukcją będzie zabieranie ludzi w przestrzeń kosmiczną. Całą playlistę znajdziesz tutaj.

“Go for Flight”

Zanim jakikolwiek projekt stanie się rzeczywistością, potrzeba rzeszy zdolnych ludzi i ogromu ilości czasu i poświęcenia. To właśnie w centrum badań lotniczych Armstrong, testowane są wszystkie rozwiązania, które potem wchodzą do użytku.

Wirtualna wycieczka po NASA Armstrong Flight Research Center (AFRC) w Kalifornii obejmuje główny budynek administracyjny, hangar lotniczego, sterowni i strefy tylnej rampy, gdzie odbywaj się końcowe przygotowania do lotu. Wszystkie informację znajdziecie na stronie poświęconej tej prezentacji.

Aby udać się w wycieczkę po centrum Armstrong, będziemy potrzebowali aplikacji Ekspedycję od Google. Linki do Androida albo IOS znajdziecie tutaj. Prezentację możemy przeglądać także za pomocą gogli VR.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz koniecznie:

Może spodobają ci się:Podobne
Polecane dla Ciebie